Witam. Poszukuję osoby która dokładnie zna się na filtrze Fluval 204, kupiłem taki używany, niby wszystko działa prawidłowo a nie chce wcale zasysać wody z akwarium.Wszystkie przewody są drożne,zawór Aqua Stop działa poprawnie więc sam nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje ? [/b]
-

sytner
- Początkujący
-
- Posty: 9
- Dołączył: 31 sty 2011, 13:13
FIltr ustawiłeś dobrze, tak że grawitacja moze robić swoje tzn filtr masz poniżej akwarium ?
-

mani
- Zainteresowany tematem
-
- Posty: 201
- Dołączył: 27 maja 2010, 14:46
- Miasto: Siemianowice Śląskie
Tak jest ustawiony poniżej akwarium, od lustra wody do filtra jest około 90 cm
-

sytner
- Początkujący
-
- Posty: 9
- Dołączył: 31 sty 2011, 13:13
Musisz zalać go wodą na max, zamknąć i zwykle troszkę "popompować" elementem do zalewania filtra.
Jeśli chcesz to przyspieszyć, to można zassać wodę ustami na wężu wylotowym (wąż jest długi więc bez obaw - nie napijesz się), za to tropikalna flora bakteryjna w płucach gwarantowana 
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych
-

Piotr Baszucki
- roslinyakwariowe.pl
-
- Posty: 10964
- Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
- Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków
Tak właśnie zrobiłem i nie przyniosło to żadnego efektu, wirnik kreci się prawidłowo ale tak jakby nie miał siły zassać wody. Poprzez pompowanie nabiera wody tylko do 3/4 wysokości plastikowej rurki na końcu węża zasysającego.
-

sytner
- Początkujący
-
- Posty: 9
- Dołączył: 31 sty 2011, 13:13
sytner napisał(a):Tak właśnie zrobiłem i nie przyniosło to żadnego efektu, wirnik kreci się prawidłowo ale tak jakby nie miał siły zassać wody. Poprzez pompowanie nabiera wody tylko do 3/4 wysokości plastikowej rurki na końcu węża zasysającego.
Pompuj rączką i poczekaj chwilę.
Czasem pomaga kilkukrotne włączenie wyłączenie filtra.
Wskazówki:
Sprawdz czy rurka zasysająca nie jest za nisko lub zabrudzona.
Sprawdz czy wkłady nie są ułożone zbyt gęsto lub nie są zabrudzone
Jeśli wirnik kręci się n1 100% to filtr powinien pompować wodę.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych
-

Piotr Baszucki
- roslinyakwariowe.pl
-
- Posty: 10964
- Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
- Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków
Spróbuję tak zrobić i napiszę czy coś się zmieniło
-

sytner
- Początkujący
-
- Posty: 9
- Dołączył: 31 sty 2011, 13:13
I jakie rezultaty?
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych
-

Piotr Baszucki
- roslinyakwariowe.pl
-
- Posty: 10964
- Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
- Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków
Mam fluval 104 kupowałem nowy, miałem ten sam problem tak jakby nie miał siły pompować wody. Zadziałał dopiero jak go postawiłem jakieś 20cm poniżej dna akwarium więć pokombinuj jeszcze z wysokością jak wirnik kręci to musi działać!
-

zordinho
- Początkujący
-
- Posty: 2
- Dołączył: 28 sty 2011, 18:35
hej,
we wlotach filtra fluval jest kulka plastikowa, ktora wspomaga zasysanie filtra. jest ona w tym koszyczku przy wlocie wody. sprawdz czy ja masz. jesli nie, to zrob tak:
rozbierz filtr i wylej z niego wode, i zloz z powrotem. zdejmij orurowanie filtra z akwarium i odpenij z filtra, otworz zawor aqua stop i wylej z rur wode. zamknij zawor aqua stop i nalej wody do rury zasysajacej tak zeby rura zasysajaca byla pelna wody.podlacz rury do filtra i na koncu otworz zawor aqua stop. woda, ktora nalales do rury zasysajacej powinna pociagnac za soba reszte i w tym momencie filtr powinien zostac zalany. jak juz sie zaleje, wlacz go do pradu i voila!
mam nadzieje, ze jasno to napisalem
pozdrawiam
-

bednim
- Poznaje temat
-
- Posty: 120
- Dołączył: 14 sty 2010, 02:27
- Miasto: Opole / Rugby (UK)
-
bednim napisał(a):hej, we wlotach filtra fluval jest kulka plastikowa, ktora wspomaga zasysanie filtra. jest ona w tym koszyczku przy wlocie wody. sprawdz czy ja masz. jesli nie, to zrob tak: rozbierz filtr i wylej z niego wode, i zloz z powrotem. zdejmij orurowanie filtra z akwarium i odpenij z filtra, otworz zawor aqua stop i wylej z rur wode. zamknij zawor aqua stop i nalej wody do rury zasysajacej tak zeby rura zasysajaca byla pelna wody.podlacz rury do filtra i na koncu otworz zawor aqua stop. woda, ktora nalales do rury zasysajacej powinna pociagnac za soba reszte i w tym momencie filtr powinien zostac zalany. jak juz sie zaleje, wlacz go do pradu i voila! mam nadzieje, ze jasno to napisalem  pozdrawiam
Zrobiłem dokładnie jak napisałeś i wszystko zaczęło normalnie pracować - nareszcie (prawa fizyki są jednak bardzo pomocne). Filtr działa prawidłowo. Wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
-

sytner
- Początkujący
-
- Posty: 9
- Dołączył: 31 sty 2011, 13:13
Też się naszarpałem aby uruchomić fluvala 104  ))
Ale poza zalaniem filtra kluczowym okazała się różnica poziomów między filtrem a poziomem rurki zasysającej. Jak filtr został postawiony poniżej lustra wody bez problemu zassał i natychmiast zadziałał 
-

balon67
- Początkujący
-
- Posty: 1
- Dołączył: 21 wrz 2011, 15:21
-
Tydzień temu podłączyłam filtr. Wydaje mi się, że jest dobrze odpowietrzony - bąbelki nie wylatują przy przechylaniu kołysaniu itp. Jednak słychać, że woda chlupocze w środku. Czy tak powinno być czy ...
Wyświetlenia: 96 | Odpowiedzi: 3
czytaj więcej...
-
Witam po długiej przerwie. W końcu udało mi się wygospodarować miejsce na baniak, więc wracam do tego miłego hobby. Zaczynam kompletować sprzęt, dziś dotarł filtr kubełkowy Fluval 207.
Naoglądałem się...
Wyświetlenia: 168 | Odpowiedzi: 2
czytaj więcej...
-
Witam serdecznie wszystkich.
Jestem tutaj nowy więc proszę wybaczyć jeśli piszę w złym dziale.
Pokusiłem się na filtr używany JBL e902 - z racji tego by nie brać chinola hw-302 wybrałem
jbl, Dużo za...
Wyświetlenia: 225 | Odpowiedzi: 4
czytaj więcej...
-
https://youtu.be/aKMce-OE484
Uważam ten film za bardzo pomocny dla przyszłych chętnych na kaskady, choćby z tego powodu, że obnaża wady konstrukcyjne.
Wyświetlenia: 740 | Odpowiedzi: 13
czytaj więcej...
-
Dzień dobry,
Ostatnio kupiłem wkład filtracyjny do obniżania GH wody... no dlaczego to chyba nie trzeba tłumaczyć :wink:
Nazwa produktu, Zoolek Filtrax GH - na aukcji nie było jednak pełnego opisu pr...
Wyświetlenia: 323 | Odpowiedzi: 3
czytaj więcej...
|
|
Recenzje
|