DARMOWA DOSTAWA od 499zł lub przy zakupie minimum 10 roślin akwariowych - zobacz katalog roślin
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne i nowości

Zneutralizowanie bliskości okna - pomysły

Aktualności akwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witajcie

Szafka powinna wytrzymać, akwarium 200L zamówione, realizacja trwa 2-3 tygodnie więc ten czas spędzam na dokształcaniu się, ale jedna kwestia nie daje mi spokoju - bliskość okna.

Przeczytałem, że idealne miejsce na akwarium to miejsca zacienione. Niestety możliwości lokalowe mam jakie mam i jedyne miejsce, gdzie mogę ustawić akwarium w salonie jest na ścianie sąsiadującej z oknem i drzwiami balkonowymi (bardzo rzadko używanymi). Zbiornik będzie jakieś 1-1,5m od okna, mogę trochę przesunąć szafkę, ale da to max 30-40cm więcej. Okno balkonowe ma rolety, które trochę powinny pomóc, ale obawiam się, że to może nie wystarczyć i utonę w glonach, zwłaszcza biorąc pod uwagę mój brak doświadczenia.

Dlatego mam pytania:
1. Czy rozważyć naklejenie na ściankę boczną od strony okna tła? Wiem, że pomysł jest niespotykany, ale może to jest paradoksalnie jakaś opcja :)
2. Czy są jakieś urządzenia, które mogą w przyszłości zmniejszyć ryzyko ataku glonów?
3. Jakieś inne sugestie?

Z góry dziękuję za pomoc.
Załączniki
20161126_133228.jpg

PanTomek
Początkujący

Miasto: Płock

Z doświadczenia wiem, że rolety, jeżeli będą przez większość czasu opuszczone i szczelnie będą zakrywać okno w zupełności powinny wystarczyć. Co ciekawe wcześniej miałem żaluzje i wystarczyło iż przez szczeliny w nich przedostawało się światło aby szyba od okna była w glonach.

Co ciekawe roleta jasna i przepuszcza dość sporo światła. Tak jakby wystarczało jego "przefiltrowanie" przez materiał i rozproszenie.

szarlej
Aktywny użytkownik

Miasto: Tarnów

PanTomek napisał(a):Dlatego mam pytania:
1. Czy rozważyć naklejenie na ściankę boczną od strony okna tła? Wiem, że pomysł jest niespotykany, ale może to jest paradoksalnie jakaś opcja :)

Dlaczego niespotykany? Sam tak robiłem w baniaku syna, które stało blisko okna. Zakleiłem boczną ściankę czarną folią.
Uważam, że to dobry pomysł.
300 L - http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 91#p492191
100 L - https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 72150.html
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 71057.html

Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności.

Pozdrawiam Mirek

mirek5566
Z dużym doświadczeniem

Miasto: okolice Lublina

Rozłóż parawan z wikliny. Ładnie wygląda i spełnia funkcję :)
Sprzątasz to przestawiasz albo składasz, chcesz światło chowasz go.
Po co kleić szybę i psuć urok patrzenia z boku 8)

Qubson
Stały bywalec

Miasto: Podhale

Qubson napisał(a):Rozłóż parawan z wikliny. Ładnie wygląda i spełnia funkcję :)
Sprzątasz to przestawiasz albo składasz, chcesz światło chowasz go.

Ale masz na myśli taki parawan szerokości szafki stawiany na niej czy parawan od podłogi taki duży? :)

PanTomek
Początkujący

Stojący :wink:
Załączniki
parawan.jpg

Qubson
Stały bywalec

Miasto: Podhale

Żona by mnie zabiła za takie coś w salonie :D

PanTomek
Początkujący

Zamontuj roletę na bocznej szybie akwarium.

slavcio89
Poznaje temat

Miasto: Kraśnik

Powiązane tematy
  • Pomysły na istniejące 160 l

Witam! Na początek podam dane zbiornika: Wymiary: 100 x 40 x 40 cm Oświetlenie: 2 x 45 W T5 (przez 8 godzin) Filtracja: filtr kubelkowy JBL Cristal Profi e901 Obsada: 7 x kirysek spiżowy, 7 x otosek,...

Wyświetlenia: 684 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• 5l - pomysły na aranżację

Mam zamiar założyć akwarium o wymiarach 25 * 10 * 20 wysokość. Filtr prawdopodobnie będzie HBL-301. Oświetlenie zależne od roślin znajdujących się w zbiorniku. Nawożenia zapewne nie będzie. ...

Wyświetlenia: 476 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Aranżacja akwarium - wasze pomysły

Cześć :) otóż zakładam akwarium roślinne o wymiarach 300x45x45 (mozliwe ze bedzie 300x50x50) choć wiem mogłoby być szersze i wyższe ale niestety mieszkam w bloku :( Pewnie będziecie pisać jak taki du...

Wyświetlenia: 1282 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

• 112l - Nowe Pomysły - Paweł K

Piszcie co sadzicie, komentarz mile widziany. Odmulony zbiornik oraz przesadzone rosliny ( 22 stycznia 2010 roku ) Baniak - 112l Oświetlenie - 4x18W ( 2xGrolux oraz 2xAquastar ) Co2 - Butla + wysoko...

Wyświetlenia: 7723 | Odpowiedzi: 27 czytaj więcej...

• Co Dalej z Akwa...Podawajcie Pomysły...

Obsada Rybek : Nie ma ^^ Roslinki Bacopa (nie znam odmiany) Anubias Nana i Jakas Wysoka Trawa (nie wiem czy to nie gigantea czy jakos tak ) I nie wiem co kupić jeszcze jakie rosliny jak...

Wyświetlenia: 2066 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.