Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Oświetlenie


Modernizacja T8 na T5



Wybór modelu lampy i konfiguracja ustawień. Pomysły na rozbudowę fabrycznych pokryw.



31 sty 2011, 08:39 Modernizacja T8 na T5  (#1)  

http://www.zoolight.pl/product-pol-566- ... 20cm-.html czy jak zakupie ten zestaw to jest on gotowy do użytku? Jak go zamontować w miejsce starych T8?

Sebba96
Poznaje temat

Posty: 101
Dołączył: 26 paź 2009, 22:32
Miasto: Tczew

31 sty 2011, 09:23   (#2)  

Profesjonalny zestaw oświetleniowy: Statecznik PHILIPS + oprawki hermetyczne na świetlówki T5


Zestaw ten polecamy użytkownikom pokryw standardowych z tworzywa. Umożliwia on zastąpienie świetlówek T8 nowoczesnymi świetlówkami T5 o większej mocy ale w tym samym rozmiarze.

To co trzeba zrobić żeby cieszyć się większą mocą to zdjąć dekiel górny, wyjąć stary statecznik magnetyczny, wyjąć stare oprawki T8 włożyć nowe T5 podłączyć nową elektronikę Philipsa i cieszyć się większą mocą w zbiorniku.

Wszystkie prace związane z podłączeniem elektrycznym należy powierzyć osobie posiadającej odpowiednie uprawnienia ale przede wszystkim pamiętać o odłączeniu urządzenia z prądu podczas prac.




poszperaj troszkę po sieci. mnóstwo jest tematów związanych z modernizacją pokryw.

Avatar użytkownika
djwow
Zaawansowany użytkownik

Posty: 843
Dołączył: 30 paź 2010, 02:40

31 sty 2011, 09:32   (#3)  

Zapewne jak zapytasz sprzedającego to udzieli ci wszelkich informacji i prześle schemat podłączenia.

sowa750
Poznaje temat

Posty: 105
Dołączył: 19 sty 2010, 08:32
Miasto: Drezdenko











Powiązane tematy
  • Modernizacja belki.

    Witam chciałbym dołożyć tutaj trochę światła, w tym celu zmieniłem miejsce świetlówek na zewnętrzą część belki. Co proponujecie Mi tam wsadzić? Akwarium 60x35x45, oświetlenie 2x24W. Pozdrawiam...

    Wyświetlenia: 2813 | Odpowiedzi: 28 czytaj więcej...

  • Modernizacja pokrywy akwariowej

    Witam. Chciałem zmodernizować swoją pokrywę (pokrywa 80cm) poprzez usunięcie świetlówek, a założenie lamp Led. Chciałem się spytać czy dwie takie lampy Led wystarczyłyby, żeby roślinki jako tako rosło...

    Wyświetlenia: 2986 | Odpowiedzi: 33 czytaj więcej...

  • [DIY] Modernizacja pokrywy akwariowej

    Witam.Chciałbym Wam przedstawić mój pomysł na modernizację pokrywy do akwarium.Użyłem zwykłej pokrywy z tworzywa ABS z akwarium 30l,dołożyłem do niej LEDy,T5 8W,Wentylator komputerowy. :D 1.LEDy zo...

    Wyświetlenia: 1373 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Modernizacja oświetlenia Rio 300

    Witam dostałem zbiornik Rio 300 który nie jest wymażony do akwarystyki roślinnego i chcę go zmodyfikować w tym kierunku. Obecnie belka 120 cm 2x 54 T5 oraz lista Led Diversa 2x13w. Będę wdzięczny za s...

    Wyświetlenia: 1209 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Moja pierwsza modernizacja

    Witajcie, jak widac w tytule poraz pierwszy bede modernizowal swiatelko w moim nieduzym baniaczku. otoz zbiornik ma 40l i jest dlugo na 50cm Pierwsze o co chcialbym spytac to czy jak zamontuje swiet...

    Wyświetlenia: 3283 | Odpowiedzi: 30 czytaj więcej...

  • modernizacja pokrywy 112l

    witam !!! mam pytanie co do przerobki pokrywy mam akwarium 112l w pokrywie sa 2swietlowki oryginalnie zamontowane chcialbym dolozyc jeszcze 2x18w i stad moje pytanie w sklepie znalazlem cos takiego h...

    Wyświetlenia: 964 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • modernizacja pokrywy do 80l jaki i co ?

    Witam wszystkich chcących pomóc:) Posiadam ładny zbiorniczek 80l http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?t=41933 z pokrywą aquael linii classic w której zamontowane jest standardowe oświetl...

    Wyświetlenia: 344 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Modernizacja pokrywy - poproszę o pomoc

    Witam , Ogladam te śliczne akwa , które posiadacie, czytam już trzeci dzień jak osiągnąc chociaż 30% urody tych zbiorników i.... z tego co widzę to koniecznie muszę zrobić coś ze światłem . Ak...

    Wyświetlenia: 2231 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Modernizacja pokrywy 80cm

    Witam mam pokrywe juwel duolux 80 ma wbudowane 2x18W i chce dodac świetłowke 1x35W czy to powinno wystarczyc do akwa 112 litrów ? Prosiłbym o propozyce świetlówek jakie mógłbym zastosowac tak aby odpo...

    Wyświetlenia: 359 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Modernizacja pokrywy 120x50

    Cześć, W akwarium 300l mam taki zestaw świetlówek: 2 x Świetlówka Sylvania Aquastar 10000K 39W 2 x Świetlówka Sylvania Grolux 8500K 39W Chciałbym jeszcze dołożyć jedną świetlówkę i mam dwa...

    Wyświetlenia: 478 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: jacekp1, Matrial i 354 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.