Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Wysokie Gh - jak sobie z nim poradzić?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam, na wstępie pragnę zaznaczyć iż jest to mój pierwszy post także proszę o wyrozumiałość. Od lutego prowadzę akwarium 160l. Jest to akwarium z bardzo dużą obsadą roślinną i zwierzęcą (ponad 30 szt). Nie nawoże niczym, światło 3x24w i 24w paska ledowego. Filtr kubełkowy unimax 250. Na początku borykałem się z problemem dużej ilości glonów, z którą udało mi się wygrać. Jakiś miesiąc temu zauważyłem ponowny zakwit glonów ale już nie tak obfity (głównie na roślinkach i trochę pyłku na szybach). Problem jaki mnie meczy to słaby przyrost roślin tzn. górne pędy ładnie rosną dolne ciemnieją, karłowacieją, niektóre robią się przezroczyste, trawy w ogóle mi się nie przyjęły, bacopy mają małe listki. Dziś po raz pierwszy zdecydowałem się zrobić testy, które wyglądają następująco:
Kh - 4-5
Gh - 28
No3 - 20
Po4 - 0,6
Fe - 0
K - 30
Mg - 51
Ca - 90
pH - 6,36
Proszę o poradę co może być powodem słabszej kondycji roślin i opinii na temat parametrów wody. Oczywiście zdaje sobie sprawę że niektóre z nich są wysokie i chciałbym je zmniejszyć ale tylko metodami naturalnymi (o ile takie istnieją).
Za każdą opinie będę niezmiernie wdzięczny

Tokar28
Początkujący

Posty: 1
Dołączył: 11 paź 2018, 19:43

GH jeśli chcesz zbić to tylko odwrócona osmoza, najtaniej i najlepiej. Dzięki otrzymaniu prwie czystego H2O będziesz mógł parametry jakie chcesz. Przy malowymagajacym świetle azot i fosfor dadzą ryby, część mineralizatory a potas czy żelazo bądź inne mikro dasz sam najtaniej choćby z gotowych soli.
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów

Przy takim Mg i Ca potas musi powędrować w górę poziom około 70mg/l

Avatar użytkownika
AkwaFarmer
Początkujący

Posty: 48
Dołączył: 12 paź 2018, 12:12











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 335 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.