Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Woda RO i niskie pH

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

30 gru 2019, 20:26 Woda RO i niskie pH  (#1)  

Cześć . Kupiłem ostatnio wodę RO z markietu . Po wlaniu do szklanki i odstawieniu na 24H sprawdzając pH , kH , gH wyszło mi pH 5,8-5,9 kH 0 gH 0 . Czy mogę użyć takiej wody w akwarium HT ? Przy nawożeniu CO2 na full pH spadnie mi na 4,8 tak czy nie :roll:

bieniolubo23com
Zainteresowany tematem

30 gru 2019, 21:30 Re: Woda RO i niskie pH  (#2)  

bieniolubo23com napisał(a):Cześć . Kupiłem ostatnio wodę RO z markietu . Po wlaniu do szklanki i odstawieniu na 24H sprawdzając pH , kH , gH wyszło mi pH 5,8-5,9 kH 0 gH 0 . Czy mogę użyć takiej wody w akwarium HT ? Przy nawożeniu CO2 na full pH spadnie mi na 4,8 tak czy nie :roll:
Siemka,
Zależy jakiego mineralizatora użyjesz i czy będą inne składowe do zakwaszenia wody. Może spaść ale nie musi, bo dużo będzie zależeć od twardości po dodaniu do zbiornika.
"In a very real sense, we are all aliens on a strange planet. We spend most of our lives reaching out and trying to communicate. If during our whole lifetime, we could reach out and really communicate with just two people, we are indeed very fortunate."
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

30 gru 2019, 21:48 Re: Woda RO i niskie pH  (#3)  

pH wzrośnie po dodaniu mineralizotra.
Nie znam się, więc się wypowiem.

zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Rzeszów

30 gru 2019, 21:54 Re: Woda RO i niskie pH  (#4)  

Mineralizator gh 8 kH 4 . No dobra... a jak bym miał gH 8 kH 0 ?

bieniolubo23com
Zainteresowany tematem

30 gru 2019, 22:02 Re: Woda RO i niskie pH  (#5)  

Mam podobnie GH8 KH1 i pH utrzymuje się na poziomie 5,5 - 6 przy delikatnym CO2.
Demi samo z siebie będzie dążyło do 7 jak będzie miało dłużej kontakt z powietrzem.

Akaruz
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Kraków

30 gru 2019, 22:09 Re: Woda RO i niskie pH  (#6)  

Akaruz napisał(a):Mam podobnie GH8 KH1 i pH utrzymuje się na poziomie 5,5 - 6 przy delikatnym CO2.
Demi samo z siebie będzie dążyło do 7 jak będzie miało dłużej kontakt z powietrzem.

Czyli Akaruz jak trzymałem 24 H w szklance RO to nie jest to samo ?

bieniolubo23com
Zainteresowany tematem

30 gru 2019, 22:14 Re: Woda RO i niskie pH  (#7)  

Jakoś mi umknęło to 24h, ale w szklance to pewnie tylko stało, mi bardziej chodzi o ruch i mieszanie z powietrzem. A w akwa to już się będzie mieszać ze wszystkim.
Tak niskie pH uzyskasz jak będzie dużo CO2 i niskie KH. Ja mam tak na co dzień i teraz wyłączam CO2 na kilka godzin w nocy bo trochę się jednak przyducha robiła.

Akaruz
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Kraków

30 gru 2019, 22:49 Re: Woda RO i niskie pH  (#8)  

Akaruz napisał(a):Jakoś mi umknęło to 24h, ale w szklance to pewnie tylko stało, mi bardziej chodzi o ruch i mieszanie z powietrzem. A w akwa to już się będzie mieszać ze wszystkim.
Tak niskie pH uzyskasz jak będzie dużo CO2 i niskie KH. Ja mam tak na co dzień i teraz wyłączam CO2 na kilka godzin w nocy bo trochę się jednak przyducha robiła.

Akaruz mam dla ciebie fajny patent na przyduchę . Ja kupiłem skimmer wewnętrzny i podłączyłem na noc do wyłącznika czasowego , co godzinę włącza się na 15 min . CO2 leci 24H , nie ma przyduchy , pH utrzymuje mi się na stałym poziomie , tanio i praktycznie , polecam :wink:

bieniolubo23com
Zainteresowany tematem

Powiązane tematy
  • Słona woda a rośliny - proszę o pomoc

Witam Planuje kupić Kolcobrzucha zielonego, który potrzebuje soli w akwarium. Chciałbym dowiedzieć się czy jest jakaś roślinka która toleruje zasolenie wody. Pozdrawiam

Wyświetlenia: 304 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Mętna woda - pierwotniaki?

Wczoraj robiłem półrestart mojej 54 tj. Przysypałem żwirek innym, w ciemniejszym kolorze o drobniejszej gradacji (stare podłoże pozostało), dosadziłem parę roślin i musiałem dolać ok. 50% świeżej wody...

Wyświetlenia: 779 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• 192l - Cicha woda - Rafał Cichacki

Witam wszystkich serdecznie i przedstawiam swój zbiornik. 1a.jpg Akwarium: 90x45x45 192l OW Filtracja: JBL e1501 Oświetlenie: HQI 150W 5450K + Grolux 18W Technika CO2: Zestaw CO2 z termoreakto...

Wyświetlenia: 4874 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

• Niskie Cryptocoryny

Jakie znacie niskie Cryptocoryny?? Może są takie które się płożą po podłożu. Mam w akwarium kilka Cryptocoryn i wsyztkie mają długie łodygi, mało tego niby są to różne gatunki (brązowe i zielone) to i...

Wyświetlenia: 3473 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

• Zakładanie akwarium z chłodną wodą (dobór ryb i roślin)

https://www.youtube.com/watch?v=yBsC5Ds2XBo Fajne opracowanie, polecam :)

Wyświetlenia: 278 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.