Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! ZAMÓW TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Za niskie GH i KH



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



25 mar 2019, 01:16 Za niskie GH i KH  (#1)  

Witam .
Mam mały problem z GH i KH . GH - 0 KH -2. Nie bardzo wiem jak podnieść obie twardości nie podnosząc PH wody. Podmianka nie wchodzi w grę bo woda z kranu ma własnie takie twardości. Mieszkam w Norwegii i na pewno do wody dodawane są dodatkowo jakieś witaminy. Bodajże wit.D i K ze względu na duże braki światła słonecznego na co dzień. I tu gdzie mieszkam taka twardość wody to standard PH natomiast jest 7.0. I co się z tym wiąże. Baniak 60 l który ma już rok
PH -6,5
GH-0
KH-2
Problem się robi przy każdej podmianie wody nawet najmniejszej zakłócam biologie i zaczynają się problemy z azotynami NO2 - 0,3 Amoniakiem NH3 - 0,25 Fosfor PO4 -10 Azotany NO3 - 12,5
Obsada:
Bojownik
6 x neon
1 x zbrojnik
3 x kirysek

Posiadam również kostkę 10l która dopiero wystartowała ma ok miesiąca i jeszcze brak obsady . Parametry GH-0
KH-2
PH-8 nie wiem dlaczego podskoczyło
NH3 -0,25
NO2- 0,4
NO3 - między 0/12,5
PO4- >10
testy kropelkowe Tetra Test Set Plus

Cóż mogę z tym fantem zrobić bo jestem raczej początkującym w akwarystyce . Wyczytałem gdzieś że solą akwarystyczną . U mnie znalazłem taką o nazwie GH Salt . Nie wiem czy mogę tu wkleić link do tej soli i czy nie będzie to uznane jako reklama ale wiadomo chyba o co chodzi .
Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam:
KRZEMIEŃ

Avatar użytkownika
Krzemien
Początkujący

Posty: 1
Dołączył: 05 mar 2019, 02:27
Miasto: Gdańsk

25 mar 2019, 01:51 Re: Za niskie GH i KH  (#2)  

Gh możesz podnieść solą GH+ dla krewetek. Tam masz podane dawkowanie, więc trudno przedobrzyć. A swoją drogą to pozazdrościć takiej wody ;)

birdy1964
Poznaje temat

Posty: 58
Dołączył: 19 cze 2017, 07:30

25 mar 2019, 02:15 Re: Za niskie GH i KH  (#3)  

Siemka,
Jak możesz opisz dokładnie swój zbiornik w oparciu o link poniżej, zdjęcia tylko pomogą:
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 30717.html

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

25 mar 2019, 16:02 Re: Za niskie GH i KH  (#4)  

No faktycznie tylko pozazdrościć takiej wody...
Tak jak napisał ci kolega- kupujesz preparat GH Plus np. z Azoo-ja takiego używam, ten akurat jest w płynie.
Nie wiem czy u ciebie będzie dostępny ale zapewne znajdziesz jakiś odpowiednik. Tylko podnieś samo Gh, Kh masz ok. Pozdrawiam!

Avatar użytkownika
Biegronka
Zaawansowany użytkownik

Posty: 977
Dołączył: 18 cze 2014, 17:05
Miasto: Kwidzyn











Powiązane tematy
  • Czy nie mam za niskie Gh i Kh??

    Witam Posiadam roślinne akwarium 112 litrów. Rośliny to lotosy, cryptokoryny, anubiasy, dzisiaj przyjdzie żabienica i jeszcze jakaś roślina. Posiadam filtr ro. W kranie mam wode o Gh jakieś 12 i Kh j...

    Wyświetlenia: 1093 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Niskie PH, co może byc przyczyną?

    Witam, Posiadam akwarium 72l które ma ponad 5 tyg. Obsada to 4 gupiki i jeden glonojad. Wpuszczone po zakończeniu cyklu azotowego. Karmione minimalnie. Testy kropelkowe: Kh 3 Gh 12 No2 0 No3 10 Akw...

    Wyświetlenia: 543 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Niskie KH i rozpuszczające się rośliny

    Witam. Dwa tygodnie temu założyłam akwarium na podłożu aktywnym platinum soil normal i zalałam je wodą RO z mineralizatorem growise KH =3-4 GH= 6-7. Oświetlenie to 2× aquael retrofit sunny i 1× plant....

    Wyświetlenia: 3369 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Niskie nasycenie CO2

    Witam Z racji tragicznej wody kranowej zainwestowałem w RO, pisalem o tym w tym wątku https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/technika/filtracja/opinie-o-filtrach-ro-78660.html Podmianami RO udał...

    Wyświetlenia: 1354 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Mineralizator do ro - za niskie kh

    Witajcie, posiadam niewielki baniak (43L) roślinny i do podmian (12L) używam wyłącznie wody z ro + Shrimp mineral. Ten mineralizator podnosi mi wyłącznie twardość ogólną, którą obecnie mam na poziomie...

    Wyświetlenia: 4819 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Niskie ph w akwarium

    Nie wiem co sie dzieje:( ph w akwarium spada mi do 4,5. podmiana wody poprawia sytuacje na jakies dwa dni . pozniej dzieje sie to samo. Daje kranowke ktora na starcie ma ph 7. Zaztosowalem w akwariu...

    Wyświetlenia: 10378 | Odpowiedzi: 28 czytaj więcej...

  • Małe/niskie gatunki żabienic

    Poszukuję małych (lub po prostu niskich) gatunków żabienic, moja echinodorus maior rosnie za ogromna jak na akwarium 112l. Polecicie coś, co nie zarośnie mi 2/3 akwarium ?

    Wyświetlenia: 880 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Niskie Cryptocoryny

    Jakie znacie niskie Cryptocoryny?? Może są takie które się płożą po podłożu. Mam w akwarium kilka Cryptocoryn i wsyztkie mają długie łodygi, mało tego niby są to różne gatunki (brązowe i zielone) to i...

    Wyświetlenia: 5363 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Zabójczo niskie PH

    Witam, Po podmianie wody (ok 30 litów wody przelanej przez kationit wodorowy) i dużej przecince roślin spotkał mnie rano bardzo przykry widok śniętych rybek. Z obsady składającej się z około 20 neonów...

    Wyświetlenia: 6510 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • CO2 a niskie pH wody

    Witam, w ostatnich dniach mam zagwozdkę na temat kupna zestawu do mojego akwarium w miarę fajnej cenie, a moim stosunkowo niskim pH w zbiorniku. Czy w ogóle jest sens skoro moje pH wg. testu paskoweg...

    Wyświetlenia: 2296 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: siabal04 i 204 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.