Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Zabezpieczenie dna akwarium.

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

24 maja 2020, 08:35 Zabezpieczenie dna akwarium.  (#1)  

Witam. Chciałbym poruszyć temat dna akwarium. Zamierzam ułożyć aranżacje z tarasami i będą spore kamienie. Czy proponujecie dawać coś pod te kamienie? Czy układa się bezpośrednio na szybę? Jako podłoże będzie tropica, akwarium 150 x 60 x 50. Czy kłaść kamienie na podłożu?

Mariusz Rychlik
Początkujący

24 maja 2020, 10:12 Re: Zabezpieczenie dna akwarium.  (#2)  

Ja w swoim 300l mam na samym dnie 4mm spienione PCV bdb się to sprawdza .

Jeśli myślisz o podwyższeniu dna to kratka ogrodnicza do trawy .

akwaAmator
Znający temat

24 maja 2020, 10:25   (#3)  

Kratka ogrodnicza i na nią kamienie?

Mariusz Rychlik
Początkujący

24 maja 2020, 23:04 Re: Zabezpieczenie dna akwarium.  (#4)  

W swoim Malawi całkiem pokaźne skałki ułożyłem na cienkiej warstwie styropianu, ale to z tego względu, że pyszczaki kopią w podłożu i mogłyby doprowadzić do przewrócenia aranżacji i tym samym do stłuczenia akwarium. W roślinnym kamienie leżą bezpośrednio na żwirze (i na warstwie ziemi poniżej), tarasami jednak tego bym nie nazwał :)
Na pewno nie kładłbym skały bezpośrednio na szybę, na dno wskazana jakaś izolacja.

MateM
Początkujący

Powiązane tematy
  • Mega akwarium - peha68

Absolutnie fantastyczna aranżacja (pomijając aspekt ścieżki :) )ponadnormatywnego akwarium w wykonaniu Panów z Peha68. https://www.youtube.com/watch?v=hM24gvwsrv4 oraz filtracja: https://youtu.be/O...

Wyświetlenia: 2050 | Odpowiedzi: 38 czytaj więcej...

• 07l - Mini akwarium - Adamsky41

Hej. Przedstawiam zrestartowane właśnie akwarium 7l (28x13x20cm). Filtracja Aquael Pat Mini Oświetlenie Aquael Leddy Smart 6w sunny Podłoże Platinum Soil Rośliny: Micranthemum Monte Carlo Rotala Yao Y...

Wyświetlenia: 306 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Nasz forumowicz twórcą najmniejszego akwarium na świecie

HSVk9kpTURBXy84NjY1ZTA4MjFjZGRmZTQyYjUyNTcwNDE5ZmUwMGU3YS5qcGeSlQLNA8AAwsOVAgDNA8DCw4GhMAE.jpeg Miniaturowe akwaria to tylko i wyłącznie ciekawostka, ale miło mi poinformować iż w tym temacie pojaw...

Wyświetlenia: 994 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

• 189l akwarium biotopowe. Rzeka Kepayang w porze deszczowej

https://www.youtube.com/watch?v=TJTVFttoSzg W dzisiejszym filmie akwarium przedstawiające wycinek Indonezji, rzekę Kepayang w porze deszczowej. Ciekawie zaaranżowane akwarium, zamiast żwirku w pod...

Wyświetlenia: 443 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• 004l - Kula jako akwarium - Kamil

Witam, jako że jestem nowy tutaj to zacznę od najbardziej kontrowersyjnego akwarium które na początku miało służyć jako tzw śmietnik na rośliny i tymczasowy magazyn najmniejszych gupików. Zdaję sobie ...

Wyświetlenia: 848 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.