Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Woda demineralizowana



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



28 lut 2017, 18:02 Woda demineralizowana  (#1)  

Witam wszystkich.Mam pytanko a w zasadzie dwa pytanka:?: Czy do swojego akwarium roślinnego mogę używać wody demineralizowanej(marketowej)?
Jaki powinienem mieć Ca(wapń)?20mg/l-30mg/l?
Hoduje takie roślinki:
Mały henio
Hygrophila corymbosa minima
Blixa Japonica
Echinodorus Vesuwius
Alternathera reineckii
Na chwilę obecną nie stać mnie na RO dlatego pytam czy demi się nadaje. :|

Avatar użytkownika
bieniolubo23com
Zainteresowany tematem

Posty: 234
Dołączył: 20 wrz 2016, 21:53

28 lut 2017, 20:53 Re: Woda demineralizowana  (#2)  

Ja uzywam destylowanej zwyklej z cpn, akwarium 23l. Cotydzien podmiana 5 l destylki + 4itry kranowki + wciagu tygodnia dolewam destylki tyle co odparuje z akwarium i widac roznice, niż na samej kranowce. Takze polecam jak najbardziej, jesli nie masz ro.

kankanik
Początkujący

Posty: 36
Dołączył: 06 sty 2011, 17:12

28 lut 2017, 22:41 Re: Woda demineralizowana  (#3)  

Dzięki Kankanik. Najlepszą alternatywą jest RO, ale wydaje mi się, że na razie wystarczy demi. Muszę to zrobić choć by ze względu na rośliny, które tolerują bardziej miękką wodę. :wink:

Avatar użytkownika
bieniolubo23com
Zainteresowany tematem

Posty: 234
Dołączył: 20 wrz 2016, 21:53

28 lut 2017, 23:10 Re: Woda demineralizowana  (#4)  

Zależy jaki masz litraz jeszcze u mnie wychodzi 5zl ns tydzien wiec koszty praeie zerowe, a i w sumie ro a destylka to to samo tylko chyba w inny sposob otrzymywana.

kankanik
Początkujący

Posty: 36
Dołączył: 06 sty 2011, 17:12

28 lut 2017, 23:26 Re: Woda demineralizowana  (#5)  

Heniek,blyxa i althernatera rosną nawet na gh 24

Avatar użytkownika
dhanyy
Stały bywalec

Posty: 402
Dołączył: 10 maja 2015, 16:17

01 mar 2017, 12:48 Re: Woda demineralizowana  (#6)  

Mimo wszystko RO przy najwyższych kosztach, nawet jeśli tylko do akwarium wyjdzie taniej. Za filtr zapłacisz 130 zł, załóżmy, że pochodzi tylko dwa lata (może pociągnąć 5), w tym czasie wymienisz 3 razy wkłady za 20zł ( załóżmy że przesyłka czyli 30zł) i zużyjesz 2650l wody u mnie 8zł za Kubik ze sciekiem (530 l ro i 2120l odpadu). 1l wody będzie Cię kosztował 0,45 zł a nie 1 zł w sklepie. Obrazując bardziej po dwóch latach filtr będzie Cię kosztował 240 zł a woda ze sklepu 530 zł. Gdy będziesz jej zużywał więcej do akwarium i np do żelazka, nawilżacza powietrza to oszczędność rośnie. Nie musisz filtra podłączyć na stałe, może być podłączany na czas produkcji RO. Poczytaj sobie na jego temat i myślę, że w dłuższej perspektywie warto to przemyśleć.
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów

01 mar 2017, 13:37 Re: Woda demineralizowana  (#7)  

Pomijając koszty filtra to takie RO to ogromna wygoda. Warto się szarpnąć. Jak się dobrze poszuka np. lokalnego sklepu z hydrauliką to i taki zestaw RO3 można wyrwać nawet za 90 zł. Nie będzie wprawdzie to zestaw z korpusami 10" ale coś za coś. Jedno i drugie wykona swoje zadanie!

Demineralizowana woda jest tylko kłopotliwa przez to jej kupowanie, przenoszenie czy też przechowywanie bo zawsze to jakieś tam klamot ale wiele osób od tego właśnie zaczynało przy małych/średnich baniaczkach.
[b]Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny!

Avatar użytkownika
Prospero
Znający temat

Posty: 1932
Dołączył: 14 lip 2010, 20:56

Wspieram stronę kontem Premium

01 mar 2017, 16:28 Re: Woda demineralizowana  (#8)  

Dzięki za szczere odpowiedzi.Jak się tylko spieniężę to na pewno kupie RO. :wink:

Avatar użytkownika
bieniolubo23com
Zainteresowany tematem

Posty: 234
Dołączył: 20 wrz 2016, 21:53











Powiązane tematy
  • Nowe akwarium problem z mętno-żółtą wodą

    Cześć, Po latach powróciłem do akwarystyki, założyłem baniaczek 240l i od drugiego dnia pojawiła się mętno biała woda. Tydzień mija dorzuciło jeszcze odcień żółtawy. Brunatnice i pierwotniaki? okrzem...

    Wyświetlenia: 1045 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Nowe akwarium- woda

    Będę zakładał nowe akwarium, 112l. Mam pytanie odnośnie wody. Czy mogę ułożyć wszystko w środku, zrobić nasadzenia i wlać wodę z kranu, a następnie dodać uzdatniacz? Potem oczywiście poczekać z wpuszc...

    Wyświetlenia: 452 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Woda RO a zmiękczacz

    Witam , pytanie odnośnie montażu filtra RO , mam zastosowany zmiękczacz i zamontować filtr przed zmiekczaczem czy za?

    Wyświetlenia: 754 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Mętna woda rano w baniaczku

    Po zwiększeniu CO2 do 5 b/s po włączeniu oświetlenia około 12.30 woda jest lekko mętna, widać jakby mgiełkę gazową. Popołudniu jak wymiana gazowa działa normalnie, bąbelki wydostają się z podłoża woda...

    Wyświetlenia: 28321 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Start akwarium ...woda

    Część Może głupie pytanie ale skąd bierzecie wodę destylowaną na start akwarium? Kupujecie czy jakoś zbieracie z własnego filtra RO? Będę startował z 240 litrami i się zastanawiam skąd wziąć tyle...

    Wyświetlenia: 413 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Siwa woda

    Napisze tutaj, choć nie jestem przekonany czy to glon. Do rzeczy: Kostka 27L zalana 11 sierpnia. Na drugi dzień woda zmętniała. Pomyślałem normalka - pierwotniaki, przejdzie. Jednak nie przeszło do dz...

    Wyświetlenia: 494 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Woda kranowa do akwarium

    Witam chciałbym przejść z wody Ro do wody kranowej czy takie parametry odpowiadały by roślina ma być to HT Dodam ze kiedyś lalem ta wodę i był wysyp zielenic na szybach i kamieniach jeżeliby się nadaw...

    Wyświetlenia: 2002 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Dolewki wodą RO

    Witam, chciałbym się dowiedzieć czy odparowaną wodę w akwarium (UF UPAŁY :D) dolewkę wody RO, uzupełniać czystą czy zmineralizowaną

    Wyświetlenia: 1109 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Twarda woda w kranie

    Co zrobić na tą dolegliwość? Słyszałem że woda destylowana jest rozwiązaniem, ale w sytuacji podmiany wody, dlatego zastanawiam się czy są metody zmiękczenia jej bez podmiany?

    Wyświetlenia: 975 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Problem z mleczną wodą,

    Hej, piszę tutaj ponieważ nie mogę sobie poradzić z mleczną wodą w moim zbiorniku, powoli tracę cierpliwość już, a więc kilka słów o moim zbiorku. Gdy wleje Tetra Crystal Water woda klaruję się na 1 d...

    Wyświetlenia: 5382 | Odpowiedzi: 39 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 577 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.