Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Wywiady akwarystyczne - opracowanie pytań



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



W nawiązaniu do propozycji Mikołaja z wątku:
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... l?p=446617

przygotowałem temat, w którym możemy publikować pytania jakie chcielibyśmy aby pojawiły się w wywiadach ze znanymi akwarystami. Może wspólnie uda nam się zbudować fajną listę tego co Was najbardziej interesuje.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12279
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Moim zdaniem nie da się stworzyć uniwersalnych pytań, zależy wszystko kogo pytamy. Jakby była pokusa o wywiad z Gregorym Wolińskim dotyczącą jego ostatniej nagrodzonej aranżacji wtedy łatwo jest kilka propozycji przedstawić.

Avatar użytkownika
Conrad_PL
Stały bywalec

Posty: 335
Dołączył: 18 lis 2013, 22:45
Miasto: Warszawa

Myślę, że można zadać bardzo dużo uniwersalnych pytań, na które to odpowiedź może nieść sporo wiedzy i być ciekawych. Mogą to być pytania typowo techniczne, dotyczące nawożenia, walki z glonami, wybarwiania roślin, rad przy dobieraniu filtrów czy oświetlenia, ale także bardziej ogólne, np.

1. Czy w Twojej przygodzie z aquascapingiem miały miejsce wydarzenia lub przełomowe momenty , które w istotny sposób wpłynęły na Twoje hobby (jakie i w jaki sposób)?
2. Do czego przywiązujesz największą wagę tworząc nową aranżację?
3. Moda w aquascapingu się zmienia, obecnie bardzo popularny staje się styl diorama. Jak myślisz, w jakim kierunku może się to rozwinąć w najbliższych latach?
4. Co obecnie lub w przeszłości stanowiło dla Ciebie największą trudność przy tworzeniu nowych aranżacji i jak sobie z tym radziłeś?
...

Avatar użytkownika
MikołajW
Znający temat

Posty: 1357
Dołączył: 14 paź 2008, 21:47
Miasto: Bydgoszcz

Ja bym zapytał o rośliny:
1. Ile różnych gatunków roślin używają na dany litraż - czy stosują tutaj jakieś zasady czy też działają metodą prób i błędów aż osiągną pożądany rezultat?
2. Czy w trakcie tworzenia aranżacji wypracowali sobie jakieś szczególne połączenia gatunków roślin, które wyglądają razem naprawdę dobrze?

I pytania ogólne:
1. Jak długo żyją akwaria konkursowe po zrobieniu finalnego zdjęcia?
2. Ostatnio wygrywają akwaria "krajobrazowe", które nie przedstawiają świata podwodnego (są akwaria np. przedstawiające pustynie) - czy ten trend się utrzyma i czy nie odchodzimy tutaj za bardzo od akwarystyki?

kretos
Aktywny użytkownik

Posty: 603
Dołączył: 27 lut 2013, 15:24

Jakoś nie ma zainteresowania. Może więc faktycznie lepiej byłoby porozmawiać z jakimś konkretnym kandydatem, albo zapytać z kim forumowicze chcieliby przeczytać wywiad i o co go zapytać?

Avatar użytkownika
MikołajW
Znający temat

Posty: 1357
Dołączył: 14 paź 2008, 21:47
Miasto: Bydgoszcz

MikołajW napisał(a):Jakoś nie ma zainteresowania. Może więc faktycznie lepiej byłoby porozmawiać z jakimś konkretnym kandydatem, albo zapytać z kim forumowicze chcieliby przeczytać wywiad i o co go zapytać?


Mikołaj, chyba nikogo to nie interesuje :-/
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12279
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Może to okres wakacyjny, a może nikogo to nie interesuje, a może nie chce się ludziom wymyślać pytań :). Zaproponowałem to, bo przyznam, że już kiedyś myślałem o czymś takim, ja sam bardzo chętne bym poczytał takie wywiady, bo jak się uczyć to od najlepszych. Taki wywiad z Piotrkiem Dymowskim, Piotrkiem Bęczyńskim, czy Grzegorzem Wolińskim to byłoby coś, przecież wszyscy Oni zaczynali na tym forum. Ale i może udałoby się porozumieć z gwiazdami z Azji...
Może trzeba do tego podejśc małymi kroczkami i na początek zrobić ankietę żeby pobudzić ludzi:
Czy chciałbyś przeczytać na forum wywiady ze znanymi aquascaperami?
1. Tak
2. Nie
3. Jest mi to obojętne
4. Jak się Wam chcę to zróbcie

;)

Avatar użytkownika
MikołajW
Znający temat

Posty: 1357
Dołączył: 14 paź 2008, 21:47
Miasto: Bydgoszcz

Witam,

Okres wakacyjny jest właśnie tym gdzie mało czasu spędzam przed komputerem, spędzam go bardziej aktywnie, pewnie część forumowiczów ma podobnie stąd taki zastój.
Moje pytania:
1.Jakiej wody używasz do podmian i w jaki sposób ją przygotowujesz?
2.Czy tworząc aranżację zwracasz uwagę na wymogi roślin tak aby każdej ''dogodzić''. Czy może dobierasz rośliny te, które pasują do danej aranżacji nie zwracając na to uwagi?
3. W jaki sposób odczytujesz braki w nawożeniu- na podstawie pojawiających się glonów czy obserwując rośliny?

Jeżeli coś mi się jeszcze w głowie urodzi to będę zadawał kolejne pytania.

Avatar użytkownika
emildiadiuk
Poznaje temat

Posty: 70
Dołączył: 07 wrz 2012, 16:12
Miasto: Piaseczno

Wspieram stronę kontem Premium

Z uwagi na słabe zainteresowanie przekładam projekt na czas bliżej nieokreślony.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12279
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Piotr napisał(a):Z uwagi na słabe zainteresowanie przekładam projekt na czas bliżej nieokreślony.


A szkoda bo co chwilę ktoś wyskakuje z nowym pytanie typu: A jak mam nawozić? A czemu mam glony? A czemu rosliny mi nie rosną? A czemu ....?

Z przykrością trzeba stwierdzić że niestety wiekszosc zamiast szukac rozwiazania czeka na "gotowce" przygotowane przez innych.

Avatar użytkownika
bielu1985
Stały bywalec

Posty: 484
Dołączył: 21 lis 2012, 13:59
Miasto: Ogrodzieniec

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 184 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.