Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Wybór szafki, a sprawa polska... ;-)

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Przymierzam się i przymierzam i nie mogę się zdecydować.
W grę wchodzą opcje średnio budżetowe, przy czym niekoniecznie w podanych w linkach rozmiarach i kolorach.

https://pomyslowemeble.pl/index.php/pro ... -h-70cm-2/

http://szafkiakwariowe.pl/wp-content/ga ... /101-1.jpg lub podobna

https://www.rataj-spk.cz/skrinky-pod-ak ... orpus-40mm

Czy ktoś z forumowiczów miał, ma szafki od tych producentów i może napisać kilka słów opinii?
Z góry dziękuje!

FoCuS_PL
Stały bywalec

Szafka z pierwszego linku wygląda solidnie.Jezeli plecy szafki też są z płyty 18mm. to na pewno wytrzyma i ostatni link też szafka solidna.

mariusz178
Znający temat

Miasto: Gorzow Wlkp

Obie opcje są niby dedykowane pod akwaria więc firmy liczą się z ciężarem, czyli plecy są z płyty grubszej niż 2mm. Myślę, że której byś nie wybrał będzie dobra.
"In a very real sense, we are all aliens on a strange planet. We spend most of our lives reaching out and trying to communicate. If during our whole lifetime, we could reach out and really communicate with just two people, we are indeed very fortunate."
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Wszystkie wybrane szafki mają plecy z płyty 18 lub 19 mm.
Potwierdzone rozmową telefoniczną z producentem...
No oprócz Aquatlantis, ale tu jest link, pod którym można obejrzeć montaż:

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 39Vmo0pc1E

FoCuS_PL
Stały bywalec

Oglądałem i wygląda solidnie więc wybierz ta która Ci się najbardziej podoba.

mariusz178
Znający temat

Miasto: Gorzow Wlkp

Osobiście, mi się podoba szafka z pierwszego linku. Której byś nie wybrał to składając, wewnątrz u dołu i tak do polowy wysokosci pociągnij silikonem. W razie zachlapań lub przecieków szafka nie ucierpi.
"In a very real sense, we are all aliens on a strange planet. We spend most of our lives reaching out and trying to communicate. If during our whole lifetime, we could reach out and really communicate with just two people, we are indeed very fortunate."
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Dzięki za podpowiedzi!!!
Też myślałem o uszczelnieniu przy krawędziach połączeń silikonem lub akrylem, ale jakim silikonem przeciągnąć aż do połowy?
:-(

FoCuS_PL
Stały bywalec

FoCuS_PL napisał(a):Dzięki za podpowiedzi!!!
Też myślałem o uszczelnieniu przy krawędziach połączeń silikonem lub akrylem, ale jakim silikonem przeciągnąć aż do połowy?
Czekaj bo się zgubiłem. O co pytasz?
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Akryl to nie najlepsze rozwiązanie, zdecydowanie silikon.

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk/UK

Krzysztof Radziszewski napisał(a):
FoCuS_PL napisał(a):Dzięki za podpowiedzi!!!
Czekaj bo się zgubiłem. O co pytasz?

Ja chyba chwilowo też, ale już się odnalazłem :-)

FoCuS_PL
Stały bywalec

A nie lepiej zrobić samemu?

Dafnides
Początkujący

Miasto: Koszalin

Powiązane tematy
  • 54l akwarium biotopowe. Polska rzeka Krężniczanka

https://www.youtube.com/watch?v=YOXmjJHMXmc W dzisiejszym filmie kolejne akwarium biotopowe. Pięknie przedstawiony wycinek Krężniczanki w wykonaniu Bartłomieja Paśnika. Zbiornik wziął udział w tego...

Wyświetlenia: 338 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Aranżacja , wybór roślin proszę o pomoc

Witam , w przyszłym tygodniu planuję zakup roślin do mojego akwarium 60x30x30 . Stworzyłem ręcznie plan gdzie oraz jakie rośliny umieszczę . W akwarium będzie także korzeń. Zdjęcie akwarium z korzenie...

Wyświetlenia: 590 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Wybór tła - białe matowe vs mist

Witam, stoję przed dylematem, może ktoś z Was mi pomoże ;) Chce kupić tło do akwarium, mam na oku tło mist jakie można dostać w sklepie RA oraz białe matowe jak folia samoprzylepna. Czym różnią się mi...

Wyświetlenia: 5371 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

• Kamienie wybór

Hej Czy takie łupki nadadzą się do baniaczka? Czyściłem je, lałem octem i brak bąbelkowania. Zdjęcia kiepsko oddają ich kolor bo są jaśniejsze-szare i "złotych" wtrąceń aż tak nie widać. C...

Wyświetlenia: 808 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

• Wybór lustrzanki

Witam. Pomyślałem że będzie to najlepszy dział na zadanie tego pytania . Chciałbym zacząć przygodę z lustrzanką cyfrową i tu mam pytanie czy jest sens kupować sprzęt używany ? Czy lepiej dozbierać tro...

Wyświetlenia: 2571 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: paweł chudzikowski i 27 gości

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.