Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Zestaw roślin dla ,,skalarów" baniak 120 L propozycje



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



[b] :?: :?: Marek [/b]

Prosze o pomoc i propozycje dla poczatkujacego akwarysty

Avatar użytkownika
chiczpan46
Początkujący

Posty: 1
Dołączył: 05 cze 2006, 15:41

15 cze 2006, 11:48   (#2)  

dla skalarów najlepie lotosyi moczarki

Thoma$


19 cze 2006, 20:04   (#3)  

Skalary lubią rośliny o pionowych liściach, więc moga być na przykład nurzańce i wszlekie inne "trawy". Pasują też żabienice, hydrocotyle, ewentualnie krypotokoryny, no i lotosy.

Anonim 1811


20 cze 2006, 07:38   (#4)  

Ja proponuję Ci taki zestaw:

tył:

-żabiennica Blechera
-amazonka
-Nurzaniec śrubowy
-Cryptocoryna Balanse

środek

-Lotos tygrysi lub zielony
-mech jawajski lub inny zamocowany na korzeniu
-anubias nana


przód


-cryptocoryna wendeti
-mały Henio
-bylxa japonica

Gość


20 cze 2006, 07:39   (#5)  

Zależy jeszcze jakie oświetlenie zamierzasz zastosować. :wink:

Gość


09 sie 2006, 21:34   (#6)  

:lol: witam.wszystko zależy od tego czy chcesz stworzyć naturalny biotop(tak naprawdę to niedawno odkryto że tereny zamiszkane przez skalary to gliniaste podłoża
odziwo ubogie wrośliny.Ale jeśli chcesz stworzyć coś swojego to na najlepsze są długie rozłożyste liście( na których będą składane jaja), np.wszelkie żabieńce.JEST ICH MNÓSTWO więc możesz zrobić akw. tylko z nimi.

darnok89












Powiązane tematy
  • Lampa dla krewetek

    Cześć. Startuję z krewetkarium i potrzebuję Waszej wiedzy co do oświetlenia. Chciałbym low-costowe najlepiej na elastycznej nóżce. Wcale nie musi dawać perfekcyjnie białego światła. Pojemność 10l - sł...

    Wyświetlenia: 225 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Świeży Baniak i płożąca się Rotala

    Hej, Wracam po długiej przerwie, wystartowałem zbiornik HT 90x45x40H oświetlenie Hyperbar FXL75 zawieszona 15cm nad taflą wody, świeci 8h. Podmiany 40 litrów RO + PLANT MINERAL i mikro wg producen...

    Wyświetlenia: 910 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • 020l - 36x22x26cm - akwarium dla dziecka

    nano - 1.jpeg Zbiornik stworzony wspólnie z moim 3.5 letnim synkiem (serwisowany przez niego z moją pomocą). Ciekawostka: podstawą aranżacji jest gotowa dekoracja: AquaDella, która została obsad...

    Wyświetlenia: 1650 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Nowe akwa LT dla Laika

    Czesc wszystkim, zakupilem komplet juwel rio 125 i chce tam stworzyc cos ala iwagumi przy uzyciu trawnika monte carlo i do tego jakies najmniej wymagajace rosliny z racji ze nie mam pojecia o akwaryst...

    Wyświetlenia: 514 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Temperatura a szybkość wegetacji roślin

    Witam Nie znalazłem nigdzie danych określających wpływ temperatury na szybkość wzrostu roślin akwariowych. Natomiast spotkałem się gdzieś ze stwierdzeniem że to nie takie ważne. Moje obserwacje ...

    Wyświetlenia: 5244 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Marniejące końcówki roślin

    Witam 4 dni temu wsadziłem rogatka a młode pędy mają barwę białą. Czego to mogą być niedobory? Pozdrawiam

    Wyświetlenia: 255 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Sinkor wrgb maister wifi 120

    Witam, posiadam w swoim akwarium 160x60x60 lampe ATI w ktorej swieca T5 4x54W 2x aquastar i 2x grolux bylo to wystarczajace swiatło dla dyskow i roslin ktore posiadam, jako ze przyszedł czas wymiany s...

    Wyświetlenia: 628 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Glony z waty na liściach roślin

    Witam Mam 3 tygodniowy zbiornik 112 L. Podłoże mam aktywne Controsoil. Nie nawoziłem jeszcze(ale miałem takie zapędy) bo producent zaleca czekać 4 tygodnie aby podłoże się uaktywniło. Niestety pojawi...

    Wyświetlenia: 556 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Czy takie zmarniale końcówki roślin odciąć?

    Witam, Akwarium 72l ma miesiąc, cykl azotowy zamknięty. Obsada od dziś 4 gupiki i jeden golonojad. Rośliny średnio mi idą. Mam tu takie wodorosty i ich końcówki zbrazowialy, rozpadają się i jakby roz...

    Wyświetlenia: 395 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Dodatek soli dla tęczanek i innych ryb

    Witam Mam obecnie w akwarium 6 tęczanek neonowych, 4 kiryski i otoska. Jak na giełdzie kupowałem te tęczanki gościu mi powiedział że to ryby z wód słonawych więc należało by dodać troche soli niejodo...

    Wyświetlenia: 721 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 179 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.