Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Wysoki poziom fosforu w wodzie

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witam serdecznie . To jest mój pierwszy post na forum .
Mam za wysoki poziom fosforu w akwarium 4ppm . By zmniejszyć poziom użylem JBL Phosex rapid .
Moje pytanie dotyczy takiej kwesti
Po sprawdzeniu poziomu fosforu w wodzie z kranu okazało się że wynosi 1,5 ppm . Czy jest to możliwe i czy mogę coś zrobić by zmniejszyć poziom fosforu w wodzie przed podmianą . Poziom fosforu mierzyłem testami JBL , zaś woda pochodzi z sieci miejskiej w UK.

jack38
Początkujący

Możesz mieszać z RO.
W przypadku małego akwarium można wodę kupować jednak gdy jest spore lepiej zainwestować w filtr RO.
Jeżeli woda jest twarda to istnieje jeszcze ewentualność podnieść pozostałe pierwiastki do góry dla proporcji i wcale nie nawozić fosforem.Pierwsze rozwiązanie jest pewniejsze.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Znający temat

Witaj,
A gdzie w UK tak wysoki poziom masz, jeśli to nie tajemnica?

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

w Lincoln

jack38
Początkujący

Zapraszam do Manchester tu mięciutka i czyściutka (no po za krzemianami) jak "dupcia niemowlęcia". Oczywiście, żart ale faktycznie jest miękka.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

dziękuję za odpowiedź

jack38
Początkujący

dziękuję za odpowiedź

jack38
Początkujący

przy okazji zapytam jeszcze o inną rzecz , a mianowicie o podmiany wody . Mam akwarium 120 l ,50 l, 20l i aktualnie zamierzam jeszcze zalać zakupione 160 l . W związku czym pytanie jak sobie radzicie z tym , że woda przed podmianką powinna odstać 2dni . W przypadku
większego akwarium to już kłopot .

jack38
Początkujący

Przy pierwszym zalaniu nie ma żadnego problemu bo będą tylko rośliny. Przy podmianach już odstają lub przefiltrowaną.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Na oba problemy rozwiązaniem jest filtr RO+mineralizator.

BOROTom
Zaawansowany użytkownik

Powiązane tematy

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.