Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Wyliczanie wysokości rachunku za prąd



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Obrazek 
List od czytelnika forum:
Czy mógłbym prosić o wyliczenie kosztu miesięcznego utrzymania mojego akwarium? Chodzi mi o rachunej za prąd.
Posiadam oświetlenie 3x24W, które świeci przez 10 godzin na dobę. Mój filtr, który pracuje 24h ma moc 13W.
 Odpowiedź (autor Marcelo):

Wyliczenie rachunku za prąd jest bardzo proste.

Oświetlenie 3x24W pracujące 10h:
3x24=72W x10 godzin = 720Wh = 0,72kWh x 30 dni = 21,6 kWh
Filtr o poborze mocy 13W:
13W x 24 godziny = 320Wh = 0,32kWh x 30 dni = 9,6 kWh
21,6kWh + 9,6 kWh = 31,2kWh
Otrzymany wynik mnożymy razy cenę 1kWH (kilowatogodziny), która znajdziemy na rachunku za prąd. Na dzien 1.02.2010r wynosi ona 45 groszy.
W ten sposób otrzymamy przybliżony miesięczny koszt utrzymania akwarium (rachunek za energię elektryczną).
Nie jesteś pewień czy Twoje wyliczenia są poprawne? Zapytaj na forum:
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?p=165477
Czytaj węcej »

Avatar użytkownika
roslinyakwariowe.pl
roslinyakwariowe.pl

Posty: 4135
Dołączył: 27 mar 2011, 19:54
Miasto: Kraków

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • Metalowy wylot, prąd wody i dławienie filtra.

    Pytanie, czy mocne skręcenie filtra, o np. 50% może się negatywnie odbić na żywotności? Posiadam metalowy wylot, umieszczony na bocznej szybkie. Akwarium długie na 120cm a po drugiej stronie i tak sz...

    Wyświetlenia: 2213 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Retrofit Aquael - diody na jaki prąd?

    Witam, Chciałbym zapytać, może ktoś wie, na jakie zasilanie są diody wykorzystane w Aquael Retrofit ? Wiadomo cała lampa jest na 230V, ale chodzi mi o diody. Czy diody też na takie napięcie są, czy pr...

    Wyświetlenia: 1358 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Oświetlenie głębokiego zbiornika 1m wysokości

    Wszystkiego najlepszego w nowym roku, Generalnie ujmując proszę o poradę, Akwarium jest o wymiarach 260/100/100 (cm). Bedą tam dyskowce plus ryby denne. Baniak stoi i filtracja już działa od 6 miesi...

    Wyświetlenia: 1943 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Molinezja - drgawki, plywanie pod prad.

    Dzien Dobry wszystkim forumowiczom. Jestem poczatkujacym w akwarystyce. Miesiac temu zalalem swoj pierwszy zbiornik. Od 2 tygodni posiadam rybki. Akwarium 60l Oswietlenie: 1xt8 18W Obsada: 5x Neonk...

    Wyświetlenia: 899 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Mech i prąd wody.

    Akwarium 72l posiadam filtr jbl e701 700/l h. Przepływ jest dość mocny i nie wiem czy jest sens brać się za mchy. Jaki stosunek mają te roślinki wobec takich prądów? Nawożę kulkami, potem planuje co2 ...

    Wyświetlenia: 789 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Jaka różnica wysokości między akwarium a bimbrownią?

    Witam. Pytanie mam odnośnie czy jest wpływ na działanie bimbrowni w różnicy wysokości około1,5m (akwarium na górze) Mam zamiar stworzyć bimbrownie do akwarium 45l. Dziękuję za odpowiedź. :D...

    Wyświetlenia: 1133 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Na jakiej minimalnej wysokości można zamocować świetlówki?

    Witam Jak w temacie. Czy jest jakaś sensownie uzasadniona minimalna wysokość na której należy umieszczać świetlówki? Tak se myślę, że z jednej strony im niżej tym lepiej (bo mniej strat) ale z drugie...

    Wyświetlenia: 5061 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Reaktor co2 - na jakiej wysokości

    Noszę się z zamiarem wymiany aktualnego mojego Nabąblacza na reaktor zrobiony z filtra narurowego. Denerwują mnie już te wszechobecne bąbelki... I tu moje pytanie. Mam wprawdzie elektrozawór, więc ...

    Wyświetlenia: 491 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Stosunek wysokości do mocy oświetlenia.

    Witam, Mam akwarium 45L 50x30x30 , oświetlenie to 3x11W AquaEl jest ono około 5-8cm nad taflą wody, ze względu na aranżację chcę zmienić oświetlenie z tym że musiało by być ono zawieszone wyżej niż ...

    Wyświetlenia: 422 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Filtr kubełkowy na wysokości akwarium

    Witam czy istnieją jakieś filtr kubelkowe które mogą być ustawione na tej samej wysokości co akwarium? Jeśli tak to jakie. Posiadam akwarium 72l.

    Wyświetlenia: 6379 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Atthis, Mateooo321 i 421 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.