Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne i nowości

Zoolek - test GH problem

Aktualności akwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

12 kwi 2020, 21:18 Zoolek - test GH problem  (#1)  

Posiadam test zooleka kropelkowy na Gh oraz test Ca-Mg.
Wg wodociągów woda w kranie ma Gh 11 stopni niemieckich.
Pomieszałem kran i RO tak aby mieć Gh=5
Zmierzyłem mieszaninę testem kropelkowym i po 7 kroplach zmienił kolor, czyli pokazał 7 stopni niemieckich.
Zrobiłem więc drugi test Ca-Mg, gdzie także mozna wyliczyć Gh mnożąc ilość kropli potrzebnych do zmiany koloru pierwszego odczynnika x 0,7.
Wyszło 7 kropli, czyli Gh=4,9 można przyjąć 5. Więc tu zgadza się z tym co założyłem.
Sprawdziłem jeszcze kran testem kropelkowym i pokazał 14 Gh, więc błąd 3 stopnie.
Jak dla mnie duzy błąd testu.
Jakie macie doświadczenia z tymi testami? Któremu wierzyć?
Wydaje mi się, że problem jest w wielkości kropli, są zbyt małe w teście kropelkowym i dlatego trzeba ich więcej podawac.

JaroGL
Początkujący

24 kwi 2020, 08:36 Re: Zoolek - test GH problem  (#2)  

Ja też używam tych testów. U mnie zawsze wynik się różni. Nie wiem dlaczego. Przykładowo test stricte na Gh pokazuje 7, test Ca-Mg z obliczeń pokazuje 3-4. I bądź tu mądry...

makaveli12382
Stały bywalec

Miasto: Brzeg

24 kwi 2020, 20:52 Re: Zoolek - test GH problem  (#3)  

Jest problem z zoolekiem. Nie korelują wyniki. Kupiłem test kropelkowy JBL i wyszło 6 kropli czyli 6 stopni niemieckich. Wpasował sie pomiędzy tylko że mineło parę dni, więc trochę mogła woda się zmienić.
Jak już wcześniej pisałem problem jest w zbyt małych kropelkach chyba.
Mam stary i nowy test zooleka na kH. Stary zmienia kolor po 2 kroplach a nowy po trzech. Różnica w wielkości kropli znacząca. To błąd 30%. Słabo to wygląda.

JaroGL
Początkujący

25 kwi 2020, 13:45 Re: Zoolek - test GH problem  (#4)  

Od lat ich używam i nie zauważyłem nieprawidłowości

DawidJot
Aktywny użytkownik

Powiązane tematy
  • Problem z roślinami- nie rosną.

Cześć. Dawno nie gościłem na żadnym forum, raczej tylko zaglądałem w poszukiwaniu informacji. Mam jednak problem z roślinami w akwarium, którego nie potrafię rozwiązać. Akwarium Juwel RIO 125 Dwa mod...

Wyświetlenia: 574 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• Problem z roslinami

Cześć wszystkim. Jest to moje pierwsze akwarium z roślinami. 200l Podłoże manado i aquabasis Światło 3x39w (11h) Testów brak jeszcze. Akwarium stoi 5 dni. Oto efekt. Tragiczny. Liście pływają po cały...

Wyświetlenia: 643 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

• Problem z roślinami (wegetacja, gnicie)

Witam. Akwarium około 30 L z pokrywą Podłoże żwir kwarcowy Światło początkowo aquael leddy slim plant 5w, później dołożone aquael leddy tube plant 6w Filtr wewnętrzny gąbka Temperatura 26 stopni Obsad...

Wyświetlenia: 1602 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

• Problem z zalogowaniem się do sklepu

Witam mam problem ze złożeniem zamówienia na parę śietlówek nie mogę założyć konta do sklepu żadnego ani konta na stałe tak jak i nie moge zamówić bez logowania wiadomość która ciągle wyskakuje to We...

Wyświetlenia: 292 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Problem z roślinką

Hej Restart miałem tydzień temu zasadziłem wszystko co miałem plus dokupiłem kilka nowych.... I nowe wyglądają tak ....:( Zasadzone 3 dni temu... Narazie zdążyłem zrobić takie testy.. No3 10 Po4 0,...

Wyświetlenia: 2466 | Odpowiedzi: 52 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.