Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


ZESTAW AKWARIOWY "NEMO" FIRMY AQUA SZUT PO MOJEMU



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam forumowiczów :)
Raczej nie lubię pytać ani komentować na fo ale jestem w kropce :(
W jednym z moich zbiorników w którym postanowiłem zasadzić podwodny ogródek (wyjaśnię krótko jestem raczej zapaleńcem rozmnażania ryb a akwarium dekoracyjne to dla mnie raczej baniak pełen dziwnie poukładanych kamieni) jest taka sytuacja, że rośliny bardzo szybko rosną ale odległość między międzywęźlami jest niestety też duża. Nie wiem czy dobrze się wyrażam ale reasumując rośliny szybko rosną ale są raczej niezbyt gęste. Np. Heteranthera ma listki oddalone od siebie o 2-3 cm, podobnie ludwigie. Ogólnie akwarium wygląda ładnie bo jest w nim sporo gatunków roślin i pelia tworzy między nimi gęste dywany ale skupiając się na pojedyńczych pędach jest to obraz nędzy i rozpaczy.
Akwarium oświetlają 2 T-5 ki o barwie gorącej (jakieś chińskie) i kompaktowa świetlówka osram o barwie dziennej w sumie jest dokładnie 1 watt na 1 litr pojemności baniaka. Nawożenie to 1cm3 mikro firmy intermag i k2so4 1cm3 na 30l na tydzień i oczywiście CO2 z bimbrowni rozpylane za pomocą kostki.
Co tu zrobić aby poprawić gęstość listków??? Ale np. cryptocoryne rosną bardzo gęste, żadkie są tylko roślinki powiedzmy moczarko-podobne??? 8)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 15 lis 2006, 11:37 przez Vellamo, łącznie edytowano 1 raz

Vellamo


07 lis 2006, 19:09   (#2)  

pytaniem na pytanie -czy możesz zaobserwować iż międzywęźla są tym krótsze im bliżej powierzchni się znajdują?

Avatar użytkownika
Dżemik
Poznaje temat

Posty: 83
Dołączył: 11 lut 2006, 17:32
Miasto: Tarnów

07 lis 2006, 22:02   (#3)  

Ja miałem podobnie na bimbrowni- na moczarce miałem przerwy po 1 cm. Moim zdaniem za dużo CO2 względem innych składników. Weź porób testy na twardości i poczytaj na temat nawożenia bo światło masz IMHO dobre

kyzak
Zainteresowany tematem

Posty: 207
Dołączył: 03 maja 2006, 11:23
Miasto: Kościan

08 lis 2006, 12:16   (#4)  

1. Wodę mam faktycznie bardzo twardą dlatego głównie zajmuję się afryką. Makro chyba jest u mnie ok bo mam 1-nego neona na 1 litr wody i ok 3 red fire też na litr. Woda ma TWO 24 st.N Czyli mam zaniechać nawożenia CO2 ???
2. Nie ma takiej zależności, że bliżej powierzchni międzyweźla krótsze :( wszędzie jednakowo żadkie :( nawet te które w ciągu tygodnia odrastają i kładą się na powierzchni też tak samo żadkie. Liście roślin które biorę od znajomych w moim baniaku są większe i dłuższe ale żadsze, bardziej zielone. Poza ludwigią której są bardziej bordowe i twardsze i nie kładą się na powierzchni tylko sterczą nad wodą ucinam im gałązki co sobotę a po tygodniu znowu są na powierzchni ale żadzizna :( I co zrobić :)

Vellamo


09 lis 2006, 17:11   (#5)  

Jak sam zauważyłes masz oświetlenie "gorące" i świetlówkę dzienną , więc zakładam że ma 2700 K.

Być może naowżone jest poprawnie, a jedyną winę za "rzadkość" roślin odpowiada oświetlenie.
Jest dowiedzione, że światło zimne powoduje rozrost roślin w poziomie a światło ciepłe w pionie.
Być może masz za dużo ciepłej barwy. wymień jedną świetlówkę na barwę zimną i obserwuj co będzie się dziać. być może wystarczy zmienić długość fali świetlnej oświetlającą zbiornik.

Nuroslaw
Zainteresowany tematem

Posty: 260
Dołączył: 17 gru 2004, 13:07
Miasto: Sieraków

11 lis 2006, 16:30   (#6)  

Nuroslaw napisał(a):Jest dowiedzione, że światło zimne powoduje rozrost roślin w poziomie a światło ciepłe w pionie.

Wielkie dzięki tego niewiedziałem :idea:

Vellamo












Powiązane tematy


cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 292 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.