Tetra oczko wodne
Jesteś tutaj: SerwisForumTechnikaZakładanie akwarium


Akwarium - bąbel w silikoniePytania techniczne i pomoc w doborze rozmiarów
szkła oraz osprzętu do akwarium.

Witam.
Posiadam akwarium 52,5L, stało bez wody ok. 6 miesięcy. Zalałem je parę dni do pełna, stało 3 dni i na szczęście zero wycieków. Lecz na jednym z rogów zauważyłem o to takie coś jak na foto... +nie wszędzie silikon jest do końca szyby - tak jak widać na foto prawy dolny róg - od zewnątrz akwarium - tak jakby ktoś tego silikonu pożałował.
Ta kreska pod pęcherzykiem powietrza to po prostu stykająca się szyba - jakby ktoś pytał :D
Nie wiem czy to jakiś szklarz robił czy to domowej roboty - odkupiłem razem z kotnikiem 15l za 20zł.
Jest obawa iż ten bąbel się rozszerzy, pójdzie dalej i mieszkanie na własnej skórze (jak i sąsiad z dołu) przekona się co to jest potop? Posadzki są dość "krzywe", co się wyleje to część poleci na klatkę schodową, a reszta do kuchni gdzie następnie dorwie stare rury od centralnego (co imo super szczelne nie jest) i poleci wprost do kuchni sąsiada :mrgreen:
Załączniki
szyba.jpgice6666
Początkujący
 
Posty: 29

 

To co tutaj pokazałeś to skurcz silikonu.Ma prawo wystąpić.Czym grubsza spoina tym wzrasta ryzyko wystąpienia skurczu.
Nie jest to defekt który sprawia że spoina jest mniej wytrzymała.Nawet karty techniczne producentów kleju informują o możliwości wystąpienia opisanej sytuacji.Chang
Początkujący
 
Posty: 1

Chang napisał(a):To co tutaj pokazałeś to skurcz silikonu.Ma prawo wystąpić.Czym grubsza spoina tym wzrasta ryzyko wystąpienia skurczu.
Nie jest to defekt który sprawia że spoina jest mniej wytrzymała.Nawet karty techniczne producentów kleju informują o możliwości wystąpienia opisanej sytuacji.Uff... Teraz jestem spokojny :)
Szukałem na internecie jakiś informacji na temat podobnych efektów, ale większość ludzi pisało aby zbiornik oddać na gwarancję (o ile jest) lub zaczynała się dyskusja fizyczno-matematyczna.
Ostatnio w 112l zauważyłem takie jakby "rozklejenie" od zewnętrznej strony akwa - podobne do tego co jest widoczne w pierwszym poście (podkreślam - nie bąbel, a rozklejenie przy krawędzi szyby), więc zapewne to również jest skurcz silikonu - od kiedy oba akwa są zalane to porównuję oba defekty z tymi z początku (na foto) i póki co brak dalszych postępowań rozklejeń czy też powiększającego się bąbla. A teraz mój sen będzie spokojniejszy o 99% :mrgreen:
Dziękuję!ice6666
Początkujący
 
Posty: 29

Czy tego typu "rozklejenie" również tyczy się skurczu silikonu? Niestety na jednym z foto wygląda to dość niebezpiecznie.... :shock:
Załączniki
IMG_20170811_003816.jpg
IMG_20170811_003945.jpgice6666
Początkujący
 
Posty: 29

Serwis roslinyakwariowe.pl


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu


Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Sklep roslinyakwariowe.pl został przeniesiony na ulicę Młyńską Boczną 5 w Krakowieczytaj więcej