Pokarmy Tetra Fresh Delica
Jeste艣 tutaj: Serwis Forum Og贸lne Forum og贸lne

Zm臋tnienie wody - ciekawa zagadka

Nowo艣ci i ciekawostki zwi膮zane z akwarystyk膮 ro艣linn膮, oraz posty nie pasuj膮ce do innych dzia艂贸w.
To w zasadzie efekty na dzisiaj mamt odwrotne od zamierzonych, zamiast mniejszego zmetnienia mamy wi臋krze馃榾 i zagadki juz nie ma bo wiadomo z czego sie wzie艂o [SMILING FACE WITH SMILING EYES] to tak tytu艂em czarnego humoru. A rak serio to trzymam kciuki, ze sie wyklaruje bo mocno idziesz w te experymenty
per aspera ad astra

ArturTraffic
Sta艂y bywalec

Do艂膮czy艂: 01 wrz 2017, 16:49
Miasto: Pruszcz Gdanski

Woda dzi艣 m臋tna, br膮zowo zabarwiona, zaraz podmieni臋 70%, poczekam par臋 dni i zobacz臋 czy co艣 si臋 zmieni, jak nie to chyba waln臋 jak膮艣 wi臋ksz膮 dawk臋..
Oczywi艣cie czekam na nast臋pne pomys艂y bo troch臋 zw膮tpi艂em w nadmanganian..

Rfck
Z du偶ym do艣wiadczeniem

Do艂膮czy艂: 24 mar 2010, 23:34
Miasto: Gda艅sk/UK

Tak pi臋knie by艂o par臋 godzin po dodaniu :)
Podmianka w ilo艣ci jak wida膰 poni偶ej. P贸ki co wiadomo klarownie ale ja ju偶 wiem 偶e za 2-3 dni wr贸ci..
Najgorsze 偶e mini s z krewetkami dopad艂o prawdopodobnie to samo...

Nastepna w kolejno艣ci - chloramina, od艂owi臋 ryby ( ca艂e 3 i jedna amanka ) byle ro艣lin nie zabi膰...

Rfck
Z du偶ym do艣wiadczeniem

A jak wygl膮da sytuacja po podmianie?

Krzysztof Radziszewski
Z du偶ym do艣wiadczeniem

Do艂膮czy艂: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamo艣膰 PL, Manchester UK.

Pisa艂em powy偶ej :) klarownie, ale czuj臋 偶e za 2-3 dni wr贸ci..

Rfck
Z du偶ym do艣wiadczeniem

A to to zdj臋cie powy偶ej zdj臋cia z po艂ow膮 wody. Sorki, my艣la艂em, 偶e takie zm臋tnienie przed podmian膮.

Krzysztof Radziszewski
Z du偶ym do艣wiadczeniem

Rfck mam pytanko z "innej beczki" je艣li pozwolisz - co to za roslina taka wyzsza (3 czy 4 sztuki, ma karbowane listki), za t膮 nizsza ska艂膮?
per aspera ad astra

ArturTraffic
Sta艂y bywalec

Hygrophila pinnatifida, to samo co po prawej za du偶膮 ska艂k膮.

Rfck
Z du偶ym do艣wiadczeniem

Tak o t膮 mi chodzi艂o, dzieki za nazw臋. Ale w RA to jej chyba nie widzia艂em
per aspera ad astra

ArturTraffic
Sta艂y bywalec

Sorki znalazlem w ofercie, jeszcze raz dzieki
per aspera ad astra

ArturTraffic
Sta艂y bywalec

No nic, fauna wy艂owiona wi臋c zaczynam drastyczne dzia艂ania:
120ml 12% woda utleniona, wygl膮da tak :)

Rfck
Z du偶ym do艣wiadczeniem

Czyli 藕le nie wygl膮da. U mnie jak by kto艣 mleka nala艂.

Krzysztof Radziszewski
Z du偶ym do艣wiadczeniem

Dlatego 偶e by艂a 100% podmiana :), nast臋pnie dawka wody utlenionej, nab膮blowa艂o ze 2 godziny i zauwa偶y艂em jakie艣 czerwone zabarwienie wody... wydaje mi si臋 偶e pod艂o偶e troch臋 dosta艂o i zacz臋艂o si臋 rozpuszcza膰, cho膰 granulki wygl膮daj膮 na ca艂e. Zrobi艂em kolejne 100% podmiany 偶eby si臋 pozby膰 H2O2 i teraz zobaczymy czy si臋 wszystko rozpu艣ci czy przetrwa..

Rfck
Z du偶ym do艣wiadczeniem

Ciekawe ile roslin upalisz ta woda utleniona...? Z mojego doswiadczenia jak dasz duzo wody podloze rozpuszcza w py艂 i mchy, mini pelia ginie w 2 dni... woda utleniona jest dobra ale w malych ilosciach i miejscowo,
ja bym sie dalej pchal w ta podmiane wody, sukcesywnie duze podmiany i natlenianie wody lanie bakterii jak przy starcie.
Skoro juz zrobiles takie ruchy jak podmiana wody 100% razy 2 to chyba tez by bylo warto wymienic wklady we filtrze na nowe bo tam tego guwna bedzie agromeracjaaa co nawet zdominowalo flore bakteryjna skoro nie moze sobie z nia poradzic.
[color=#408040]043l - NAP - Pawe艂 Sadowski[/color] :arrow: https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 73664.html
[color=#BF8040]021l - NAP - Pawe艂 Sadowski[/color] :arrow: https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 73655.html
[color=#004000]021l - NAP - Pawe艂 Sadowski - braciaka[/color] :arrow: https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 75101.html

na1910
Poznaje temat

Do艂膮czy艂: 28 wrz 2016, 20:14
Miasto: Nowy S膮cz

Woda utleniona pali ro艣liny owszem jak si臋 podaje bezpo艣rednio na nie. Tak samo pod艂o偶e aktywne idzie w py艂.

Stare ksi膮偶ki radz膮 偶eby nie wlewa膰 wody utlenionej od tak po prostu tylko rozrabia膰 j膮 w odlanej wodzie akwariowej.
Tak te偶 zrobi艂em 艣ci膮gn膮艂em wiadro wody - doda艂em 30 ml i wla艂em z powrotem i tak 4 razy.

Po godzinie by艂o tyle b膮belk贸w tlenu 偶e pewnie wyjara艂o wszystko w tym filtrze :D
Teraz woda ma czerwone zabarwienie, nie wiem czy to z pod艂o偶a czy mo偶e z szyszek kt贸re a偶 wypiera艂o do g贸ry od tlenu. Wyj膮艂em je, zgasi艂em swiat艂o, filtr chodzi wraz z pomp膮 cyrkulacyjn膮, zobaczymy co dalej.

Rfck
Z du偶ym do艣wiadczeniem

Nie wiem o co chodzi ale woda w akwarium jest czerwonawa, chyba akwarium cierpi i krwawi...

Rfck
Z du偶ym do艣wiadczeniem

Ja dzi艣 sko艅czy艂em podmian臋 o 3ciej nad ranem, zobaczymy jak b臋dzie w moim przypadku. Widz臋, 偶e u ciebie to tragedia w por贸wnaniu do mojej sytuacji.

Krzysztof Radziszewski
Z du偶ym do艣wiadczeniem

Obserwuje rzeczy z kt贸rymi nigdy nie mia艂em do czynienia.. troch臋 mnie ju偶 to m臋czy ale co robi膰..

Rfck
Z du偶ym do艣wiadczeniem

Restart?

Krzysztof Radziszewski
Z du偶ym do艣wiadczeniem

Nie poddam si臋, za du偶o ju偶 tam nagrzeba艂em, chcia艂bym doj艣膰 do rozwi膮zania na przysz艂o艣膰. Jak kt贸ra艣 chemia zjara ro艣liny to wtedy.

Rfck
Z du偶ym do艣wiadczeniem

Ja sobie daje dwa do trzech tygodni na ustabilizowanie zbiornika. Jak nie dam rady to restart z innym aran偶em.

Krzysztof Radziszewski
Z du偶ym do艣wiadczeniem

Krwawienie min臋艂o, woda nieprzejrzysta ale nie jest 藕le, chyba wyp艂ucze ca艂y filtr pod bierz膮c膮 wod膮, wrzuc臋 w臋giel i b臋d臋 czeka艂.

Rfck
Z du偶ym do艣wiadczeniem

Sie nawet nie zastanawiaj z filtrem tylko dzialaj a najlepiej jakbys przynajmniej wate/filc wymienil na nowa oraz gabke, media mozna zostawic... zalac nowymi bakteriami podmiany wody jak przy starcie a bedzie dobrze.

Wiem, 偶e dazysz wielka sympatia 艣p. Pana T. Amano, a jego szkola uczy zawsze: je艣li wystepuja jakies nagle nadwyzki pierwiastkow czy zmiany w wodzie nalezy wykonac niezwlaczna podmiane wody, a nawet wieksza jej czesc... i to jest bardzo dobra zasada. Sprawdza sie zawsze!!!
[color=#408040]043l - NAP - Pawe艂 Sadowski[/color] :arrow: https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 73664.html
[color=#BF8040]021l - NAP - Pawe艂 Sadowski[/color] :arrow: https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 73655.html
[color=#004000]021l - NAP - Pawe艂 Sadowski - braciaka[/color] :arrow: https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 75101.html

na1910
Poznaje temat

Do艂膮czy艂: 28 wrz 2016, 20:14
Miasto: Nowy S膮cz

Przecie偶 zrobi艂em 100% dwa razy :)
W艂a艣nie chodzi o to 偶e nie chce dawa膰 偶adnych bakterii, niech si臋 wszystko tworzy od nowa.

Rfck
Z du偶ym do艣wiadczeniem

U mnie si臋 powoli klaruje ale wczoraj (dzisiaj o 3 ciej nad ranem) opro偶ni艂em jeden z filtr贸w (ten nowy 2275) i p艂uka艂em wszystkie wk艂ady pod kranem i do艂o偶y艂em wk艂ad/g膮bk臋 w臋glow膮. Zastanawiam si臋 czy jutro nie kupi膰 Seachem Stability (poprzedni膮 buteleczk臋, z kt贸r膮 startowa艂em sko艅czy艂em spory czas temu) i doda膰. Mo偶e by tym razem wszystko by艂o ok.

Krzysztof Radziszewski
Z du偶ym do艣wiadczeniem

Powi膮zane tematy

Serwis roslinyakwariowe.pl

Dzia艂amy od 2001 roku i wsp贸lnie z ponad 44 tysi膮cami akwaryst贸w z ca艂ej Polski zdobywamy wiedz臋 i dzielimy si臋 naszym do艣wiadczeniem. zam贸w e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysy艂kowy sklep akwarystyczny z
bogat膮 ofert膮 sprz臋tu i akscesori贸w do
piel臋gnacji akwarium.
id藕 do sklepu

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Majestic-12 [Bot] i 89 go艣ci