Jesteś tutaj: Serwis Forum Technika Oświetlenie

Dołożeni oświetlenia - mieszanie T5 i T8

Dobór oświetlenia do akwarium. Lampy, świetlówki, diody LED. + nowy temat
witam,
Mam akwarium Juwela ze specjalną płaską pokrywą i oświetleniem 2xT8 30W.
Na akwarium o wymiarach 100x40x50 to trochę za mało.

Nie chcę z paru względów wymieniać tej pokrywy bo jest tak skonstruowana, że nie wystaje powyżej zabudowy i dobrze to wygląda ale jednak chciałbym dodać jakieś oświetlenie.

Mam miejsce na jeszcze jedną świetlówkę z przodu, z tyłu mam tło strukturalne które zabiera sporo miejsca i opiera się o świetlówkę więc to nie ma sensu.

Pytanie jest: przymocować na plastikowe stripy kolejną świetlówkę T8 30W czy bawić się w 80cm T5 39W?
A może całkowicie przerobić całość na T5 ale co wtedy zrobić z długością, one są krótsze przecież albo za długie?

Pozdrawiam
Rafał

Bamshee

03 sty 2009, 22:31   (#2)  

Witam,

Miałem identyczny problem :wink: Kupiłem 2 podobne zestawy:
http://allegro.pl/item513434396_statecz ... ki_t8.html

W komplecie masz specialne "klipy" do mocowania tuby. Jedyne, co muszisz zrobić to 2 otwory w pokrywie.
T8 będzie taniej, ale jak chcesz możesz kupić zestawy w T5. Działa tak samo[kosztuje sporo więcej]. Klipy+wiercenie otworów. Ja zrobiłem dziurki małą lutownicą. Poszło bez problemu.

Mam standardowo 2 tuby 90cm/30W, no i dołożyłem 2 kolejne 90cm/30W. Dzięki temu mogę swobodnie ustawiać czasy pracy dla nich.

zvirus
Aktywny użytkownik

03 sty 2009, 23:03   (#3)  

Dzięki, zatem kupię taki zestaw i zamontuję a potem zamelduję jak lepiej się dzieje roślinom z 0,5W/l :)
Pisałeś o regulacji czasu dodatkowego oświetlenia, co to daje?
Jaką trzecią świetlówkę zamontować?
Mam 1xPowerGlo i 1xSunGlo

Bamshee

03 sty 2009, 23:18   (#4)  

Witaj,

Pisałeś o regulacji czasu dodatkowego oświetlenia, co to daje?

Daje efekt świtu, południa, zmierzchu w akwarium. :wink: Co w moim mniemaniu jest bardzo korzystne dla rybek i pewnie dla roślin też.
Nie wiem, co już masz w akwarium, ale wierz mi lub nie. Jeżeli choć trochę "wymieszasz" świetlówki powinno być git. U mnie mam 2x Arcadia Freshwater, 1x AquaGlo 1x Arcadia Tropica. I nie grymaszę. Efekt końcowy jest dla mnie OK.
Jaką świetlówkę zamontować??? Każdy ci odpowie inaczej. Ja nie lubię barwy SunGlo. Ale za to nie zamienił bym na nic Arcadia Freshwater:
http://saurama.aqua-web.org/pages/16_Ar ... hwater.htm

zvirus
Aktywny użytkownik

Powiązane tematy
  • Prośbą o dopasowanie oświetlenia

Witajcie. Nie jestem doświadczonym akwarystą. Mam szkiełko od jakiegoś roku i nie mogę sobie poradzić z roślinami. Podejrzewam że problem tkwi w oświetleniu. Poniżej opiszę co mam. Akwarium 120l 1x s...

Wyświetlenia: 188 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Zmiana oswietlenia

Cześć, mam baniak 126l. Zamierzam w nim troche pozmieniać. Zacznę od oświetlenia a z czasem zmiana całej aranżacji. Potrzebuje oświetlenia do akwarium roslinnego w którym chciałbym posadzić na pierw...

Wyświetlenia: 299 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Chihiros - sterownik oświetlenia

Witam ,poszukując sterownika do chihiros natrafiłem na chihiros aquatic studio commander 1 ,dostępne na alli . Używał ktoś może tego cuda ? :D

Wyświetlenia: 5459 | Odpowiedzi: 37 czytaj więcej...

• Pięciokanałowy sterownik oświetlenia led RGB Controller TC42

Witam Jako że w moich dwóch akwariach z lampami maxspect razor r420r 160w pojawił się problem niedoświetlonych boków akwarium pomimo zastosowania soczewek po bokach 120st (brak możliwości regulacji w...

Wyświetlenia: 23382 | Odpowiedzi: 126 czytaj więcej...

• Migracja z oświetlenia HQI 2x70W na LED w akwa 200l

Witajcie, Przymierzam się do reanimacji mojego akwarium 200l (100x40x50) w którym mam 2 lampy HQI 70W ( w pokrywie własnej roboty). Z uwagi na rozwój techniki LED zastanawiam się nad zmianą pokrywy n...

Wyświetlenia: 257 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: ace85, FoCuS_PL, Kolcobrzuch i 30 gości

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.