Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Woda RO a moje wyniki

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów.
+ nowy temat

22 sty 2017, 00:09 Woda RO a moje wyniki  (#1)  

Dopiero co się zaglebiam w parametry wody tak więc proszę o poradę korzystam na chwilę obecną z testów paskowych jbl przeprowadziłem się do domku gdzie woda pobierana jest ze studni głębinowej .Mam założone filtry do zmiękczania wody odkamieniacz, odżelaziacze i odmangniacze

Moje pytanie czy muszę to wodę poddać mineralizacji
Wyniki wody kranowej
GH 3 gdzie norma to 4-15
KH 10-15 gdzie norma to 6-10
PH 7,2 - 7,6 gdzie norma to 6,8 -7,6

Czyli muszę podnieść GH , zmniejszyć KH , PH w normie tak to rozumie żeby lać do akwarium wodę o wynikach trzymających się w wykresch
Załączniki
Screenshot_2017-01-21-22-56-06-746.jpeg

rusek26
Poznaje temat

Miasto: Kobylka

22 sty 2017, 00:28 Re: Woda RO a moje wyniki  (#2)  

A że tak zapytam - jaki masz problem w akwarium, że chcesz cokolwiek zmieniać w parametrach wody?

Andre83
Poznaje temat

Miasto: Chorzów

22 sty 2017, 08:17 Re: Woda RO a moje wyniki  (#3)  

Mam swiezo zalozone akwarium i podalem parametry wody ktore leca z kranu, dlatego pytam jak one wygladaja czy sa dobre do podmian

Ale akwarium i tak wszystko ustabilizuje potem sobie samo pewno ???

rusek26
Poznaje temat

22 sty 2017, 08:41 Re: Woda RO a moje wyniki  (#4)  

Jakie masz podłoże w akwarium, podajesz co2, jaki litraż, jak długo świecisz i jaką mocą, obsadę już wpuściłeś, jaką planujesz lub masz?
Nie znam się, więc się wypowiem.

zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Rzeszów

22 sty 2017, 10:46 Re: Woda RO a moje wyniki  (#5)  

http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 68741.html

Świece 8h jedna lampka aquael na początku, co 2 z nim również , obsady jeszcze nie mam wpuszczone są w drugim zbiorniku 6sz neon diamentowy i 10 krewetek

rusek26
Poznaje temat

22 sty 2017, 14:32 Re: Woda RO a moje wyniki  (#6)  

Mógłbym odpowiedzieć od razu, ale doradze Ci jak to znaleźć i samemu odpowiedzieć sobie na pytanie. Neon diamentowy to sztuczna odmiana neona inesa, dlatego poszukaj wymagania dla tej ryby i uzyskasz odpowiedź, nie wiem jakie krewetki wpuszczasz do akwarium ale warto poczytać o wymaganiach dla nich. Dodatkowo nie wiem czy ten zbiornik z linku to ten sam do którego wpuszczasz ryby, więc postaraj się by ryb nie było więcej niż cm dorosłej ryby na litr wody netto w akwarium. Jeśli obsadzisz 50-70 % dna akwarium roślinami to powinno dać radę, jeśli mniej to zmniejsz obsadę. Jeśli dojdziesz do wniosku, że musisz podnieść Gh to są preparaty spełniające tą funkcję. Bardziej pomyslalbym o obniżeniu ph, jest wiele sposobów i wiele o tym już napisano, można wybrać coś dla siebie.
Nie znam się, więc się wypowiem.

zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Rzeszów

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 12 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.