Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Wyprawa do Japonii - Jakub Sokołowski

Aktualności akwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Obrazek

Fotorelacja naszego forumowicza JakubaS, który odwiedził galerię Takashiego Amano w Japonii...

Czytaj węcej »

roslinyakwariowe.pl
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Kraków

"Powrót forum" zaczałem od długo oczekiwanej przez wielku użytkowników relacji. Czytało się z ogromnym zaciekawieniem. Świetna "opowieść"! Mam nadzieję, że kiedyś również będę miał okazje zobaczyć galerie na własne oczy.
Pozdrawiam
Konrad

kedzior28
Zainteresowany tematem

Miasto: Końskie

Świetna relacja, czyta się i ogląda z dużą przyjemnością. Bardzo fajnie wyszły Ci zdjęcia, również te z galerii mimo trudnych warunków oświetleniowych, jak piszesz.

Szczerze "zazdraszczam" i taką wyprawę też wpisuję na moją listę "one day I will".

Pozdrawiam,
Piotr

peroz
Poznaje temat

Miasto: Warszawa

Tak na szybko po przeczytaniu.......... :shock:
Kuba dziękuję, bo na te kilka minut.... przeniosłeś mnie w myślach do Niigaty.
Zajefajna relacja. Nie wiem czym się zajmujesz zawodowo, ale z pewnością możesz zacząć pisać. Sukces finansowy gwarantowany. :D
Jak ochłonę to się odniosę do treści merytorycznych :shock:

MarioMarina
Aktywny użytkownik

Miasto: Siedlce

8) również dziękuję za relacje.
Zdjęcia w tym wypadku powinny być poglądowe i są bardzo dobre.
Większość zbiorników w HD każdy widział, a i tak żadna jakość nie przekaże real wrażenia.

Szkoda, że nie zabrałeś próbki wody :) , no ale zaufam "specjaliście z zaplecza" co do parametrów.
Dziwi mnie, że przy tak miękkiej wodzie, jednak tyle potasu używają.

Światło jednak niewielkie i nie ma tu chyba wątpliwości, że jest ono, dużo mniejsze niż mogłoby się wydawać.
Trochę dziwi jak piszesz, że trawnikom (oczywiście pewnie nie wszystkim) coś brakuje, bo na fotkach i filmach wyglądają świetnie.
I tu Jakub pytanie, czy lampy są na różnych wysokościach względem kompozycji i użytych roślin, czy jednakowo?

Relacja odarta z zauroczonego wglądu fanatyka ADA, z szacunkiem i zdrowym podziwem.
A co do samej Japonii to tam już jest chyba XXII wiek 8)
Gratuluję wyprawy.

AdamA
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Warszawa

Super relacja,podziekowal,oczami wyobrazni bylem tam :D co do zachowania ludzi na ruchomych schodach to zauwazylem to nie raz u siebie, turystow z Japonii :D

Mam cicha nadzieje,ze w najblizszych 2-3 latach odwiedze ten kraj.

macek.g
Znający temat

Miasto: UK

Nic dodać nic ująć - Rewelacja!
Świetnie przygotowana i podana ze smakiem relacja.
Można całkiem śmiało powiedzieć, że jest to tak naprawdę pierwsza na tak wysokim poziomie.
Brawa i dziękuję

aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Dzięki wszystkim za miłe słowa. Cieszę się, że się podoba. Mam nadzieję, że uda mi się w ten spobób poprawić motywację przynajmniej kilku polskim aquascaperom ;)

Adam, z tego co zauważyłem lampy są na identycznej wysokości we wszystkich zbiornikach.

JakubS

Bardzo fajnie się czytało i oglądało. Mogę śmiało podpisać się pod powyższymi wypowiedziami.

AquaNL

Superowa wycieczka+artykul :wink:

zabojad
Aktywny użytkownik

Super sprawa pojechać do kraju kwitnącej wiśni :D Jeśli nie wygram w totka to nie pojadę.
A tak na marginesie. Dla mnie w galerii Pana Takashi nie ma akwarium, które by mi się nie podobało. Każde jest dla mnie magiczne.

Może za jakiś czas chłopaki z RA też stworzą taką galerię 8)

shiver25
Poznaje temat

Miasto: Wieliczka

Bardzo fajna relacja. Dziękuję.
pozdrawiam i zapraszam na moją stronę
www.aquascaping.com.pl
Obrazek

Be-Pio
Najlepszy Aquadesigner 2015

Miasto: Lublin

Coś cudownego, super się czyta. No i ta Japonia, dla mnie wymarzony kraj na odwiedziny a nawet zamieszkanie ale to jak wiadomo narazie w sferze marzeń. To co mnie "uderzyło" to stwierdzenie że Europa Zachodnia jest wiele do tyłu za Japonią :P Boje się myśleć ile nasza Polska jest :D Akwaria cuda ! Dzięki za relacje :)

P.S. 300 zł za 3* ? Nie jest źle :D
Jedyną pewną rzeczą na Ziemi jest to, że nic nie jest pewne. Tego się trzymajmy bo jeszcze nikt z naturą nie wygrał :)

raven49
Zainteresowany tematem

Miasto: Kraków

Dopiero znalazłem czas, żeby przeczytać i warto było. Bardzo fajnie napisane, wciągnęło mnie... aż szkoda, ze takie krótkie, bo chętnie zostałbym tam na dłużej :). Dzięki!

MikołajW
Znający temat

Miasto: Bydgoszcz

świetna wycieczka , można naprawdę pozazdrościć

Snip
Początkujący

Piękna relacja z wyprawy, czytałem z zaciekawieniem i uśmiechem :) Gratuluję interesujących reflekcji i przede wszystkim tego, że "chciało Ci się" z nami podzielić emocjami związanymi z Waszą wspaniałą wyprawą. A i gratuluję wspaniałej żony, która podziela Twoją pasję, jak widać z pełnym zrozumieniem "akwa-szaleństwa" :) Takich kobiet ze świecą szukać :).
pozdrawiam i dziękuję.
Robert

Angel
Zainteresowany tematem

Miasto: OLSZTYN

Wspaniała relacja, bardzo dziękuje.
Z przyjemnością się czytało, bardzo ciekawe no i fotki też extra :D
Zresztą co tu jeszcze pisać, wcześniej już wszystko zostało powiedziane przez innych forumowiczów. Rewelacja!
Jeszcze raz bardzo dziękuje za tą relacje.

Pozdrawiam

Marcin1983PL
Zainteresowany tematem

Miasto: Londyn/Bielsko-Biała

Bardzo ciekawa relacja, dzieki:)
Napisales ze masowo uzywaja podloza typu powder, czy do duzych akwariow tez?
Uzywaja go jako dodatku na wierzch czy po calosci jest sypane?

Espei
Poznaje temat

Super wycieczka i artykuł. :)

kiurdoo
Początkujący

A ja jeszcze raz dziekuję za miłe słowa. Cieszę się, że mogłem chociaż w ten sposób podzielić się przeżyciami.

@Espei, powder używany jest na wierzch.

Pozdrowienia z akwarystycznej pustyni ! ;)

Jakub

JakubS

wiele bym dała żeby moc tam polecieć, z ciekawości sprawdziłam ceny biletów i niestet nie jest to na moją kieszeń:( jedynie miniratka może pomóc:)

agusia86
Początkujący

Wiem,że grzeszę - zazdroszczę
Super relacja :)

Przemas_Tychy
Początkujący

Jesli ktos chcialby odwiedzic galerie w najblizszych dniach to radze przelozyc wizyte na conajmniej 4 sierpnia.Galeria od Maja jest w remoncie.Byc moze cos nowego sie szykuje :D

macek.g
Znający temat

Miasto: UK

A ja mam jeszcze pytanie o krewetki.
Napisales ze sa tam ich cale chmary, w wielkim przyblizeniu ile ich tam moze byc na litr?
I wpuszczaja je w razie wykwitu czy sa we wszystkich akwariach caly czas?

Espei
Poznaje temat

lzy leca same poprostu jest to marzenie kazdego akwarysty ja planuje podroz do tego paradajsu na jesien boje sie jak cholera ale musze poprostu musze tego dokonac spac nie moge juz sie stresuje :lol:

Radeksasal
Zainteresowany tematem

Miasto: VOLONNE

Powiązane tematy
  • 182l - Drift Woods - Jakub Kubiesa

Witam, Akwarystyką zajmuję się od kilkudziesięciu lat ale dopiero przez ostatnie lata zgłębiam szczegóły związane z profesjonalną akwarystyką czyli aranżacje, nawożenie, pielęgnacja roślin itp. dlate...

Wyświetlenia: 5128 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

• 182l - Piece of nature - Jakub

Witam, Chciałbym z wami podzielić się moim nowym zbiornikiem. Został on wymieniony z OW 60x30x36 (65l). DSC_2490.JPG Kilka informacji na początek: Zbiornik: 90x45x45 OptiWhite 10mm by roslinyak...

Wyświetlenia: 4008 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

• 027l - 2 - Jakub Borowski

Witam, przyszedł czas na nowe pomysły i świeżą aranżację starego szkiełka, tak więc : Akwarium : 27l OW 4mm 30x30x30 Filtracja : Tetra EX700 Ogrzewanie : Easy Heat 25W Oświetlenie : Lampka...

Wyświetlenia: 730 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

• 19l - Mały Rośliniak - Jakub Buczek

Zbiornik: 38x26x20 grubość szkła 6mm (19L) podobno opti white Filtracja: Aqua Clear 30 - 10% gąbki gruboziarnistej, 40% waty, 50% Nitrasa od MHK Owietlenie: 2 x Aquael Decolight 9W Podłoże: A...

Wyświetlenia: 901 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• 73L Last try by Jakub K

Akwarium: 60*35*35 OW oświetlenie : obecnie 2x24W (6400k) 13W (6700k) i 14W (6700k) docelowo zamiana na 3x24W (6400k) i 14W (około 2700-3500K) -Ogrzewanie grzałka 100W, w zimę przy central...

Wyświetlenia: 8054 | Odpowiedzi: 43 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.