Jesteś tutaj: SerwisForumTechnikaFiltracja


Filtr Juwel Bioflow - jak go usunąć z akwarium?Dobór filtra i wkładów. Odwrócona osmoza (RO) i lampy UV. Pompy, cyrkulatory i skimmery.
Witam?
Jak usunąć juwelowski bioflow z akwarium?ordi_2004
Początkujący
 
Posty: 39

 

01 mar 2018, 23:19 Re: Bioflow  (#2)  

Jeśli dobrze pamiętam to ten "filtr" jest wklejony na szyby. W sumie czytałem, że nie jest taki zły. Jeśli ci nie odpowiada to żyletką powinieneś dać radę go wyciąć. Tylko się nie potnij!


Avatar użytkownika

Krzysztof Radziszewski
Znający temat
 
Posty: 1091
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

01 mar 2018, 23:32 Re: Bioflow  (#3)  

Jest wklejony 4 "plackami" silikonu. Żyletka nie sięga. Filtr ok ale zajmuje dużo miejsca.ordi_2004
Początkujący
 
Posty: 39

01 mar 2018, 23:36 Re: Bioflow  (#4)  

Jest wąski dlatego taka powierzchnia. No to masz dwa wyjścia. Jak to w życiu. Albo go połamiesz albo zostawisz i wykorzystasz.


Avatar użytkownika

Krzysztof Radziszewski
Znający temat
 
Posty: 1091
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

01 mar 2018, 23:44 Re: Bioflow  (#5)  

Polecam nożyk do tapet.... jest dluzszy

Avatar użytkownika

Pifpaf
Poznaje temat
 
Posty: 50

02 mar 2018, 00:14 Re: Bioflow  (#6)  

Ja odklejałem za pomocą żyłki, potem możesz zeskrobać pozostałości czarnego silikonu.

PS: zastanów się, bo ja mam już drugi zbiornik RIO 180, w poprzednim odkleiłem a potem żałowałem, bo filtr nie szpeci aż tak bardzo a jest pomocny jako mechaniczny i nie potrzebujesz skimmera, do tego grzałka ładnie ukryta.

Avatar użytkownika

seba216
Poznaje temat
 
Posty: 96

02 mar 2018, 08:02 Re: Bioflow  (#7)  

A jak radzisz sobie z syfem między szyba a filtrem?ordi_2004
Początkujący
 
Posty: 39

02 mar 2018, 14:25 Re: Bioflow  (#8)  

Tam nie ma zbyt dużo zanieczyszczeń bo światło nie dociera i glony nie rosną. Moje akwa dodatkowo prawą stroną stoi od ściany więc nic nie widać.

Avatar użytkownika

seba216
Poznaje temat
 
Posty: 96

 Mam taki właśnie wielki filtr w zestawie Juwel Rio 300 i fakt sprawdza się ale wciąga odpady roślin które rozkłada wewnątrz zbiornika. I Zastanawiam się czy jeśli nie będzie często czyszczony nie jest on przyczyną krasnali?glodek1987
Początkujący
 
Posty: 12

glodek1987 napisał(a):Mam taki właśnie wielki filtr w zestawie Juwel Rio 300 i fakt sprawdza się ale wciąga odpady roślin które rozkłada wewnątrz zbiornika. I Zastanawiam się czy jeśli nie będzie często czyszczony nie jest on przyczyną krasnali?


O każdy filtr, wewnętrzny czy też zewnętrzny trzeba dbać tak samo. Część odpowiadającą za wstępną filtrację w obydwóch wypadkach czyścimy możliwie dość często.
Filtr Juwela jest o tyle bardziej praktyczny w tym względzie, że ma świetny dostęp do np. waty filtracyjnej odpowiadającej za filtrację wstępną.
Otwierasz pokrywę filtra i bez wyciągania reszty wkładów jesteś w stanie z łatwością ją wymienić na nową dosłownie w kilkanaście sekund. Przy filtrach zewnętrznych trzeba bardziej się zmobilizować do tego zadania.
Takie rozwiązanie sprawia, że bardzo często i szybko jesteś w stanie kontrolować czystość materiału filtracji wstępnej, a to ma zawsze bardzo dobry wpływ na funkcjonowanie każdego filtra co za tym idzie akwarium. Dlatego rozwiązanie Juwela jest tutaj plusem a nie minusem.

Ogólnie odnosząc się do powyższej dyskusji. Filtr Juwela to bardzo dobre rozwiązanie.
Większość osób które przy pierwszym kontakcie z tymi zestawami z kwaśną miną spogląda na to wewnętrzne rozwiązanie filtracyjne, bardzo szybko zmienia zdanie na pozytywne już po krótkim jego użytkowaniu.

plusy
- bezgłośny
- bezawaryjność
- brak możliwości wystąpienia przykrej niespodzianki w postaci wycieku
- ukryta grzałka w drugiej części komory filtra która przy pomocy pompy daje jednakową temperaturę w każdej części zbiornika.
- w tej samej części komory można ukryć dyfuzor co2, np. kostkę lipową, mały spiek ceramiczny w postaci podłużnego wałka itp.
Podobnie jak przy temperaturze poprawia to dystrybucję Co2 po zbiorniku, a nie ma kontaktu ze złożem filtracyjnym ( dla tych co się obawiają wpływu dwutlenku węgla na bakterie w filtrze ).
- Prosta konstrukcja łatwa w czyszczeniu
- Konstrukcja z dwoma miejscami pobierania wody do filtracji, gdzie dzięki górnej można powiedzieć że to coś co można podpiąć pod skimmer.

Natomiast minus najczęściej wymieniany, czyli to że filtr jest w akwarium, jest naprawdę w codziennym użytkowaniu praktycznie niezauważalny.


Avatar użytkownika

aquamateo
Z dużym doświadczeniem
 
Posty: 3073

Serwis roslinyakwariowe.pl


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu


Użytkownicy przeglądający ten dział: Blukasz

×
Zobacz co nowego na naszej stronie głównej Pokaż