Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Zielona woda

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

23 sty 2019, 11:26 Zielona woda  (#1)  

Witam mam pytanie czy ktoś mi może pomóc jak pozbyć się zielonej wody , zrobiłem restart koło 1 miesiąca temu już zrobiłem 2 podmiany po 50 l i dalej woda jest Zielona akwarium postawiłem na ziemi ogrodowej

Lewybgw
Początkujący

23 sty 2019, 11:30 Re: Zielona woda  (#2)  

Witaj,
Na zakwit wody pomoże lampa UV. W ciągu miesiąca powinieneś zrobić minimum 4 podmiany. Być może ziemia jest źle przykryta i gdzieś uwalnia składniki do wody.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Powiązane tematy
  • 030l - Zielona kostka - Marek Krzemiński

Witam wszystkich! Chciałbym zaprezentować swoją zieloną kostkę. Akwarium zostało założone 5 maja 2017r. Jest to zestaw nanoLED 30 Diversa Wymiary akwarium : 30x30x35 cm (objętość brutto 31,5 litra) ...

Wyświetlenia: 6389 | Odpowiedzi: 50czytaj więcej...

• Mętna woda - pierwotniaki?

Wczoraj robiłem półrestart mojej 54 tj. Przysypałem żwirek innym, w ciemniejszym kolorze o drobniejszej gradacji (stare podłoże pozostało), dosadziłem parę roślin i musiałem dolać ok. 50% świeżej wody...

Wyświetlenia: 489 | Odpowiedzi: 4czytaj więcej...

• 200l - Zielona dwusetka - neros

Witam Czas na wrzucenie kolejnego baniaka mojego autorstwa. Funkcjonuje ponad 2 miesiące i jak na razie jest bardzo dobrze. Pierwszy mój rośliniak w większym zbiorniku. Do tej pory miałem max 150l. W...

Wyświetlenia: 1503 | Odpowiedzi: 11czytaj więcej...

• 300l - Zielona Grota - Przemon

Cześć. Nadszedł czas na pokazanie mojej drugiej aranżacji. "ZIELONA GROTA " Baniaczek "300 l - Zieleniak – Przemon'' przestał istnieć . Pierwsze kroki to była istna dzicz w akwarium i ...

Wyświetlenia: 5061 | Odpowiedzi: 31czytaj więcej...

• Rotala zielona-niedobory?

Na zdjęciu jest rotala, wypuszcza blade liście ,nerwy widocznie zielone. A kwarium ma 15 dni,podłoze amazonia, 30% dawki profito,od 3 dni .Woda osmoza+sole Podmiany 50% co dwa już co 3 dni,laddy smar...

Wyświetlenia: 1355 | Odpowiedzi: 17czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.