Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :) Zobacz katalog
Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Zamknięty projekt: zmiana serwera



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Ostatnimi czasy Serwis i Forum działają wyraźnie wolniej,
spowodowane jest to ogromną ilością użytkowników, którzy oglądają zdjęcia, nierzadko o sporych rozmiarach i rozdzielczości i generują duży ruch na stronie.

W ten weekend pobiliśmy kolejny rekord Forum:
Najwięcej użytkowników online (1575) było 24 sty 2016, 19:28

W związku z tym uruchomiliśmy projekt związany z załącznikami na Forum, więcej o nim poczytacie tutaj: http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 67147.html

Ale to tylko część prac, ponieważ prędzej czy później zasoby serwera zostaną i tak wykorzystane a potrzebujemy mocnej i wydajnej maszyny na najbliższe lata.

W związku z tym został zakupiony nowy serwer dedykowany, oparty o dyski SSD.
Mamy teraz do wykorzystania ponad 1TB miejsca na dane i załączniki, wydajny wielordzeniowy procesor i szybkie łącze, które obsłuży kilka tysięcy połączeń w tym samym czasie.

Migrację planujemy na ten tydzień po zakończeniu prac niezbędnych do uruchomienia strony na nowym serwerze. W trakcie przepinania możecie zauważyć chwilowy komunikat z informacją i brak dostępu do forum - prosimy o cierpliwość i oczekiwanie na zakończenie działań. W ten sposób przeniesiemy aktualny stan forum z postami i załącznikami.

Do zobaczenia na nowym serwerze :)
Załączniki
ssd.jpg
(76.79 KiB) Pobrane 11375 razy
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12284
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Konfiguracja nowego serwera już za nami :)
Przenosiny planujemy w ten weekend.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12284
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Ja nie mogę się doczekać tak na prawdę. :D
Wszystko jakoś wolno chodzi czasami.
A teraz będą dyski ssd, szybkie łącze, no no czekamy :D

Avatar użytkownika
hodochwast
Stały bywalec

Posty: 470
Dołączył: 30 kwi 2015, 11:09

Ja również :)

Teraz chodzi bardzo wolno, szczególnie w godzinach wieczornych gdy jest bardzo dużo ludzi na forum. Na nowym serwerze przeprowadzimy jeszcze dodatkowe prace optymalizacyjne.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12284
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Oby tylko ten 1TB miejsca na dane starczyło, dzisiaj nawet fotki ze zwykłego smartfona mają po kilka MB. A wielu wstawia obrobione fotki z lustrznek. No i użytkowników coraz więcej i każdy chce coś pokazać.
Będą jakieś inne limity na rozmiary zdjęć?

Avatar użytkownika
hodochwast
Stały bywalec

Posty: 470
Dołączył: 30 kwi 2015, 11:09

Tak,

równolegle pracujemy nad nową (wygodniejszą) metodą wgrywania wielu załączników na raz. Obsługę dużych rozmiarów zdjęć mamy już zrealizowaną poprzez nową galerię wyświetlającą zdjęcia, pozostała jeszcze kwestia ich dodawania do postów (chciałbym wdrożyć możliwość ich automatycznego zmniejszania do sensownych rozmiarów podczas zapisywania na serwerze, zobaczymy czy nie wpłynie to negatywnie na ich jakość).

Wątek poświęcony temu projektowi znajdziecie tutaj:
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 67147.html
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12284
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Witam na nowym serwerze :)

Jeśli zauważycie jakieś błędy w wyświetlaniu strony, proszę o ich zgłaszanie w tym wątku:
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 58327.html
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12284
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Ufff..druga doba ciężkiej pracy i chyba udało nam się wyłapać wszystkie miejsca wymagające poprawy.

Jeśli coś jeszcze zauważycie - proszę o informację w wątku, do którego link podałem wyżej.
Serwis i Forum działają bardzo szybko - mimo tego pracujemy aktualnie nad jeszcze szybszym wyświetlaniem stron :)

Projekt zakupu nowego serwera i migracji na nową maszynę uznajemy oficjalnie za zamknięty :)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12284
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Super! Ja się cieszę, stronka faktycznie działa szybciej. Dzięki bardzo! :) :)

Avatar użytkownika
hodochwast
Stały bywalec

Posty: 470
Dołączył: 30 kwi 2015, 11:09

opt.jpg
(391.45 KiB) Pobrane 10707 razy


Zgodnie z obietnicą przeprowadziłem prace optymalizacyjne na Serwisie i Forum.
Strony ładują się teraz o wiele szybciej.

Dziękuję za cierpliwość w weekend :)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12284
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Witam
Napiszę tutaj bo u mnie ani na pc , ani na telefonie powyższe linki nie działają ,
oraz przeglądając dzisiaj forum część linków w postach do innych wątków też nie działa . Wyświetla się za każdym razem 404-not found .
Pozdrawiam Bent

Avatar użytkownika
Bent423
Znający temat

Posty: 1185
Dołączył: 19 gru 2014, 20:47
Miasto: Wałbrzych

Bent423 napisał(a):Witam
Napiszę tutaj bo u mnie ani na pc , ani na telefonie powyższe linki nie działają ,
oraz przeglądając dzisiaj forum część linków w postach do innych wątków też nie działa . Wyświetla się za każdym razem 404-not found .
Pozdrawiam Bent


Linki działają już prawidłowo.
Proszę o sprawdzenie.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12284
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

W takim razie chyba tylko u mnie pozostało wolne ładowanie się forum i głównego portalu... Nie było mnie przez weekend i jakoś przeoczyłem informację o zmianie serwera i możliwości wolniejszej pracy forum i pomyślałem że może są jakieś prace modernizacyjne w trakcie, no ale już ponoć problem załatwiony i wszystko hula jak halny na górskich stepach. Z tym że u mnie ciągle masakrycznie wolno działa forum. Czego to może być wina?

Avatar użytkownika
Matrial
Aktywny użytkownik

Posty: 710
Dołączył: 22 gru 2014, 09:55
Miasto: Poznań

Nie wiem, czy ja coś spaprałem czy to wynik zmiany serwera, ale zawsze mam ustawione w opcjach "powiadamiaj o odpowiedziach". Spływa mi wtedy mail jak ktoś odpowiedział w wątku w którym biorę udział, taka przypominajka mailowa - bardzo fajna rzecz. Ale od paru dni nie dostaje tych maili, mimo że ta opcja zaptaszona, mail nie zmieniany.... Co to może być? :roll:

Avatar użytkownika
marlowe
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2217
Dołączył: 17 lut 2014, 17:45

Matrial napisał(a):W takim razie chyba tylko u mnie pozostało wolne ładowanie się forum i głównego portalu... Nie było mnie przez weekend i jakoś przeoczyłem informację o zmianie serwera i możliwości wolniejszej pracy forum i pomyślałem że może są jakieś prace modernizacyjne w trakcie, no ale już ponoć problem załatwiony i wszystko hula jak halny na górskich stepach. Z tym że u mnie ciągle masakrycznie wolno działa forum. Czego to może być wina?


Może to być kwestia wolnego łącza.
Generalnie z ładowaniem strony głównej Serwisu zszedłem do 2.5 sekundy a z forum do około 2 sekund - jest jeszcze sporo pracy optymalizacyjnej, którą musimy rozłożyć na najbliższe tygodnie (nie ze wszystkim dam sobie sam radę i będę potrzebował wsparcia specjalistów).


marlowe napisał(a):Nie wiem, czy ja coś spaprałem czy to wynik zmiany serwera, ale zawsze mam ustawione w opcjach "powiadamiaj o odpowiedziach". Spływa mi wtedy mail jak ktoś odpowiedział w wątku w którym biorę udział, taka przypominajka mailowa - bardzo fajna rzecz. Ale od paru dni nie dostaje tych maili, mimo że ta opcja zaptaszona, mail nie zmieniany.... Co to może być? :roll:


Tak, przez weekend nie zdążyliśmy skonfigurować serwerów pocztowych, W ciągu najbliższych dni sytuacja powinna się poprawić. Daj znać jak zaczniesz otrzymywać e-maile z forum.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12284
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Piotr napisał(a): Daj znać jak zaczniesz otrzymywać e-maile z forum.


Już dochodzą, właściwie, wczoraj o 23:19 już pierwszy doszedł. Dzięki.

Avatar użytkownika
marlowe
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2217
Dołączył: 17 lut 2014, 17:45

Spora część prac optymalizacyjnych za nami :)
Pozostał ostatni etap prac.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12284
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Ja również zgłaszam że problem u mnie znikł. Wszystko działa już normalnie, a może i nawet szybciej ;)

Avatar użytkownika
Matrial
Aktywny użytkownik

Posty: 710
Dołączył: 22 gru 2014, 09:55
Miasto: Poznań

Super :)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12284
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Problem z mailami znów aktualny :(

Avatar użytkownika
marlowe
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2217
Dołączył: 17 lut 2014, 17:45











Powiązane tematy
  • Akwarium - nowy projekt 64l

    Witajcie, minęły 2 lata odkąd pytałem pierwszy raz o zakładanie akwarium 200l. Cały czas stoi, funkcjonuje, ma się dobrze :) Z racji tego, że akwarystyka jest chorobą przewlekłą i postępującą, dosze...

    Wyświetlenia: 1261 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Zmiana z sinkor WRB 25w na chichiros 39w white 6500K

    Witam Posiadam 112 litrowe roślinne akwarium z prostymi w hodowli roślinami jak m.in. lotosy, cryptokoryny, nurzańce, anubiasy. Sporo ich mam. Doczekałem się tego mając światełko w akwarium Sinkora W...

    Wyświetlenia: 670 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • 007l - Projekt ZEN - TenOdTego

    Projekt ZEN - zdobyczny ekwiwalent niskobudżetowy Nie litrażowałem ale około 7 litrów pojemności. Znalezione na śmietniku bo ktoś tak dbał, że uschły mu zamknięte w tym szkle rośliny. W komplecie je...

    Wyświetlenia: 4217 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Projekt Dzika Locha V2 600l

    Witam Postanowiłem w końcu spełnić swoje marzenie akwarystyczne i postawić duże akwarium :D . Cały projekt zaczął się bardzo niewinnie od dość krótkiej przerwy w zleceniach i nadmiarem wolnego czasu...

    Wyświetlenia: 4309 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • Zmiana oświetlenia 240L

    Przymierzam się do zmiany oświetlenia. W moim odczuciu, to co posiadam jest "takie sobie". Generalnie mimo teoretycznie wystarczającej mocy/lumenów do litrażu - 54 lm/l. Wzrost roślin, jest ...

    Wyświetlenia: 321 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Zmiana/dodanie podłoże w istniejącym akwarium

    Witam Od ~miesiąca stałem się ponownie (po dłuuuugiej przerwie) posiadaczem akwarium (80x35x24, panoramiczne 102l), niestety jak to zwykle bywa najpierw się robi potem myśli :( Tzn, akwarium robiłem t...

    Wyświetlenia: 2445 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Czy lampa wystarczy czy która zmiana lepsza?

    Cześć, Mam akwarium 112l, roślinne. Butla CO2, eheim experience 350, nawożenie vimi all in one, woda RO z mineralizatorem vimi. Gatunki roślin to: eleocharis parvula mini, Alternanthera reineckii Mini...

    Wyświetlenia: 506 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Zmiana kubełków na sump w działającym akwarium. Czy warto?

    Witam Od jakiegoś czasu biję się z myślami czy zmienić filtrację w moim baniaku 180x65x69cm, 12mm szyba - 800l. Teraz mam Fluval FX6 i Tetra uvc-xtreme 1200. Nie mam problemów z utrzymaniem równowagi...

    Wyświetlenia: 2707 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • 243l - Projekt wiosna - Radziu

    Czesc, po 10 latach powrot do akwarystyki. Zbiornik 90(sz)x45(gl)x60(wys). 243L. OptiWhite 10mm Umiejetnosci amatorskie. Narazie zbiornik gotowy do posadzenia. Obecnie zalany woda. Wymiana 95% co 2-gi...

    Wyświetlenia: 73967 | Odpowiedzi: 394 czytaj więcej...

  • Zmiana filtracji - wewnętrzna na zewnętrzną

    Witam. Posiadam filtr wewnętrzny firmy Oase w baniaku 85l. Zamierzam przerzucić się na filtr tej samej marki jednak zewnętrzny. I tutaj rodzi się pytanie: czy lepiej będzie jak przez okres dwóch tygod...

    Wyświetlenia: 622 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Naleśnik Akwariowy i 291 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.