Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Żabienica



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



09 sie 2020, 22:44 Żabienica  (#1)  

Witam Panie i Panów,
Dorodna żabienica, pędy wyszły z akwarium. Codziennie kwitnie jeden, dwa kwiaty. Po przekwitnięciu na łodydze, co 10cm rosną zdrowe liście.
Co mam zrobić z tymi kępkami liści? Pociąć łodygę, a kępki, które nie mają korzeni do podłoża?
Dziękuję za odpowiedzi.
Załączniki
1.jpg
(555.08 KiB) Pobrane 809 razy
20200807_083148.jpg
kwiat
(335.67 KiB) Pobrane 809 razy
20200731_135145.jpg
kwiat 2
(322.7 KiB) Pobrane 809 razy

jarek859
Początkujący

Posty: 26
Dołączył: 05 sty 2015, 22:18
Miasto: Warszawa

09 sie 2020, 22:48 Re: Żabienica  (#2)  

Siema,
Tak, zgadza się. Z nich wyrosną nowe rośliny. Jeśli chcesz możesz pobawić się w zapylanie kwiatów. Wystarczy mały pędzelek. Jednak wtedy warto poczekać na owocniki.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

10 sie 2020, 12:05 Re: Żabienica  (#3)  

Dziękuję za informację. Owocniki, tam będą nasiona? Ciekawe, nie przerabiałem takich historii do tej pory.

jarek859
Początkujący

Posty: 26
Dołączył: 05 sty 2015, 22:18
Miasto: Warszawa

10 sie 2020, 12:23 Re: Żabienica  (#4)  

jarek859 napisał(a):Dziękuję za informację. Owocniki, tam będą nasiona? Ciekawe, nie przerabiałem takich historii do tej pory.
Fakt, faktem to nie o Twojej ale ciekawy artykuł:
https://www.roslinyakwariowe.pl/artykul ... iczne.html

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.











Powiązane tematy
  • Czy to jakaś żabienica

    Witam, Czy roślinka na zdjęciu to jakaś żabienica czy inny gatunek?

    Wyświetlenia: 624 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Żabienica wypuszcza czerwone liście - dlaczego?

    Witam mam pytanie moja zabienica puszczą czerwone liscie czym jest to spowodowane Wysłane z SM-A515F przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

    Wyświetlenia: 2655 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Żabienica plamy na liściach

    3 dni od posadzenia mojej żabienicy zaczynają coraz częściej pokazywać się brązowe plamy podłoże to substrat unisoil i żwirek żarówka LED zamontowana w pokrywie 4W nie używałem nawozów. Akwarium ma 3...

    Wyświetlenia: 1098 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Żabienica

    co z tego będzie?

    Wyświetlenia: 831 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Problemy z żabienicą

    Jakiś czas temu (ok. miesiąc) po restarcie wylądowała w moim akwarium 54l żabienica amazońska. Na początku wydawało się wszystko ok, liście rosły normalnie, ale po wypuszczeniu kilku "normalnych ...

    Wyświetlenia: 1387 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Żabienica amazońska

    Witam, niespełna tydzień temu zakupiłem dwie sadzonki żabienicy, zauważyłem że niektóre liście tracą kolor, zaczynają robić się bladozielone , lekko przeźroczyste. Nie gniją, nie stają się miękkie, ch...

    Wyświetlenia: 1000 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Żabienica

    Co może dolegać mojej żabienicy? Stare liście gniją od wierzchołka ImageUploadedByTapatalk1458061618.557766.jpg A młode mają brązowe przebarwienia i są jakieś takie pofalowane ImageUploadedByTap...

    Wyświetlenia: 2278 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Gnijąca żabienica

    Witam Panowie i Panie proszę rzućcie okiem na tę żabienicę i powiedzcie czego tu Waszym zdaniem może brakować a czego może być za dużo? Do nawożenia i podmian nie przywiązuje większej wagi. Co tydzie...

    Wyświetlenia: 6214 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Zabienica amazonska dwa modele wzrostu

    Cześć. Na początku jak sądziłem kilka zabienic to rosły głównie w pędy idace pionowo do góry, na których były młode osobniki. Przygięte do podłoża owocowały nowymi sztukami. Od paru miesięcy tego n...

    Wyświetlenia: 1093 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Żabienica Amazońska i Microsorium thin leaf

    Hej Mam pytania : Czy Żabienica Amazoniska dobrze by rósł a w akwarium 54l (dług.60 , szer.30 , wys. 30 ) i na samych kulkach gliniano-torfowych . Czy Microsorium thin leaf dobrze by rosł w awkarium...

    Wyświetlenia: 824 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: MacGyver i 386 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.