Wkład filtracyjny Tetra BalanceBalls
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Wysokie Gh - jak sobie z nim poradzić?

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.
Witam, na wstępie pragnę zaznaczyć iż jest to mój pierwszy post także proszę o wyrozumiałość. Od lutego prowadzę akwarium 160l. Jest to akwarium z bardzo dużą obsadą roślinną i zwierzęcą (ponad 30 szt). Nie nawoże niczym, światło 3x24w i 24w paska ledowego. Filtr kubełkowy unimax 250. Na początku borykałem się z problemem dużej ilości glonów, z którą udało mi się wygrać. Jakiś miesiąc temu zauważyłem ponowny zakwit glonów ale już nie tak obfity (głównie na roślinkach i trochę pyłku na szybach). Problem jaki mnie meczy to słaby przyrost roślin tzn. górne pędy ładnie rosną dolne ciemnieją, karłowacieją, niektóre robią się przezroczyste, trawy w ogóle mi się nie przyjęły, bacopy mają małe listki. Dziś po raz pierwszy zdecydowałem się zrobić testy, które wyglądają następująco:
Kh - 4-5
Gh - 28
No3 - 20
Po4 - 0,6
Fe - 0
K - 30
Mg - 51
Ca - 90
pH - 6,36
Proszę o poradę co może być powodem słabszej kondycji roślin i opinii na temat parametrów wody. Oczywiście zdaje sobie sprawę że niektóre z nich są wysokie i chciałbym je zmniejszyć ale tylko metodami naturalnymi (o ile takie istnieją).
Za każdą opinie będę niezmiernie wdzięczny

Tokar28
Początkujący

GH jeśli chcesz zbić to tylko odwrócona osmoza, najtaniej i najlepiej. Dzięki otrzymaniu prwie czystego H2O będziesz mógł parametry jakie chcesz. Przy malowymagajacym świetle azot i fosfor dadzą ryby, część mineralizatory a potas czy żelazo bądź inne mikro dasz sam najtaniej choćby z gotowych soli.
Nie znam się, więc się wypowiem.

zmijka85
Znający temat

Miasto: Rzeszów

Przy takim Mg i Ca potas musi powędrować w górę poziom około 70mg/l

AkwaFarmer
Początkujący

Powiązane tematy
  • Jak pakujemy świetlówki

Wysyłka kurierska delikatnych przedmiotów niesie za sobą wiele niebezpieczeństw, na które narażona jest zawartość przesyłki taka jak świetlówki czy szklane przedmioty. Dlatego dokładając wszelkich st...

Wyświetlenia: 303 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości