Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Wymierające fora akwarystyczne - czy akwarystyka się utrzyma



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Ja też nie powiem. Do tej pory robię łapy renifera na śniegu:D Trzeba na głowę upaść, by dzieci pozbawiać magicznego czasu świąt.

Mechaniczne rzeczy zna. Teraz kłądę nacisk na to, by był samodzielny i potrafił wszystko sam zrobić. Liczę, że kiedyś, potencjalna synowa doceni:-)))))))

Avatar użytkownika
Ensa
Zaawansowany użytkownik

Posty: 955
Dołączył: 08 lut 2016, 16:15

Osoby, który robią wielkie halo o Mikołaja i takie tam miały chyba przykre dzieciństwo bo jak to inaczej tłumaczyć? Wcale nie trzeba dziecku mówić, że jest czy nie ma Mikołaja. Przychodzi taki czas, że chcąc czy nie, wypada BYĆ Mikołajem! Jeżeli ktoś myśli inaczej to znaczy, że naprawdę mu się coś w mózgu poprzestawiało.

Dziś Mikołaj a jutro co? Jeszcze trochę a jedyną religią i wierzeniem będzie ...Smo.... ehh... nie, to nie miejsce na takie dyskusje!
[b]Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny!

Avatar użytkownika
Prospero
Znający temat

Posty: 1932
Dołączył: 14 lip 2010, 20:56

Wspieram stronę kontem Premium

Dla niedowiarków którzy sądzą że Mikołaja nie ma, dobra wiadomość.
Mikołaj jest i ma się dobrze, niedawno zajął II miejsce EAPLC 2016 w kategorii NANO. :wink:

Avatar użytkownika
dadors
Znający temat

Posty: 1075
Dołączył: 26 maja 2013, 10:12
Miasto: Iława

Teraz jest "dzender" jak dorośnie to sobie sam wybierze kim chce być:) Co do FB wystarczy go nie mieć i te problemy przechodzą bokiem:)

grzeniu 73
Znający temat

Posty: 1865
Dołączył: 28 sty 2014, 17:58

grzeniu 73 napisał(a):Teraz jest "dzender" jak dorośnie to sobie sam wybierze kim chce być:) Co do FB wystarczy go nie mieć i te problemy przechodzą bokiem:)




Znak naszych czasów. Optymizmem to nie napawa.
[b]Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny!

Avatar użytkownika
Prospero
Znający temat

Posty: 1932
Dołączył: 14 lip 2010, 20:56

Wspieram stronę kontem Premium

Jak tak patrzę po rówieśnikach i ludziach z otoczenia to fora (ogólnie) zamierają z bardziej prozaicznej przyczyny. Sama forma ludziom nie odpowiada, jest bardzo archaiczna. Szczególnie jak na technologię. Wiele for działa jeszcze na rozwiązaniach sprzed 12 lat! (phpBB by przemo w google trends najwcześniej wykazuje w 2004 roku). Gdy jest już rozbudowane to ciężko się w nim połapać, o nadgonieniu tematów można w ogóle zapomnieć. Dla mnie w dodatku bardzo uciążliwe jest to, że ciężko się to czyta. Nie ze względu na wypowiedzi a sam układ treści - nawet jedna linijka opatrzona jest awatarem, podpisem, innymi wypełniaczami. Trzeba przewijać non stop, czasem prawie puste strony.
Co zabawne - coraz więcej dzieciaków widzę znowu wychodzących na ulice. Jak to zwykle, żeby robić to na co rodzice nie pozwalają. Do tego stopnia, że odradzają się społeczności "dresowe". Chyba to ogólny trend skierowania zainteresowań na innych ludzi (snapchaty itp.). Ciekawy jestem jak to się rozwinie. Możliwe, że ktoś opracuje nową formułę, która zastąpi aktualne fora, coś na miarę zbliżającej się drugiej dekady XXI ;)

Avatar użytkownika
Szymonek
Początkujący

Posty: 3
Dołączył: 20 mar 2010, 17:51

Ciekawą rzeczą jest fakt, że ten trend "wymierania" daje się zaobserwować głównie na naszym "podwórku". Wchodząc na podobne fora np. w USA to tam rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Pierwszy lepszy przykład jakiegoś tam forum akwarystycznego z googla.

Total: 5,311 (members: 1,683, guests: 3,309, robots: 319)


Skąd takie różnice? Domyślam się, że tam społeczność tworzą też osoby z innych krajów więc tym też nadganiają statystyki. W każdym razie wydaje mi się, że zmierzamy nie w tym kierunku co trzeba jako społeczeństwo. Widać to na każdym kroku i w każdej dziedzinie życia.

Tylko jak odwrócić ten trend? Jak zachęcić ludzi do ponownego zrzeszania się? Nie chodzi tu tylko o dzieciaki i młodzież ale o wszystkich?

Mam wrażenie, że tak jak zauważył przedmówca, obecnie to dresiarze i kibole się potrafią bardziej zorganizować niż reszta społeczeństwa.
[b]Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny!

Avatar użytkownika
Prospero
Znający temat

Posty: 1932
Dołączył: 14 lip 2010, 20:56

Wspieram stronę kontem Premium

No nie wiem. Jak na moje oko tamto porównywane forum cieszy się względnie mniejszym zainteresowaniem niż to. Wystarczy spojrzeć na fakt, że ludności w Polsce mamy ~38 mln gdy USA szacowane jest na ~310 mln. Baza samych native speakerów szacowana jest na 400 mln. Dodajmy jeszcze tych, którzy język angielski mają opanowany jako drugi i kolejny.Grubo ponad 10x różnica. Forum Roślin Akwariowych miało w styczniu około 3.5x mniej użytkowników aktywnych. Wychodzi na to, że jednak społeczność for i nas jest większa (procentowo).
Kolejnym powodem jest to, że wiele problemów zostało poruszonych i rozwiązanych pomyślnie. Nikt na forach nie lubi się powtarzać więc siłą rzeczy niektóre działy będą zamierały. Po dłuższym czasie aktywne zostaną te, gdzie coś się może dziać: giełda, wolne rozmowy, technika i galerię nowych zbiorników. Raz na jakiś czas nowa choroba, nowe sposoby. Takie są wręcz prawa natury :) Uczę się o niej i widzę analogie.
P. S. Dla młodzieży fora serio nie są atrakcyjne przez samą formę i archaiczność. Pisałem to z telefonu, odruchowo chciałem wpleść emoji, ale od tego się syntax wywalił ._.

Avatar użytkownika
Szymonek
Początkujący

Posty: 3
Dołączył: 20 mar 2010, 17:51

No właśnie telefon,fb nowości, atomowe technologie. A to przecież zwykle życie(akwarium) do którego trzeba podejść z cierpliwością.Odłożyć smartfona bo sie zamoczy.
Forum akwarystyczne to tylko dodatek do akwarium,a nie sposób na życie.Dlatego nie jest atrakcyjne jak FB gdzie można sobie posłuchać "popka" czy inne głupoty obejrzeć. Jestem jakiś czas na forum i dużo sie przez ten czas zmieniło.Większość tych co byli kiedyś już nie ma(na forum ). Liczy się ilość zarejestrowanych. Ile teraz jest nowych ciekawych tematów? Czasem można tydzień nie zaglądać i się dużo nie straci.

grzeniu 73
Znający temat

Posty: 1865
Dołączył: 28 sty 2014, 17:58

Ej ej ej ... Popek ... Rampampam . dzisiaj go wszystko boli wiec dajmy mu juz spokoj. .... Apropo jak dzieciaki maja takich idoli i sami robia sobir scaryfication to cos jest nie tak. Dywagacje juz troche odbiegaja od zalozonego tematu. Ja dzieci nie mam jeszcze. Ale jak bede mial to chcialbym jednak w jakis sposob kreowac ich przydzlosc. A co potem dame zrobia.... Wiem jaki sam bylem... 10 lat przerwy od akwarium a jednak gfzies to tam sie tak we mnie zaszylo ze dzis do tego wracam. Potem zaczely sie imprezy rozne szalenstwaa dzis jam wszystko sie wykralowalo czlowiek jest jakis stabilniejszy a caly syf opadl to wracam fo akwarium .... Ktore kupil mi tata.

Avatar użytkownika
Heniek22
Poznaje temat

Posty: 135
Dołączył: 04 wrz 2016, 16:19
Miasto: Bielsko-Biała

Obserwując to forum od kilku lat, można zauważyć że wchodzi powoli taka monotonia, częste powtarzanie się tematów te same odpowiedzi.Powstają nowe tematy które się powtarzają i są bez odpowiedzi bo są banalne i nikt nie chce pomóc, ponieważ to wszystko już było wałkowane dziesiątki razy.
Myślę że na tym forum jest na dzień dzisiejszy wszystko co dotyczy akwarystyki roślinnej i całej tej otoczki.Nie trzeba udzielać się na forum aby poznać temat akwarystyki roślinnej od A-Z , wystarczy czytać.
Jak już wchodzą tematy takie jak ten, to jest sygnał że dzieję się coś niepokojącego niestety czasy się zmieniają i fora również.

Avatar użytkownika
dadors
Znający temat

Posty: 1075
Dołączył: 26 maja 2013, 10:12
Miasto: Iława

Najpierw trochę nie na temat.
A ja mam synka 3 latka i uczę go męskich prac, zna narzędzia, już nie raz wiercił zemną wiertarką,malował, przykręcał śrubki itd i będę go uczył nadal.
I sam się rwie do prac mechanicznych nie trzeba go prosić.


Mój trochę starszy ale tak samo nie idzie go odpędzić od narzędzi.
Chciał domek drewniany no to dostał i miał mega radochę, że sam mógł coś porobić.

W trakcie:
20160528_185315.jpg
(1.22 MiB) Pobrane 1612 razy

Efekt prawie końcowy - około 80% :mrgreen:
20160616_201731.jpg
(1003.7 KiB) Pobrane 1612 razy

20160616_201712.jpg
(995.54 KiB) Pobrane 1612 razy


A teraz trochę na temat.
Nie wiem jak obecnie (dawno już tam nie zaglądałem) ale dość ciekawie było to rozwiązane na forum elektroda.pl.
Żeby założyć jakiś temat, ściągnąć plik ze schematem trzeba mieć jakieś punkty ale żeby mieć te punkty trzeba się udzielać w dyskusjach i otrzymywać punkty za odpowiedź w wątku oraz dodatkowe bonusy gdy autor zapytania kliknie "pomógł"

Avatar użytkownika
pietach
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2127
Dołączył: 14 maja 2014, 12:00
Miasto: Wschowa

I tutaj sięgnęliśmy sedna... czytanie i używanie przycisku szukaj!

Wystarczy wykazać się inicjatywą i chęcią oraz wystarczy przejrzeć istniejące tematy, aby nie musieć ich powielać i pozostawiać bez odpowiedzi. Młodym się nie chce. Czekają na gotowe.

Ale jak tu mówić o czytaniu (ze zrozumieniem) jak się nie potrafi często myśleć a o używaniu przycisku szukaj już nie wspomnę.

Z drugiej strony taki powielony temat też nie byłby taki zły gdyby jego autor poza problemem z jakim się zmaga opisał także dokładnie swój baniak od a do z. Wtedy zawsze znajdzie się pewnie dobra dusza, która podejmie temat i postara się nakierować nowego użyszkodnika :) na właściwe tory.
[b]Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny!

Avatar użytkownika
Prospero
Znający temat

Posty: 1932
Dołączył: 14 lip 2010, 20:56

Wspieram stronę kontem Premium

Nie wiem jak obecnie (dawno już tam nie zaglądałem) ale dość ciekawie było to rozwiązane na forum elektroda.pl.
Żeby założyć jakiś temat, ściągnąć plik ze schematem trzeba mieć jakieś punkty ale żeby mieć te punkty trzeba się udzielać w dyskusjach i otrzymywać punkty za odpowiedź w wątku oraz dodatkowe bonusy gdy autor zapytania kliknie "pomógł"

Elektroda to naj***e forum jakie widziałem. Zadaj tam pytanie to Cie zjedzą albo wywala do kosza. Mimo ,ze czasem tam zaglądam ale raczej do archiwum to widzę co tam sie wyprawia.Jak masz wiedze poniżej wiedzy Einsteina to nie ma po co sie tam pytać o cokolwiek. Samo wprowadzenie darmowych kont za posty skutkuje tym,ze zaczęto pisać byle co ,byle dużo. Jak tu cos takiego będzie wprowadzone to będzie pożegnanie z forum.

grzeniu 73
Znający temat

Posty: 1865
Dołączył: 28 sty 2014, 17:58

Najgorsze to jest to lenistwo u młodych. Pytają o coś co jest opisane od a do z w wątku start akwarium roślinnego. Jak zapytasz o parametry to obraża, że nie chcesz pomóc tylko kłody pod nogi rzucasz. Takie czasy - wszyscy wszystko chcą mieć od zaraz.
1000 l w obiegu - akwarium dekoracyjne ogólno-towarzyskie.
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/1000-l-w-obiegu-akwarium-dekoracyjne-ogolno-towarzyskie-70283.html?p=499585#p499585

[youtube]https://youtu.be/ychIILU4k54[/youtube]

Avatar użytkownika
yoyi
Aktywny użytkownik

Posty: 592
Dołączył: 12 sie 2004, 18:25
Miasto: Warszawa

Witam
Od niedawna jestem na forum i chciałem tu poszukać odpowiedzi na moje pytania - nie powiem znalazlem, ale najczęściej jest to odsylanie od posta do posta , gdzie przez różne komantarze wątek się rozmywa a osobie a małym doświadczeniu puchnie głowa od najczęściej sprzecznych rad lub sugesti. Wierzcie mi, że po kilku godzinach czytania po odsyłanych wątkach człowiek nie wie już sam po co tu "przyszedl"
Fajnie by było gdyby stara gwardia miała więcej zrozumienia . Jednak nie obawiam się o wymarcie forum , będzie tak jak z Rock'n'Rolem - zawsze żywy :-)

H2athor
Początkujący

Posty: 34
Dołączył: 07 paź 2012, 17:35
Miasto: Rotterdam

Ale jak z grubsza poczytasz o temacie to masz jakieś rozeznanie i zadajesz konkretne pytanie.Co nie co zawsze w głowie zostanie.Wtedy każdy Ci odpisze.

grzeniu 73
Znający temat

Posty: 1865
Dołączył: 28 sty 2014, 17:58

grzeniu 73 napisał(a):
Nie wiem jak obecnie (dawno już tam nie zaglądałem) ale dość ciekawie było to rozwiązane na forum elektroda.pl.
Żeby założyć jakiś temat, ściągnąć plik ze schematem trzeba mieć jakieś punkty ale żeby mieć te punkty trzeba się udzielać w dyskusjach i otrzymywać punkty za odpowiedź w wątku oraz dodatkowe bonusy gdy autor zapytania kliknie "pomógł"

Elektroda to naj***e forum jakie widziałem. Zadaj tam pytanie to Cie zjedzą albo wywala do kosza. Mimo ,ze czasem tam zaglądam ale raczej do archiwum to widzę co tam sie wyprawia. Jak masz wiedze poniżej wiedzy Einsteina to nie ma po co sie tam pytać o cokolwiek. Samo wprowadzenie darmowych kont za posty skutkuje tym,ze zaczęto pisać byle co ,byle dużo. Jak tu cos takiego będzie wprowadzone to będzie pożegnanie z forum.


To już istnieje od dawna Konto premium za posty :mrgreen:
To o czym piszesz już dawno ma miejsce. Parę gwiazd tu jest na tym forum w tej materii.

Co do samego tematu to RA ma się bardzo dobrze jak są zawodnicy co piszą 400 postów w miesiąc. Nowych członków przybywa a ich liczba idzie w tysiące. Więc dla mnie temat jest trochę na wyrost. Gdzie wy widzicie padanie dużych for internetowych o tematyce akwarystycznej ? :?: :mrgreen:

Co innego jeśli tyczy się to literatury akwarystycznej.

http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... l?p=490607

Umierają regionalne fora akwarystyczne te duże mają się super.
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

grzeniu 73 napisał(a):Elektroda to naj***e forum jakie widziałem. Zadaj tam pytanie to Cie zjedzą albo wywala do kosza. Mimo ,ze czasem tam zaglądam ale raczej do archiwum to widzę co tam sie wyprawia.


Ja tam elektrodę nawet lubię. Zadaj najprostsze nawet pytanie, upraż sobie popcornu i patrz jak się "eksperty" kłócą. Ogólnie to chyba największe zbiorowisko wybujanego ego w polskim internecie. ' (chociaż w archiwach mają sporo przydatnej wiedzy)

Avatar użytkownika
szarlej
Zaawansowany użytkownik

Posty: 852
Dołączył: 15 gru 2015, 13:39
Miasto: Tarnów

Cześć to mój pierwszy post i nie zgodzę się z wami. Czytam to forum dość regularnie ale biorę je mocno z przymrużeniem oka, bo 3/4 'ekspertów' wyraża swoją opinię typu tylko Eheim lub negatywne wypowiedzi o rzeczach których nawet opakowania nie widzieli. I mnie osobiście to najbardziej zniecheca.

sp_19
Zainteresowany tematem

Posty: 193
Dołączył: 28 wrz 2016, 20:25











Powiązane tematy
  • Wywijające się listki ludwigi meta

    Witam czego to mogąbyc niedobory u ludwigi meta wywijają się listki do dołu.parametry wody to PH-6,2 GH-6,3 KH-4 CO2-38 PO4-0,50 NO3-10-20 CA-30 MG-9 K-25 Testy kropelkowe Zooleka Z góry dzięki za po...

    Wyświetlenia: 781 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • 375L, 150x50x50 Oase czy Hypermax

    Jaki filtr do akwarium 375L, 150x50x50 zastawiałem się nad Oase Biomaster Thermo 850 i Hypermax 4500 ewentualnie jaki inny w podobnym budżecie najlepiej z grzałką.

    Wyświetlenia: 1446 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Czy nie mam za niskie Gh i Kh??

    Witam Posiadam roślinne akwarium 112 litrów. Rośliny to lotosy, cryptokoryny, anubiasy, dzisiaj przyjdzie żabienica i jeszcze jakaś roślina. Posiadam filtr ro. W kranie mam wode o Gh jakieś 12 i Kh j...

    Wyświetlenia: 1188 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Zielenice i czy za silne światło?

    Witam Posiadam 112 litrowe roślinne akwarium. I mam problem z glonami. Konkretnie z tymi zielonymi zielenicami. Bo dwa tygodnie temu zmieniłem oświetlenie z 25 wat led sinkora na aż 75 wat led też si...

    Wyświetlenia: 1381 | Odpowiedzi: 27 czytaj więcej...

  • Czy taka szafka wytrzyma akwarium?

    Witam. Słuchajcie, czy taka szafka wytrzyma akwarium 120x29x50? Szafka jest długości 120 cm, szerokość akwarium jest idealnie przed zwężaniem się blatu, 5 nóżek, po dwie po bokach i jedna na środku....

    Wyświetlenia: 561 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Gnijące korzenie czy krasnorosty?

    P_20240202_164904.jpg Witam. Jak w temacie czy to gnijące korzenie czy jakieś glony? Bo ciągle to wraca.

    Wyświetlenia: 768 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Matrix czy Qualdrop oto jest pytanie

    Witam szanowna akwa brać! Powiem krótko, dwa lata nie miałem zbiornika i teraz przyszedł czas na założenie. Baniak 240L + Skylight L + Biomaster 600. Wypadłem trochę z tematów i chciałbym się dowiedz...

    Wyświetlenia: 9692 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...

  • Czy monte carlo pójdzie?

    Akwarium 54l, podłoże dark soil, dwie belki led w sumie 31 lm/l i co²z bimbrowni Z góry dziękuje za pomoc

    Wyświetlenia: 265 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Czy to glon, pleśn czy jakieś bakterie?

    Czy czarna lub szaroczarna plecha, która tworzy się na korzeniu tylko głównie pod spodem i w zacienionych miejscach to jest jakaś pleśn, bakteria czy glon? Uniosłem korzeń lekko do góry, żeby zrobić z...

    Wyświetlenia: 574 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Chihiros WRGB II - czy warto?

    https://www.youtube.com/watch?v=upvBCOXa9EA Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 3793 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: mar1977, Piotr Baszucki i 398 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.