Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Zasilanie Awaryjne UPS



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



11 wrz 2022, 14:47 Zasilanie Awaryjne UPS  (#1)  

Witajcie!

Czy posiadacie w swoich baniaczkach zasilanie awaryjne?
Co podłączanie?
I ile wytrzymuje Wasz ups z obciążeniem jakie mu podłączyliście?
Jakie UPS’y stosujecie?
Jaką macie pojemność akumulatora?
Jaka moc całkowita zasilacza awaryjnego?
Jaki litraż zbiornika i jakiego rodzaju akwarium?
(Towarzyskie, holenderskie, iwagumi, ect.)

U mnie 200l
Lampa chihiros WRGB II PRO - 110W
BioMaster THERMO 600- 22W
Grzałka - 300W
System CO2 (elektrozawór)- ale ten dużo nie pobiera ok. 4W.
Jeszcze dojdzie jonizator chihiros i lampa uv na przepływie ale tych zabazek do upsa podłączać nie chcę.

Z góry dzięki za podzielenie się doświadczeniem i porady!

3Vcie się ciepło!



Wysłane z iPhone przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

PiotrStrus
Początkujący

Posty: 5
Dołączył: 22 maja 2022, 16:35

11 wrz 2022, 16:01 Re: Zasilanie Awaryjne UPS  (#2)  

Nie mam, nie planuję, ale...
Żaden UPS nie pociągnie całego sprzętu przez wiele godzin.
Wróć, UPS, który pociągnąłby cały sprzęt przez wiele godzin będzie kosztował worek talarów, albo dwa worki.
W przypadku braku zasilania najważniejsze byłoby utrzymanie cyrkulacji wody, a to można uzyskać małym UPS'em, bądź wręcz powerbankiem i pompką powietrza zasilaną przez USB.
Podłączanie do UPS'a oświetlenia jest całkowicie zbędne, a podłączanie grzałki 300W "zje" UPS w ciągu kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu minut...
Można oczywiście kupić UPS do pieców CO i do tego baterię akumulatorów, ale czy to racjonalne?

Tu link do filmu Aqua Owner'a.
10:52 - zaczyna się od zasilaniu awaryjnym...
https://www.youtube.com/watch?v=Qbrlu0PSzkA

Zapewne znajdziesz też coś po naszemu lub w języku typu language ;-)

FoCuS_PL
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2537
Dołączył: 04 kwi 2019, 11:12

11 wrz 2022, 20:10 Re: Zasilanie Awaryjne UPS  (#3)  

W moim przypadku cyrkulację awaryjną w sumpie zapewnia pompka aquaela (chyba 7W) - Starcza na ok 7-8h. To starcza . Jesli większa awaria i (jak sie zdarzyło) prądu nie ma dłuzej i tak trzeba uruchomić zasilanie awaryjne

Hultaj
Zaawansowany użytkownik

Posty: 800
Dołączył: 10 maja 2020, 18:02

11 wrz 2022, 20:31 Zasilanie Awaryjne UPS  (#4)  

FoCuS_PL napisał(a):Nie mam, nie planuję, ale...
Żaden UPS nie pociągnie całego sprzętu przez wiele godzin.
Wróć, UPS, który pociągnąłby cały sprzęt przez wiele godzin będzie kosztował worek talarów, albo dwa worki.
W przypadku braku zasilania najważniejsze byłoby utrzymanie cyrkulacji wody, a to można uzyskać małym UPS'em, bądź wręcz powerbankiem i pompką powietrza zasilaną przez USB.
Podłączanie do UPS'a oświetlenia jest całkowicie zbędne, a podłączanie grzałki 300W "zje" UPS w ciągu kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu minut...
Można oczywiście kupić UPS do pieców CO i do tego baterię akumulatorów, ale czy to racjonalne?

Tu link do filmu Aqua Owner'a.
10:52 - zaczyna się od zasilaniu awaryjnym...
https://www.youtube.com/watch?v=Qbrlu0PSzkA

Zapewne znajdziesz też coś po naszemu lub w języku typu language ;-)




Wysłane z iPhone przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl



Bardzo dziekuję za merytoryczną i mądrą odpowiedź

PiotrStrus
Początkujący

Posty: 5
Dołączył: 22 maja 2022, 16:35

11 wrz 2022, 20:58 Re: Zasilanie Awaryjne UPS  (#5)  

Hultaj napisał(a):W moim przypadku cyrkulację awaryjną w sumpie zapewnia pompka aquaela (chyba 7W) - Starcza na ok 7-8h. To starcza . Jesli większa awaria i (jak sie zdarzyło) prądu nie ma dłuzej i tak trzeba uruchomić zasilanie awaryjne




Wysłane z iPhone przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

PiotrStrus
Początkujący

Posty: 5
Dołączył: 22 maja 2022, 16:35

11 wrz 2022, 20:58 Re: Zasilanie Awaryjne UPS  (#6)  

PiotrStrus napisał(a):
Hultaj napisał(a):W moim przypadku cyrkulację awaryjną w sumpie zapewnia pompka aquaela (chyba 7W) - Starcza na ok 7-8h. To starcza . Jesli większa awaria i (jak sie zdarzyło) prądu nie ma dłuzej i tak trzeba uruchomić zasilanie awaryjne




Wysłane z iPhone przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl


Bardzo dziekuję


Wysłane z iPhone przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

PiotrStrus
Początkujący

Posty: 5
Dołączył: 22 maja 2022, 16:35











Powiązane tematy
  • Belka DIY zasilanie

    Witam posiadam belkę na power led 1w pod 240l. Zastosowane diody: - Białe - (3200k) 14szt - Białe - (4500k)15szt - Białe - (6500k) 24szt - Royal Blue 450 nm 5szt - Blue 460-470 nm 5szt - Deep Red 650...

    Wyświetlenia: 1832 | Odpowiedzi: 21 czytaj więcej...

  • Brak prądu Ups

    Cześć. Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś podtrzyma energii w razie braku zasilania. Średnio znam się do takich urządzeniach. Czego wy używacie Do zapewnienia ciągłego zasilania w swoich zbiornikach...

    Wyświetlenia: 3132 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • Zasilanie driverów power led

    Szanowni koledzy, Mam pytanie, pewnie odpowiedź jest prosta, ale chyba mam zaćmienie. Buduję lampę z power Led 3w. Składa się z 7 gałezi po 7 diod. Pod każdą gałąź podpięty jest driver dajacy prąd 800...

    Wyświetlenia: 2519 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Zasilanie Led z panelu fotolwanicznego - opłacalność

    Ceny prądu w górę więc zastanawiam się nad całkowitym przejście z oświetleniem na 12 V Led. Akurat mam balkon na południe, więc warunki ok. Aktualnie święce ledami na Aquel D&N 28W przez 12 h, Aqu...

    Wyświetlenia: 2697 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Zasilanie awaryjne do akwarium (przetwornica+akumulator)

    https://www.youtube.com/watch?v=XGQFWNJWu1Q Zapraszam do obejrzenia filmu Szopena, może komuś się przyda.

    Wyświetlenia: 700 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Zasilanie Arduino i taśmy z tego samego zasilacza 12V

    Nie jestem elektronikiem i sprawa dla mnie zagadkowa, albo tak oczywista, że nie mogę znaleźć odpowiedzi. Arduino nano. Chcę podłączyć do niego pasek led przez tranzystor i sterować zasilaniem paska ...

    Wyświetlenia: 1121 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • UPS w celach akwarystycznych.

    Witam wszystkich maniaków i maniaczki szeroko pojętej akwarystki. Chciałbym prosić o pomoc oraz podpowiedzi w wyborze UPS, na co zwrócić uwagę? Ewentualnie jeśli możecie podesłać polecane, przykładowe...

    Wyświetlenia: 1864 | Odpowiedzi: 21 czytaj więcej...

  • Jakie dobrać zasilanie do belki?

    Chciałbym wykonać oświetlenie z diod POWER LED 3W wg załączonego schematu. Belka 3W.jpg Wszystkie diody mają oznaczenie 700mA Baniak to 126l Nie chce narazie tworzyć żadnego sterowania dzień-noc ...

    Wyświetlenia: 740 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Zasilanie belki led 156W

    Cześć drodzy forumowicze . Fundusze w końcu zebrane wiec mogę w końcu pozwolić sobie zrealizować plan budowy belki Mam pytanie do znawców beleczek led odnośnie zasilania . Będę robił lampkę w sumie d...

    Wyświetlenia: 11609 | Odpowiedzi: 51 czytaj więcej...

  • Zasilanie power led.

    Witam. Czy ktos z forumowiczow moglby wyjasnic mi, jak dobierac zasilanie do power led. Jestem ciezkim mułem w tych sprawach. Jest tego sporo w sieci, ale i tak nie czaje. Potrzebuje przetlumaczenia t...

    Wyświetlenia: 9474 | Odpowiedzi: 55 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 291 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.