Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne


ZooBotanica 2017Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

24 maja 2017, 07:34 ZooBotanica 2017  (#1)  

Informacja od organizatora:

Dzień dobry.

Dziękując za wieloletnią współpracę przy targach ZooBotanica we Wrocławiu pragnę poinformować, że podjęliśmy decyzję o nie organizowaniu tegorocznej edycji tego wydarzenia.
Decyzja zapadła niedawno po głębokiej analizie sytuacji na Polskim rynku targowym tej branży. Tak dużej ilości imprez jaka ma miejsce w tym roku jeszcze nie było, a każda z nich pretenduje do miana największe i najważniejszej.
Powielanie i naśladowanie schematów jakie od 15 lat wypracowaliśmy nikomu nie służy i nie działa stymulująco w kierunku konsolidacji branży. Daje się zauważyć, że zaczynają dominować partykularne interesy poszczególnych organizatorów a zanika główny cel tego typu imprez jakim powinien być dobrze pojęty interes firm uczestniczących.
Kończąc pragnę jeszcze raz podziękować za wkład w budowanie wspólnie z nami wydarzenia jakim była ZooBotanica i zapewniam, że bacznie będziemy śledzić tegoroczne wydarzenia aby podjąć decyzję czy w 2018 roku wpisać na nowo nasze targi w kalendarz imprez tej branży.

Z pozdrowieniami,


Witold Malinowski
Agencja Reklamowa Wigor


Avatar użytkownika

roslinyakwariowe.pl
roslinyakwariowe.pl
 
Posty: 3864
Dołączył: 27 mar 2011, 19:54
Miasto: Kraków

24 maja 2017, 08:44 Re: ZooBotanica 2017  (#2)  

Szkoda.
Wprawdzie nigdy nie miałem okazji by być na targach ZooBotanica we Wrocławiu, ale zawsze to właśnie o tych targach miałem wyobrażenie jako o najbardziej rozpoznawalnych i największych w Polsce.
Nie wiem jakie dokładnie niekorzystne zależności występują lub wystąpiły. Mam nadzieję że branża jednak powróci do normalności i następne targi będą mieć miejsce.

Jeżeli natomiast miałbym w jakikolwiek sposób odnieść się do wpisu o wysypie dużej ilości podobnych imprez na terenie całego kraju, to moim zdaniem z punktu widzenia klienta jest to bardzo dobre zjawisko. W takim przypadku akwaryści mogą wybrać się na targi najbliższe miejscu zamieszkania, co jest niewątpliwie wygodnym rozwiązaniem.
Oczywiście we wszystkim tkwi jakiś haczyk. Jeżeli miałoby okazać że imprezy tego typu "rozmieniają się na drobne", to znaczy wprawdzie jest ich wiele ale żadna nie trzyma wysokiego poziomu, to znów ze strony klienta jednak wolałbym żeby organizowana była jedna a ten poziom utrzymująca.

Poniekąd sytuacja z targami wygląda bardzo podobnie do tej jaką obserwujemy w organizacji np.konkursów akwarystycznych.
Środowisko akwarystyczne w Polsce jest dość specyficzne. Najpierw wszyscy cieszą się że coś jest organizowane, biorą z ochotą w tym udział, po czym na to narzekają, bo coś, gdzieś dla nich poszło nie tak, nie według ich własnych oczekiwań. W odzewie próbują stworzyć coś własnego. I tak kółko się zamyka. Nie dostrzega się pracy kogoś innego, często ją negując, ale oczekuje się lub reaguje przesadnie gdy samemu się jest negowanym z powodu błędnego postrzegania podstawowych rzeczy.
Taki nasz mały "grajdołek".


Avatar użytkownika

aquamateo
Z dużym doświadczeniem
 
Posty: 3091
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

24 maja 2017, 10:22 Re: ZooBotanica 2017  (#3)  

Jak dla mnie, zwykłego akwarysty na Zoobotanice nie było nic ciekawego jeśli chodzi o zbiorniki. Jadąc na wystawę która chce być jedną z największych czy też najważniejszych. To jeśli chodzi o zbiorniki,to nie było na czym oka zawiesić. Byłem dwa razy z nadzieją i szkoda było gonić auto. Dla mnie pod względem jakości zbiorników lepiej wypada wystawa w Poznaniu.mateuszurad
Stały bywalec
 
Posty: 480
Dołączył: 09 gru 2013, 23:12
Miasto: Krzeszyce

25 maja 2017, 07:53 Re: ZooBotanica 2017  (#4)  

A gdzie są te duże i najważniejsze imprezy bo nie zauważyłem? W Łodzi z tego co pamiętam PetFair jest ale nie co roku i nie w czasie kiedy jest organizowana ZooBotanika a bywało, że obie imprezy się pokrywały.

XVI Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR odbędą się w terminie 15-17 września 2017 roku w hali Expo w Łodzi.
[b]Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny!


Avatar użytkownika

Prospero
Znający temat
 
Posty: 1933
Dołączył: 14 lip 2010, 20:56

25 maja 2017, 08:45 Re: ZooBotanica 2017  (#5)  

A Poznań (Aqua & ZOO) i Warszawa (Animals Days i Warszawskie Dni Akwarystyki), Lublin (ZOOPARK), Kraków (Animal Show)...
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych


Avatar użytkownika

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl
 
Posty: 10964
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

26 maja 2017, 16:11 Re: ZooBotanica 2017  (#6)  

Jeździłem na Zoobotanicę i na Aqua&Zoo (mam rodzinę we Wrocku więc łączyłem przyjemne z przyjemnym ;) a mieszkam w okolicy Poznania więc nie pojechać na A&Z tam to grzech, co do jakości wystawianych baniakow - wszystkie są piękne - kazdy ma swój pomysł, swój styl i to jest fajne, impra się pewnie finansowo nie spinała - szkoda - trzymam kciuki za Zoobotanicę 2018Easydoor
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył: 23 mar 2014, 23:58

28 maja 2017, 23:00 Re: ZooBotanica 2017  (#7)  

Szkoda ,,,,,,,,,, :(EDWARD1161
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył: 23 sty 2016, 13:59

31 maja 2017, 21:35 Re: ZooBotanica 2017  (#8)  

Według mnie czym więcej takich imprez tym lepiej, przynajmniej mam okazje wybrać te które są bliżej mnie i na nie jechać. No nic szkoda, w ubiegłym roku byłem i mi się podobało, jak ktoś nie był i nie miał okazji zobaczyć zdjęć to wklejam poniżej moje nagrania.


Tyrr
Poznaje temat
 
Posty: 122
Dołączył: 09 sie 2011, 07:56

01 cze 2017, 19:05 Re: ZooBotanica 2017  (#9)  

Piękne nagrania.Badman
Stały bywalec
 
Posty: 371
Dołączył: 03 sie 2016, 16:47
Miasto: Góra

23 cze 2017, 09:16 Re: ZooBotanica 2017  (#10)  

Dla mnie powyższe oświadczenie pokazuje brak profesjonalizmu ze strony organizatorów którzy zachowują się jak dziecko któremu rodzice nie kupili zabawki w sklepie.
To że w każdej branży duża jest konkurencja właśnie to działa stymulująco na każdą branże, powodując powstawanie nowych rozwiązań, niestety każda konsolidacja powoduje wpadnięcia w pułapkę samo zachwytu.
Podejście organizatorów pokazuje jedynie że są zwykłymi amatorami nie mającymi wizji na przyszłośćpablo_pikaso
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył: 23 sty 2013, 18:17

23 cze 2017, 09:40 Re: ZooBotanica 2017  (#11)  

pablo_pikaso napisał(a):Dla mnie powyższe oświadczenie pokazuje brak profesjonalizmu ze strony organizatorów którzy zachowują się jak dziecko któremu rodzice nie kupili zabawki w sklepie.
To że w każdej branży duża jest konkurencja właśnie to działa stymulująco na każdą branże, powodując powstawanie nowych rozwiązań, niestety każda konsolidacja powoduje wpadnięcia w pułapkę samo zachwytu.
Podejście organizatorów pokazuje jedynie że są zwykłymi amatorami nie mającymi wizji na przyszłość


Moim zdaniem po części oczekiwania organizatorów są uzasadnione - nie ma co ukrywać, że targi Zoo-Botanica podniosły wystawiennictwo akwarystyczne z kolan i przyczyniły się niewątpliwie do odnowienia popularności takich przedsięwzięć. Przetarto pewne szlaki i w takiej sytuacji oczekiwać można lojalności ze strony wystawców. Teraz inni organizatorzy "spijają śmietankę. Ale takie niestety jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Tyle z punktu widzenia "działacza".

Z kolei z punktu widzenia wystawcy - Targi miały coraz mniej do zaoferowania. Brak atrakcyjnego systemu rabatowego dla stałych uczestników oraz koszty z ich strony, które nie zwracały się - sprawiają, że dla sklepów "wystawianie się" nie ma za dużego sensu z punktu widzenia marketingu.
Osoby odwiedzające lokalne targi to głównie osoby z tzw. "ulicy", czy "przypadku", które traktują wizytę na targach jak odwiedziny w ZOO a nie potencjalną okazję do zakupu.

Natomiast dystrybutorzy i producenci - jest ich w kraju na tyle mało i są na tyle znani i nie muszą się dodatkowo promować - szczególnie w dobie internetu. W zasadzie nie pracowano w kierunku docenienia wystawców, którzy naprawdę przygotowywali świetne i oryginalne ekspozycje - to z czasem ich zniechęciło i zabiło motywację. Na każdych targach zobaczymy prawie zawsze to samo - czyli dla pasjonaty = nuda.

Zawsze byłem zdania, że środowisko jest na tyle małe iż potrzebna jest jedna duża impreza w centrum kraju, gdzie pojawią się "wszyscy" - rozmienianie się na drobne nie ma tu sensu. Mało którą firmę stać na wystawianie się w kilku miastach. Zamiast jednej porządnej imprezy jest kilka "słabych" i potem odwiedzający narzekają, że wydali pieniążki na bilety a w zasadzie niewiele zobaczyli i się dowiedzieli.

Moim zdaniem trzeba połączyć kwestie wystawiennicze z całodniowym cyklem ciekawych prelekcji - na które zjadą się pasjonaci z całego kraju i przyciągną rzesze innych. To byłoby właśnie fajne z punktu widzenia - nas hobbystów, aby móc raz do roku spotkać się ze wszystkimi w jednym miejscu. Coś na co będziemy czekali cały rok.

Generalnie z tego co widzę po ilości odwiedzin tematów związanych z wystawami, fotorelacjami itp. - ludzi coraz mnie interesuje ta kwestia (takich totalnych pasjonatów akwarystyki jest bardzo mało). A zwróćcie uwagę iż teraz w zasadzie można "być i widzieć" nie wychodząc w ogóle z domu. Więc nawet jeśli mało kto się tym interesuje - jeszcze mniej ludzi ruszy się z domu na wycieczkę.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych


Avatar użytkownika

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl
 
Posty: 10964
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

01 wrz 2017, 21:03 Re: ZooBotanica 2017  (#12)  

:cry: :arrow: Szkoda, mój wnuk jest niezadowolony :cry:EDWARD1161
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył: 23 sty 2016, 13:59Powiązane tematy
 • 065l - PAC 2017 - Marcin Zając

  Witam. Ponieważ od konkursu PAC minęło ponad trzy miesiące, chciałem zaprezentować aktualny wygląd i opisać w paru słowach akwarium które w nim startowało. Akwarium od czasu zawodów cieszy oko w prac...

  Wyświetlenia: 4466 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

 • ADA na NUSATIC 2017

  Zapraszam do obejrzenia fotorelacji ze stoiska indonezyjskiego dystrybutora marki ADA: http://www.adana.co.jp/en/release/detail?id=444 Zwróćcie uwagę na kolory szafek - podoba się Wam taka różnorodno...

  Wyświetlenia: 459 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

 • 300l - IAPLC 2017 - Andrzej Nowak (ATP)

  Cześć, chciałbym zaprezentować moją aranżację którą przygotowałem na tegoroczny konkurs IAPLC . Było to moje pierwsze podejście do tego konkursu i myślę że dość udane. Zająłem 72 miejsce w generaln...

  Wyświetlenia: 5961 | Odpowiedzi: 29 czytaj więcej...

 • 065l - Ada cube garden 60 - p holiday Adam Golik NSA 2017

  WITAJCIE Nasi mili forumowicze! Mam zaszczyt przedstawić kolejny zbiorniczek Ada Cube Garden 60-p Akwarium zainspirowane krajobrazem z kolejnej wyprawy w góry. Poniżej specyfikacja akwarium Akwarium 6...

  Wyświetlenia: 6530 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

 • ADA na wystawie Aquarealm 2017

  Wystawa w Singapurze. Fot: Takayuki Fukada

  Wyświetlenia: 2607 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...cron

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

 

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.