Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Wizyta w fabryce Tetra



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



07 gru 2015, 16:01 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#21)  

Nie zmusza, i z kontekstu można się domyśleć że już nie używam i nie polecam. Zaś Pani moderatorka powinna wiedzieć że argumentem kontra nie nie jest "czy ktoś cię zmusza" (nie chcę nikogo obrazić ale to argument w stylu "bo nie"), a to jak dana marka funkcjonuje. I tu jest pies pogrzebany, ale rzeczywiście przekonałaś mnie tym argumentem do tetry (czy ktoś cię zmuszał do kupowania), więc przyznaje się bez bicia mój błąd i więcej go nie popełnie.

Avatar użytkownika
gandalf15
Zainteresowany tematem

Posty: 261
Dołączył: 10 sie 2013, 21:58
Miasto: Toruń

07 gru 2015, 16:13 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#22)  

gandalf15 napisał(a):Nie zmusza, i z kontekstu można się domyśleć że już nie używam i nie polecam. Zaś Pani moderatorka powinna wiedzieć że argumentem kontra nie nie jest "czy ktoś cię zmusza" (nie chcę nikogo obrazić ale to argument w stylu "bo nie"), a to jak dana marka funkcjonuje. I tu jest pies pogrzebany, ale rzeczywiście przekonałaś mnie tym argumentem do tetry (czy ktoś cię zmuszał do kupowania), więc przyznaje się bez bicia mój błąd i więcej go nie popełnie.


Z kntekstu całej Twojej wypowiedzi można wywnioskować jedno: miałeś złe doświadczenie i nie liczysz się z tym, że inni mają/mogą mieć inne zdanie.

świerzak napisał(a):Napisze krótko w temacie
Od prawie 4 lat posiadam trzy filtry Tetra EX 600, EX 700 i EX 1200 z żadnym z tych
filtrów nie mam i nie miałem problemu
Dziękuję !!!!
"Gdy­by tyl­ko owoc Twoich prze­myśleń zechciał się skrys­ta­lizo­wać w pos­ta­ci mądrego tekstu, pisz.
W prze­ciw­nym ra­zie god­nie mil­cz."

Avatar użytkownika
Moderatorka
Moderatorka

Posty: 140
Dołączył: 14 cze 2010, 22:40

Wspieram stronę kontem Premium

07 gru 2015, 16:35 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#23)  

Tetra ma super skrobaki do szyb :) Ma ktoś wiedze, czy można nabyć same nożyki do nich?

Avatar użytkownika
marlowe
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2217
Dołączył: 17 lut 2014, 17:45

07 gru 2015, 16:57 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#24)  

Jest mi obojętne czy sprzedają się filtry Tetra, Fluval, Eheim i czy jakiekolwiek inne, ale zaskakuje mnie sytuacja gdzie w wątku o fabryce Tetra z takich zawzięciem wylewa się żale do historii, która została już naprawiona przez producenta.

Modele PLUS są już na rynku od 2 lat, a Ty nadal dopisujesz w wątkach, że Tetra produkuje buble a jej filtry ciekną nie biorąc pod uwagę aktualnej sytuacji, a co więcej - bez sprawdzenia czy sytuacja nadal ma miejsce (stąd ankieta - bo liczą się fakty a nie gdybanie "bo jestem zły").

A może ktoś lubi Tetrę i chciałby spróbować? A może nie każdy ma z czego dozbierać na Eheima i musi kupić coś w posiadanym budżecie? Wiadomo - każdy błąd musi taką firmę zaboleć, ale czy jest sens torpedować nowe inicjatywy jeśli coś jest poprawiane?

Tłumaczę Ci, że jest nowa seria filtrów, że są testowane na szczelność, że mimo dostępności nowej serii kupiłeś starocia przez internet w oparciu o własną decyzję i nie chciałeś go reklamować mimo, że koszt otrzymania sprawnego egzemplarza to 0zł.

Problemy z cieknącymi filtrami to fakt - publikowane były o tym materiały na stronie, przeprowadzona była też ankieta. Nikt tego faktu ani nie neguje ani go nie tłumaczy - wpadki zdarzają się KAŻDEJ firmie.

Jeśli kupisz Toyotę za 80 000zł, w której są wadliwe pasy bezpieczeństwa musisz jechać 200km do autoryzowanego dealera, który Ci je wymieni. Nikt Ci nie wyśle nowego samochodu.

Różnica jest taka, że kupując tak drogi samochód zostawiasz namiary i zostaniesz poinformowany o konieczności takiej wymiany. Kupując okazyjnie (szybko, tanio) do tego na odległość możesz co najwyżej liczyć na forum roslinyakwariowe.pl na którym ujawniane są takie przypadki bo nie masz stałego kontaktu ze sprzedawcą. Zresztą trudno mieć pretensje do kogokolwiek, że nie przeniósł się wehikułem czasu w przyszłość i nie przeczytał o tym.
Gdybyś kupił filtr w sklepie stacjonarnym możliwe, że wymieniono by Ci go od ręki albo zapewniono tymczasowy zamiennik jeśli masz dobre układy ze sprzedawcą (ale wtedy nie ma już tanio). Ale kupując przez internet trzeba się z pewnymi rzeczami liczyć.

Niestety takie już nasze hobby jest, że mając jeden filtr zawsze będzie problem z reklamacją (bo co zrobić z funkcjonującym akwarium?). Każdy liczy na to, że kupi filtr i będzie wszystko ok. Rozsądnym wydaje się wymiana od ręki - ale w tym pułapie cenowym jest to realnie niemożliwe i nikt czegoś takiego bezpłatnie nie zaoferuje bez wcześniejszego sprawdzenia reklamacji).

A przechodząc do meritum faktów, nikt nie wyśle nam nowego filtra na słowo honoru, ale Tetra z całą pewnością każe Ci go odesłać nawet jeśli to będzie zaworek za 20 zł który powinna wysłać bez gadania i względnie w tym momencie odebrać zepsuty jeśli jej zależny.


A próbowałeś? Bo piszesz to jako pewnik.
Rozumiem, że byłeś rozżalony na swój zakup ale nie popadajmy w skrajności.

Zawsze mogłeś poszukać sobie takiego sprzedawcę, który w swojej polityce sprzedaży ma gwarancję zakupu door-to-door lub wysyłkę produktu na swój koszt a następnie odbiór reklamowanej i sprawdzanie czy awaria jest z winy producenta czy Klienta (jeśli to drugie to ryzyk/fizyk). Ale nie liczmy, że będzie tanio - takie usługi są zawsze sprzedawane oddzielnie (i tak nikt nie chce za nie płacić) lub są wliczone w cenę (i nikt nie kupuje bo chce tanio).

p.s. czasem zdarza się, że AquaEl coś podeśle bez odsyłania, ale tutaj też są skrajne opinie i dotyczy to raczej drobnicy.

gandalf15 napisał(a):Co do ceny to nie była to okazja, zapłaciłem za niego tyle co w roslinyakwariowe w tamtym okresie. Jak nowy będzie przeciekał mi w domu tez mi napiszesz w 2016 że to był stary model ?


Właśnie sprawdziłem - w tamym okresie na stronie RA była już informacja o najnowszej serii i takie filtry były oferowane i kupowane. Na stronie publikowane były informacje jakie części poprawiono, co może ciec i dlaczego - kupując stary model w jakimś sklepie zrobiłeś to na własne życzenie. Nie oszukujmy się - ceny w internecie są sporo niższe od cen w tradycyjnych sklepach ze wszystkimi tego plusami i minusami.

gandalf15 napisał(a):Bawi mnie to tłumaczenie dlatego opowiem Ci kawał:
Lekarz wypisuje pani receptę, panie doktorze a ta recepta na co ? na Karaiby jeszcze tylko 70


Ale Ty sam sobie tę receptę wypisałeś :)
Co oczywiście nie zmienia faktu, że filtry miały niedostateczne zabezpieczenia - i tu nie ma co dyskutować - część modeli ciekła.


gandalf15 napisał(a):Żaden produkt tetry nie jest tyle wart ile za niego oczekują
Mam rozumieć że jak mam na wypłatę 5 tyś to tetra może testować swoje produkty za moje pieniądze na mnie ? Serio zadziwiasz mnie


Firmy miewają wpadki, tak już czasem jest czy to iPhone, czy laptop czy samochód.. Pozostaje kwestia czy firma naprawia swój błąd czy olewa Klientów i nie udostępnia możliwości wymiany.

Z zapętlaniem się i rozszerzaniem tematu na wszystkie produkty byłbym ostrożny.
Ale masz prawo mieć taką opinię.

p.s. a propos formularza kontaktowego Tetra o którym wspominałeś.
Wiele osób rejestrując się na warsztaty Tetry miało problem z wysłaniem formularza - okazało się, że mieli poinstalowane jakieś wtyczki w przeglądarce blokujące reklamy i formularz nie wysyłał się fizycznie. Sprawdź to u siebie (czy otrzymałeś potwierdzenie wysłania wiadomości na swój e-mail).

Generalnie w dobrym tonie firmy byłoby odpisać - chociażby przekierować Cię do sprzedawcy.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12283
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

07 gru 2015, 18:21 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#25)  

Tak lekko z boku. Nie kumam jak można zrobić filtr ,który przecieka? Przecież to zwykle wiadro z pokrywka.Nie można dopasować dwóch części? Dobrze ,ze Oni nie robią bardziej skomplikowanych urządzeń. I z tego co czytam to nie tylko tetra miała z tym wpadkę.

grzeniu 73
Znający temat

Posty: 1865
Dołączył: 28 sty 2014, 17:58

07 gru 2015, 18:39 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#26)  

grzeniu 73 napisał(a):Tak lekko z boku. Nie kumam jak można zrobić filtr ,który przecieka? Przecież to zwykle wiadro z pokrywka.Nie można dopasować dwóch części? Dobrze ,ze Oni nie robią bardziej skomplikowanych urządzeń. I z tego co czytam to nie tylko tetra miała z tym wpadkę.


Kilka postów wyżej był link:
http://www.roslinyakwariowe.pl/aktualno ... ra-ex.html

To nie takie proste, w przeciwnym razie mielibyśmy na Forum wysyp samoróbek a tak nie jest.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12283
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

07 gru 2015, 19:01 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#27)  

Jest,jest i to sporo,tylko nie na tym forum. Sam mam zrobiony filtr.

grzeniu 73
Znający temat

Posty: 1865
Dołączył: 28 sty 2014, 17:58

07 gru 2015, 19:06 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#28)  

Masz może gdzieś opis na forum?
Nie znalazłem u Ciebie w profilu.

Wrzuć - może komuś się przyda.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12283
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

07 gru 2015, 19:19 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#29)  

Jakos nie mam talentu do opisywania swoich "projektów" :) Ogólnie jest to filtr narurowy ,które sa opisane w internecie. Jak ktoś założy temat "Jak zrobić " to na pewno pomogę. Nie opłaca sie go stosować do małych zbiorników ,bo za dużo kosztuje ,ale do powyżej 200l .Myślę ,ze bije na głowę kubełki.
Podobają mi sie tematy i opisy fabryk,producentów. Ostatnio oglądałem producenta roślinek i się dowiedziałem ,ze mieszkam obok prawie :)
Pozdrawiam i sorki za OF

grzeniu 73
Znający temat

Posty: 1865
Dołączył: 28 sty 2014, 17:58

23 gru 2015, 19:01 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#30)  

Na koncie Tetry pojawił się dzisiaj taki filmik:

mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12283
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

18 paź 2019, 17:30 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#31)  

Tetra wypuściła dziś taki oto spot reklamowy:

mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12283
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 281 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.