Lista działów » Galeria » Nasze akwaria


260l - Białe Glossy - Lali75



Galeria naszych roślinnych. Szczegółowe opisy i dzienniki prowadzenia zbiorników.



Yoyi, ja używałam tylko i wyłącznie zooleku, jbl ma kiepski przedział, a wyniki z zooleku pokrywały mi się z badaniami w labie, (nie mogłam uwierzyć że mam tyle potasu skoro do zbiornika go nie lałam, dlatego dwa razy wodę badałam laboratorium), różnica pomiarowa wynosiła chyba coś około 3mg/l, ale ważna rzecz jak używacie azotu w formie mocznika, test na potas może przekłamywać, o ile dobrze wiem wychodzi zaniżony.Najbardziej zbliżony wynik wychodził mi na próbce rozcieńczonej

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Ja azotu nie używam. Akwarium typowo dekoracyjne. Ale po tym co piszecie obawiam się, że potasu leję za dużo i stąd moje problemy z pyłem na szybach mimo ustawienia NP 10,1.
1000 l w obiegu - akwarium dekoracyjne ogólno-towarzyskie.
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/1000-l-w-obiegu-akwarium-dekoracyjne-ogolno-towarzyskie-70283.html?p=499585#p499585

[youtube]https://youtu.be/ychIILU4k54[/youtube]

Avatar użytkownika
yoyi
Aktywny użytkownik

Posty: 592
Dołączył: 12 sie 2004, 18:25
Miasto: Warszawa

yoyi napisał(a):Ja azotu nie używam. Akwarium typowo dekoracyjne. Ale po tym co piszecie obawiam się, że potasu leję za dużo i stąd moje problemy z pyłem na szybach mimo ustawienia NP 10,1.

Akurat o pylenie potasu bym nie obwiniała, jeśli faktycznie tak ci pyli szukałabym przyczyny gdzie indziej, jeśli w zbiorniku nie ma problemów ze stożkami wzrost jest prawidłowy, próbowałabym poza NP, problemów szukać w mikro.

Jeszcze jeno mi wpadło do głowy jakie podłoże masz?
jak nawozisz i czym?

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Podłoże to jałowe Manado. Od czasu do czasu wkładam pałeczki pod rośliny plus dawkowanie dzienne rozrobione sole przy pomocy kalkulatora P 6ml, K + Mg 50 ml, Fe 40 ml, intermag 20 ml.
Parametry wody
PH 6,5 - 7
Po4 0.8-1
No3 0.5 - 10
Fe 0.2
Nigdy wcześniej nie miałem problemów z pylem w żadnym z akwariów. Teraz męczę się od ponad roku.
1000 l w obiegu - akwarium dekoracyjne ogólno-towarzyskie.
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/1000-l-w-obiegu-akwarium-dekoracyjne-ogolno-towarzyskie-70283.html?p=499585#p499585

[youtube]https://youtu.be/ychIILU4k54[/youtube]

Avatar użytkownika
yoyi
Aktywny użytkownik

Posty: 592
Dołączył: 12 sie 2004, 18:25
Miasto: Warszawa

Lali75 napisał(a):W Vimi jest bardzo dużo potasu o ile się nie mylę

No masz, a ja zawsze myślałem, że tak jak w tropice potasu w vimi jest niewiele...

Avatar użytkownika
Godween
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4072
Dołączył: 02 maja 2011, 17:08

Godween napisał(a):
Lali75 napisał(a):W Vimi jest bardzo dużo potasu o ile się nie mylę

No masz, a ja zawsze myślałem, że tak jak w tropice potasu w vimi jest niewiele...


Godween masz napisane na butelce, kiedyś tam skład czytałam i wydawało mi się że dużo jest, jak stosujesz to masz skład na butelce ja mogę się mylić jakoś wieki temu miałam ich butle w ręce, :)
Uf znalazął skład więc dobrze doczytałam ;)

Kopia opisu:
"VIMI All in One zawiera dużą dawkę potasu, dzięki czemu nie ma potrzeby jego dodatkowej suplementacji w akwarum.
•Nawóz jest w pełni kompatybilny z metodą nawożenia Estimative Index (EI) oraz innych metod nawożenia.
K: 27.000ppm, N: 11.200ppm, P: 1000ppm, Fe (DTPA, EDTA, glukonian): 1.000ppm, Mg: 625ppm, Mn (EDTA): 187.5ppm, B: 87.5ppm, Zn (EDTA): 18,75ppm, Cu (EDTA): 18,75ppm, Mo: 6,25ppm, Co: 1,875ppm, Ni: 0,625ppm, kwas cytrynowy, witamina C, kwas bursztynowy, konserwanty. Azot występuje w formie amidu, aminokwasów i azotanów (80%)."
ps. skopiowane ze sklepu RA
Ja mam obsesje na czytanie składów ;)

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

No tak, jasne!! A ja jeszcze mineralizowałem Reminarimem, który ma potas he he
Ciekawy wątek się zrobił :-)
Jola, czy możesz rozwinąć myśl o pyleniu na szybach i liściach? Pomijając oczywiście mikro i niedobór co2, wałkowane na forach, jakie są Twoje refleksje?

Avatar użytkownika
Godween
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4072
Dołączył: 02 maja 2011, 17:08

Więc masz odpowiedź, dlaczego a.mini nie rośnie. Odnośnie pylenia napiszę jutro, bo pewno znów długi wywód się zrobi, a pisze już z telefonu a nie bardzo mi to idzie. Bo dla mnie tel jest stworzony do gadania a nie pisania ;)

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Pył w akwarium ......
Cóż przyczyn pylenia moim zdaniem może być kilka, najpierw odniosę się do pylenia ogólnie a później konkretnie w twoim przypadku yoyi, napisze co ja bym zrobiła.

1. Główna przyczyna pylenia
Za dużo mikro, nagła zmiana ilości, (najczęściej ma to miejsce przy dawkach jednorazowych) nie każdy zbiornik toleruje takie dawki, dlatego ja jestem zwolennikiem dawkowania nawozów codziennie, wiem że to może być kłopotliwe, ale w wypadku jak coś chrzanimy to dosłownie po kilku dniach to widać i możemy od razu wprowadzić korektę.
Kolejny problem to chęć podbicia fe samym mikro, w moim odczuciu tym sposobem podbijamy pierwiastki, które nie koniecznie są nam potrzebne, bo po pierwsze cześć z nich występuje w wodzie kranowej a po drugie, rozpędzony HT potrzebuje ich tylko w ilościach śladowych.
Dużo lepszym rozwiązaniem w moim odczuciu jest ograniczenie mikro, a podbicie samego fe.
Przy przedawkowaniu Fe możemy nabawić się ewentualnie brązowych plam i nalotów na obrzeżach liści, czasem przy sporym wytrąceniu również na szybie, praktycznie od razu to widać, więc można zareagować bardzo szybko.
Warto więc zakładając dawkę fe na zbiornik, uwzględnić to w swoich obliczeniach, bo najczęściej jednak to inne mikrusy odpowiadają za pylenie.

2. Braki co2..... tu chyba nie ma co pisać, nie ma paliwa to jedzenie zostaje w wodzie, z moich doświadczeń wynika że naprawdę wysokie stężenia co2 przy prawidłowym obiegu (nazwijmy go pralką) nic złego rybom nie zrobią, ważne aby wymiana tlenowa była efektywna. No i warunkiem jest to aby mieć ryby które tolerują kwaśną wodą.

3. Stosunek Azot - Fosfor

I tu moim zdaniem zakres jest spory, nie tylko te magiczne 10-1, wszystko zależy od podłoża, obsadzenia zbiornika i tu znów mój zbiornik na calu zweryfikował moje myślenie a na pewno częściowo zmienił amazonia czy AS2 zachowywała się inaczej.
I o ile te magiczne 10-1 całkiem nieźle sprawdza się na podłożach neutralnych, to na aktywnych nie do końca. Zreszta cały ten stosunek, którego akwaryści się tak trzymają o ile mi wiadomo odnośi się do badań glonów w morskich w wodach słonych.
Podłoże aktywne, przynajmniej większość z nich na początku uwalnia spore ilości NO3 a po4 po prostu chłonie i chęć doprowadzenia do tego magicznego schematu bardzo często kończy się katastrofą. Ludzie leją hektolitry fosforu aby wyprowadzić zbiornik do parametrów które oczekują, moim zdaniem to duży błąd, ja wychodzę założenia że stosunek ten nie ma znaczenia, albo ma to znaczenie dużo mniejsze niż nam się wydaje.

I tak samo prawidłowym stosunkiem na starcie takiego akwarium będzie 20-0,25 jak i 10-1, w oczach niektórych może to być herezja, ale w moim odczuciu, prawie każdy zbiornik z dużą masą z dużym światłem, dostępnym co2 i podłożem aktywnym, obsadzony roślinami np z przycinek, bo in vitro to trochę inna historia należy nawozić praktycznie od startu,
Ale nie należy dożyć na siłę do określonych parametrów, bo niby są najlepsze, trzeba pilnować tylko żeby niczego nie brakło.
I teraz dla wprawionego oka, widać od razu kiedy kiedy zaczyna brakować fosforu czy mg czy azotu czy fe, dla niewprawionego są testy.
I bezsensem jest lanie litrami fosforu, bo i tak kolejnego dnia go nie będzie. wystarczą dawki takie aby ten fosfor był w słupie choć przez chwile, rosliny wodne w odróżnieniu od glonów potrafią go zmagazynować, i nawet dawka 0,2 na zbiornik /dziennie jest wystarczająca.

A teraz znów przygoda z calem, na początku co trzy dni musiałam przecierać szyby, zmieniałam mikro obniżałam kombinowałam, azotu i fosforu nie ruszałam i ciągle to samo, pył pył i pył .

Jak już się poddałam mikro i fe szło od dłuższego czasu na tym samym poziomie, coś mnie tknęło i mimo rozjechanych parametrów azot fosfor 15-0,25 (tak pokazywały testy, azot zostawiłam bez zmian a fosfor z dawki 0,3dziennnie obniżyłam do 0,1ppm dziennie, pył momentalnie zniknął, jakieś było moje zdziwienie kiedy po tygodniu na szybie nie było grama pyłu.

Po dołożeniu światła jakiś czas temu, azot poleciał dość mocno w dół, testów nie robiłam, ale co wylazło pierwsze, PYŁ. :) celem experymentu podniosłam azot do 2ppm i fosfor do 0,2ppm dziennie i co ...... dalej pył, więc azot sobie został na 2ppm dziennie a fosfor w dół na 0,1ppm, pył jak ręką odjął.
Stosunek tego co wlewam ni jak się ma do tego magicznego. U mnie przyczyną pylenia jest fosfor, dawka minimalnie większa niż to minimum powoduje pylenie.

I teraz dobre pytanie dlaczego w nawozach Cala nie ma fosforu? może coś w tym jest, dotąd myślałam że woda kranowa w Azji zawiera spore ilości fosforu, a może po prostu to podłoże tak ma, dodam że w tym temacie nie weryfikowałam tego z innymi użytkownikami. jeśli ktoś ma problem z pylącym Calem, na wstępie proponuje ograniczyć fosfor doa dawek naprawdę minimalnych.

Dodam teraz że każdy zbiornik jest inny, ale w każdym przypadku należy szukać dróg do celu, bez tego nie wyciągniemy prawidłowych wniosków a przy okazji niczego się nie nauczymy.

Yoyi a teraz do Ciebie, napisze tu a nie na pw, żeby zostało dla potomnych ;)

Więc tak Intermag moim zdaniem nie do końca nadaje się do akwarium, sama go nie używałam nigdy, ale gdzieś mi się obiło o ciągle zapylonych szybach. Z tego co się orientuje to nawóz ogrodniczy dostosowany do potrzeb akwarystycznych, no cóż w moim odczuciu nie do końca dostosowany, zawiera więcej mikrusów niż powinien i tu mamy tak jak w punkcie 1. podnosząc fe przekraczamy inne mikro, a wcale nie jest nam to potrzebne.
Dodam że też kiedyś dawno temu próbowałam rozcieńczać nawozy ogrodnicze, nigdy nie kończyło się to dobrze, zawsze cos było nie tak.
Pisałeś, że męczysz się już rok, nie wiem co robiłeś ale proponowałabym zmienić to mikro, wiem że masz duży zbiornik i mikro w tym wypadku może być sporym kosztem, ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.
Proponowałabym Easy Live Profito, w moim odczuciu jest dość mocno skoncentrowane, i chyba być na nim dał rade prowadzić ten baniak, zaczęłabym od dawek 1/2 tego co sugeruje, a fe uzupełniła samym fe, po tygodniu można ewentualnie cos korygować.
Kolejna sprawa to spróbowałabym jednak dawek dziennych, albo minimum 2 razy w tygodniu, wiem że to może być kłopotliwe bo trzeba pamiętać, ale moim zdaniem może przynieść rezultaty.
Makro przynajmniej na razie bym nie ruszała, jestem pewna że u ciebie jednak mikro odpowiada za pylenie.

Mam nadzieje że nic mi nie uknęło jak cos mi się przypomni to dopiszę. :twisted: to chyba tyle, dodam jednocześnie że są to moje spostrzeżenia i można się z nimi nie zgadzać, wypracowane na moich doświadczeniach w różnych akwariach z różnymi podłożami, oświetleniem, obsadami.

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Godween, nie wiem czy dobrze kojarzę, jeśli pomyłka to nie ma tematu, ale chyba Ty korzystasz z Antyglona Rataja RASOBIJEC?? dobrze pamiętam? bo jesli tak to tam tez masz potasu od zajeb.....

Avatar użytkownika
marlowe
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2217
Dołączył: 17 lut 2014, 17:45

marlowe napisał(a):Godween, nie wiem czy dobrze kojarzę, jeśli pomyłka to nie ma tematu, ale chyba Ty korzystasz z Antyglona Rataja RASOBIJEC?? dobrze pamiętam? bo jesli tak to tam tez masz potasu od zajeb.....

Godween już wie że ma przewalony potas, pewnie jak będzie miał chwile napisze ;)

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

marlowe napisał(a):Godween, nie wiem czy dobrze kojarzę, jeśli pomyłka to nie ma tematu, ale chyba Ty korzystasz z Antyglona Rataja RASOBIJEC?? dobrze pamiętam? bo jesli tak to tam tez masz potasu od zajeb.....

Tak, skończyłem już butlę. Dobry preparat, przydał się w walce z krasnorostami, ale... właśnie ten potas. Potas w Remiraminie do RO, potas w Vimi All in One, potas w Rasobijcu... Dziś kupiłem test na potas i po dokładnym zbadaniu, już po podmianie wody RO 50%, wynik testu to 25....30 ppm K. Stąd te kłopoty z Ammanią Gracilis i Alternantherą reineckii rosanervig. Myślę, że teraz będzie już tylko lepiej jak sie poznało przyczynę.

Lali75, dzięki za dobry artykuł o pyleniu szyb :)

Avatar użytkownika
Godween
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4072
Dołączył: 02 maja 2011, 17:08

1. Główna przyczyna pylenia
Za dużo mikro, nagła zmiana ilości,


To była moja pierwsza myśl i pole testów. Niestety zaprzestanie podawania, większe dawki, dawki według kalkulatora nic nie dawały. Przez ponad rok w ogóle nie dawałem mikro tylko sam rozrobiony chelat Fe, potem doszedł intermag ustawiony tak, żeby mangan wyszedł mi w okolicach 0,08 mg/l i resztę brakującego Fe idzie z rozrobionego Chelatu.

3. Stosunek Azot - Fosfor


Tu już też kombinowałem na wszelkie sposoby i nic.

Więc tak Intermag moim zdaniem nie do końca nadaje się do akwarium, sama go nie używałam nigdy, ale gdzieś mi się obiło o ciągle zapylonych szybach


Przed jego stosowaniem pył był, dlatego zacząłem szukać jakiegoś mikro, bo myślałem, że samo żelazo z chelatu nie wystarcza. Najpierw było Profito, ale efekt ten sam.

spróbowałabym jednak dawek dziennych

Wszystkie podane przeze mnie dawki leję dziennie - pilnuje tego dozownik nawozów. Mikro + Fe na noc ok. 24-tej, Makro na dzień ok. 8-mej.

Może ja porostu leję za dużo i stąd problemy, z drugiej jednak strony robiąc testy wychodzi wszystko ok. Może spróbuje zjechać jeszcze raz z fosforem w dół.

Parametry wody z przed chwili tj. 16:10
PH - 7
GH - 11
KH - 7
Po4 - 0.8
No3 - 0.5 - 10
Fe - 0.2
K - 10
1000 l w obiegu - akwarium dekoracyjne ogólno-towarzyskie.
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/1000-l-w-obiegu-akwarium-dekoracyjne-ogolno-towarzyskie-70283.html?p=499585#p499585

[youtube]https://youtu.be/ychIILU4k54[/youtube]

Avatar użytkownika
yoyi
Aktywny użytkownik

Posty: 592
Dołączył: 12 sie 2004, 18:25
Miasto: Warszawa

Chciałam zobaczyć ten twój zbiornik ale nie masz żadnej galerii, ciężko się tak pisze zastanawiając co tam siedzi.
Daj jakieś zdjęcie? napisz ile światła i jakie? a przede wszystkim jakiej używasz wody ? zakładam że kran, znasz jego parametry?



Jest jeszcze jena możliwość rzadka ale się zdarza, może twoja woda jest bogata w mikrusy stąd problemy ? według testów i tego co piszesz powinno być idealnie, a nie jest.

Z tego co doczytałam manado takie całkiem obojętne nie jest, nie wiem ile w tym prawdy ale ludzie piszą że na początku lekko zatwardza i chłonie nawozy. Twoje ma rok więc raczej nawet jeśli to prawda powinno być neutralne już.
Ja bym zrobiła jedna rzecz, podbiła no3 do 20, co najmniej, ostatnio testy na no3 zawodzą, marlowe miał chyba taki przypadek, że test pokazywał 10 a w słupie było azotu dużo mniej. Fosfor na razie zostaw w spokoju, bo jak zrobimy 2 rzeczy naraz to nie będziemy wiedzieć co pomogło. Faktycznie może się okazać że tego no3 w słupie nie ma aż tyle i tu leży problem. U mnie jak no3 spadło po dołożeniu swiatła to tez sypnęło.
Ostatnio edytowano 13 wrz 2016, 17:03 przez Lali75, łącznie edytowano 2 razy

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

yoyi
A wrzucałeś watę do filtra?

Avatar użytkownika
marlowe
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2217
Dołączył: 17 lut 2014, 17:45

marlowe napisał(a):yoyi
A wrzucałeś watę do filtra?

Marcin Ty miałeś historie że test na no3 pokazywał chyba 10 a w labie wyszło dużo mniej? Jaki to test był ???

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Spróbuję założyć swój wątek i tam opisać akwarium, żeby nie zaśmiecać Twojego.
Nie robiłem tego wcześniej ponieważ nie mam akwarium stricte roślinnego a dekoracyjne.
Woda warszawska kran - ujecie północne - parametry ok.
Światło 240 W w ledach (6x30 W naświetlacz 6500 K plus 2 x 30 W listwy led - pierwsza RGB druga biała - obie robione na 1 W ledach).
Poglądowo dwie fotki.

Marlowe - waty nie, ale włókniny tapicerskiej siedzi w sumpie z jakiś m2.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
1000 l w obiegu - akwarium dekoracyjne ogólno-towarzyskie.
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/1000-l-w-obiegu-akwarium-dekoracyjne-ogolno-towarzyskie-70283.html?p=499585#p499585

[youtube]https://youtu.be/ychIILU4k54[/youtube]

Avatar użytkownika
yoyi
Aktywny użytkownik

Posty: 592
Dołączył: 12 sie 2004, 18:25
Miasto: Warszawa

Lali75 napisał(a):Marcin Ty miałeś historie że test na no3 pokazywał chyba 10 a w labie wyszło dużo mniej? Jaki to test był ???


A jakże, podobno najlepszy - JBL, pokazywał cos ponad 10ppm a faktycznie nie było nawet 1 ppm N

Avatar użytkownika
marlowe
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2217
Dołączył: 17 lut 2014, 17:45

Nie no mi nie przeszkadza, mój wątek jest edukacyjny i niech taki zostanie ;)
Słuchaj rozumiem że co2 masz? bo nie wiem czy pisałeś czy gdzieś przeoczyłam, wczoraj mi powiadomienia nie przychodziły i mogłam cześć przeoczyć.
Roślin masz sporo, szybkorosnące również, kondycja przynajmniej na jgu ok, wiec raczej konsumpcja powinna być prawidłowa.
Warszawski kran raczej aż tak zasobny nie jest, tak jak napisałam wyżej zaczęłabym od podniesienia samego no3 ( powyżej 20mg/l ) według testu. Fosforu na razie nie ruszaj, bo faktycznie jeśli test pokazuje 10 to mogą być braki. Jak po tygodniu się nic nie zmieni to delikatnie obniżymy fosfor.

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

marlowe napisał(a):
Lali75 napisał(a):Marcin Ty miałeś historie że test na no3 pokazywał chyba 10 a w labie wyszło dużo mniej? Jaki to test był ???


A jakże, podobno najlepszy - JBL, pokazywał cos ponad 10ppm a faktycznie nie było nawet 1 ppm N

Wiec dobrze pamiętałam :)

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11











Powiązane tematy
  • 125l - Glossy restart - krzysiek7809

    Witam wszystkich forumowiczów Przygodę z akwarystyką roślinną zacząłem w styczniu 2020, niestety popełniłem sporo błędów początkującego i podjąłem decyzję o restarcie. Poniżej kilka danych dotyczących...

    Wyświetlenia: 12466 | Odpowiedzi: 28 czytaj więcej...

  • 260l - Roślinne z krewetkami - Linao

    Hej wszystkim! Naoglądałam się pięknych aranżacji i zamarzyłam o swoim akwarium. Padło na aquael 120x40x63. 1 marca zalałam zbiornik, do kwietnia miałam gloniczną pandemię we wszystkich odcieniach zi...

    Wyświetlenia: 6833 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • 260l - Bez nazwy - stami

    No to wystartowałem. Dzien 2. Trzymajcie kciuki. Aquael Glossy 260 - 120x40x63 Oświetlenie - 5 belek aquael retrofit 18W 3xSunny+2xPlant Nawożenie - teraz tylko potas CO2 - z butli, 70 babli na minu...

    Wyświetlenia: 30913 | Odpowiedzi: 243 czytaj więcej...

  • 400l - Aquael Glossy 150 - Piotr Topolski

    Witam. Przedstawiam zbiornik który zakładałem znajomemu wzorowany na zbiorniku który Filipe Oliveira zakładał w Green Aqua. Zbiornik - Aquael Glossy 150 Oświetlenie - Aquael leddy tube 18w 5X PLANT 2...

    Wyświetlenia: 10911 | Odpowiedzi: 38 czytaj więcej...

  • 260l - LT w Glossy - ArturI

    Witam, Akwarium Glossy 120x40x64cm, netto jakies 260l wody. Oświetlenie tuby LEd aqauela typu SUNNY 18W + 16W Nawożenie: sporadycznie potas z soli K2SO4., parametry nie mierzone, azot prawdopodobnie ...

    Wyświetlenia: 4502 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • 260l - Moje - Wiktor1979

    Moje 260 l. Sorry za zdjęcie w dzień robione i światło się odbija z okien Postawione 1.5 roku temu na ziemi ogrodowej. W miarę regularnie podawane makro, mikro, potas, żelazo, azot Bez węgla. Obsad...

    Wyświetlenia: 1151 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • 260l - Aquael Glossy - Kan

    Witam Kolejne akwarium założone w domu. Akwarium - Aquael Glossy 260 Oświetlenie - 3xLed 18W Aquael Retrofit Sunny 1x24W Plant Co2 - Butla + dyfuzor Filtracja - Eheim Professionel 4 2275...

    Wyświetlenia: 7607 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • 140l - Glossy Amazonka - maciejm

    Akwarium: Glossy 80 Filtr: unimax 250 Rośliny: cryptocoryna: balance, parva, wendeti, microzorium pretopus, windelow, bolbotis, anubias, mech xmas, Rybki: Razbora: hengla, maculati, briget, galaxy, ot...

    Wyświetlenia: 17187 | Odpowiedzi: 72 czytaj więcej...

  • 215l - AQUAEL GLOSSY - Pykus82

    Witam wszystkich forumowiczów:) Jestem początkującym akwarystą i chciałem wam zaprezentować swoje akwarium Aquael Glossy 215l. Oświetlenie: 2x 16W LED aquael sunny oraz 2x 16W aquael Plant Filtracja: ...

    Wyświetlenia: 1940 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • 125l - "GLOSSY LT" - ArturI

    Witam, w dniu wczorajszym założyłem akwarium LT w oparciu o zbiornik GLOSSY Aquaela. Wiem, że wypadałoby prezentować zbiornik w rozkwicie ale chcę mieć tu mały kalendarzyk ;D Akwarium Glossy 80cm dł....

    Wyświetlenia: 2736 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Aquafan1980, bloodraven, FoCuS_PL, Grzegorz Geming i 547 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.