Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Wydzieliny Kryptocoryn.



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



05 lip 2006, 14:19 Wydzieliny Kryptocoryn.  (#1)  

Na razie mam słabe oświetlenie 2x30 W w 200 l. Przez to byłem zmuszony trzymać cryptocoryny, które starsznie się rozrosły. Kiedy było ich kilka, zabienice pięknie mi rosły. Kiedy podwoiłem ich ilość wszystkie zabienice mi padły, przestały rosnąć i zacżeły gnić im czubki liści. Tak jest z każdą nową amazonką, na początku pięknie rosną, a potem przestają i zaczynają gnić. Gdy tylko włoże je do awkarium "leczniczego" liście im odrastają, a potem włożone do akwarium,a nagle przestają rosnąć. Nawoziłem Roslinexem i kulkami glinainymi. Nie dodaje CO2. Podejrzewam, że jest to spowodowane sokami, które puszczaja cryptocoryny podczas przebierki, a co a tym idzie łamania łodyg. W dodatku zawsze po tym szczypią mnie palce prawej ręki (nią wyrywam liście), jakbym miał na to alergię. Podobnie, jak amazonki zginęły mi nurzańce. Mam starsznie duzo:
Cryptocoryne crispatula var. balansae (Kryptokoryna Balansa)
i nieco
Cryptocoryne pontederiifolia (Kryptokoryna pontederiolistna).
Które crytpocoryne puszczają dużo tych soków? Mogłbym zrezygnować Kryptocoryny Balansa, ale czy muszę też oddać Kryptokorynę pontederiolistną, bardzo ja lubię.
A moze jest tego kompletnie inny powód?
Co mam zrobić. Kt

Dave


05 lip 2006, 15:06   (#2)  

Przyczyna jest zapewne stare podloze i slabe (bardzo slabe!!!!!) swiatlo, a nie kryptokoryny. Anatagonizm zabienice, nurzance / krayprokoryny jest niczym nie popartym mitem. Po prostu te gatunki lubia co innego.
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Avatar użytkownika
Grzegorz Guzik
Znający temat

Posty: 1953
Dołączył: 30 cze 2003, 21:53
Miasto: Kraków

06 lip 2006, 21:51   (#3)  

tak wogóle to się mówi o tym, że cryptocoryny podtruwają inne roslinki poprzez system korzeni. ponieważ żabienice jak i cryptocoryny żywią sie przez korzenie- możliwe jest by żabienice "zdychaly". też mi kiedyś ginęly żabienice gdy je mialem z cryptocorynami. musialem sie pozbyc żabienic bo sie rozpadywaly.pzdr

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

07 lip 2006, 10:04   (#4)  

Więc mam się pozbyć wszystkich kryptocoryn, czy wystraczy tylko, by usunąć te rosnące blisko żabienic?

Dave


07 lip 2006, 10:39   (#5)  

według mnie to nie prawda o tych kryptokorynach w swoim akwarium mam 4 rodzaje kryptokoryn i 3 rodzaje żabienic jedne rosna koło drugiej i nic sie nie dzieje,to raczej jest zpowodowane warunkami w akwarium może słabym światłem kryptokorynom to nie przeszkadza i innym roślinom tak

gregor9911


07 lip 2006, 14:26   (#6)  

Ja też kiedyś myślałem, że kryptokoryny podtruwają inne rośliny. Jednakże teraz potwierdzam to co napisał Grzegorz Guzik i gregor9911
DarekO

Avatar użytkownika
DarekO
Zainteresowany tematem

Posty: 292
Dołączył: 27 lis 2004, 16:13

08 lip 2006, 21:48   (#7)  

Dziękuje. Za kilka dni, dodam porządne odbłyśniki i 36W świetlówek to wtedy wystarczy dla popularnych roślin.

Dave











Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: jacekp1 i 441 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.