Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Wizyta w fabryce Tetra



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



01 kwi 2014, 16:28 Wizyta w fabryce Tetra  (#1)  

Obrazek



Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wizyty w fabryce Tetra. Redaktorzy Serwisu roslinyakwariowe.pl mieli możliwość zapoznania się z linią produkcyjną oraz zapleczem logistycznym - czyli najważniejszym miejscem w Europie gdzie powstają i skąd są dystrybuowane znane nam wszystkim pokarmy, preparaty i urządzenia marki Tetra...
Czytaj węcej »

Avatar użytkownika
roslinyakwariowe.pl
roslinyakwariowe.pl

Posty: 4135
Dołączył: 27 mar 2011, 19:54
Miasto: Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

02 kwi 2014, 14:37 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#2)  

Bardzo fajny artykuł wielu polskich producentów ma niezły orzech do zgryzienia a od siebie dodam ze Tetra jak i JBL jest dostępny w UK (miękka woda), czego nie można powiedzieć o produktach Sery, które na wyspach po prostu nie działają

Mam tylko nadzieje ze polskie firmy, które są wiodące na polskim rynku przetrwają w tym świecie biznesu

Avatar użytkownika
hate
Zaawansowany użytkownik

Posty: 935
Dołączył: 14 sty 2007, 04:14
Miasto: Edinburgh

02 kwi 2014, 15:00 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#3)  

A moze wizyta w Tropicalu, Zooleku czy Aquaelu ? Nie sa chetni do pokazania siebie od srodka ?


Pozdrawiam
Marek

MarekG


02 kwi 2014, 15:16 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#4)  

Nie chce być, jakim analitykiem, ale polskie firmy są nauczone walczyć ze sobą i wybijać się nawzajem a w dzisiejszych czasach trzeba łączyć siły
Zerknij na firmy typu Sera JBL Tetra te firmy produkują wszystko do akwarystyki mają filtry, pokarmy, chemie, akwarium, rośliny, lecz działają na różnych rynkach, do których dopasowują produkty do potrzeb klienta
Nie chce być prorokiem, ale polskie firmy Tropikal Zoolek czy Aquaelu podzielą los w najlepszym przypadki z Wedlem, który już nie jest Polski

Avatar użytkownika
hate
Zaawansowany użytkownik

Posty: 935
Dołączył: 14 sty 2007, 04:14
Miasto: Edinburgh

02 kwi 2014, 16:07 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#5)  

hate napisał(a):Zerknij na firmy typu Sera JBL Tetra te firmy produkują wszystko do akwarystyki mają filtry, pokarmy, chemie, akwarium, rośliny, lecz działają na różnych rynkach, do których dopasowują produkty do potrzeb klienta


Firma Tetra bardzo mocno konkuruje z JBL i Serą na rynku Niemieckim.

Uwaga: dyskusję nie związaną bezpośrednio z relacją w fabryce tetra przenieśmy proszę do tematu "Dokąd idziesz akwarystyko", gdzie możemy kontynuować kwestie przyszłości innych firm akwarystycznych.

Link do wątku:
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 58795.html
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

02 kwi 2014, 16:29 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#6)  

Może rzeczywiście nie na temat, ale firmy niemieckie mają gdzieś swój rodzimy rynek(małe pieniądze bo mały kraj) oni patrzą na większą skali a Niemcy to kropla tuszu na planecie
A to ze Niemcy lubią niemieckie to inna sprawa

Avatar użytkownika
hate
Zaawansowany użytkownik

Posty: 935
Dołączył: 14 sty 2007, 04:14
Miasto: Edinburgh

02 kwi 2014, 21:58 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#7)  

Nie tylko niemieckie firmy myślą globalnie np. taki Aquael podobno w Polsce sprzedaje tylko coś niewiele ponad 10% swoich produktów, bardzo dużo pchają na wschód: Ukraina i tamtem kierunek więc niekoniecznie musi im zależeć na rynku polskim. Fajny artykuł, zastanawia mnie dlaczego Tetra trochę przespała boom na nawozy do akwarii bo mało kto ich używa a jakością raczej nie ustępują konkurencji.

kaboom
Aktywny użytkownik

Posty: 691
Dołączył: 29 sie 2011, 17:52

04 kwi 2014, 17:59 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#8)  

Super fotorelacja ;) Fajnie, że mogliście zobaczyć jak działa Tetra ;)

Avatar użytkownika
czarnulka71
Zainteresowany tematem

Posty: 194
Dołączył: 21 wrz 2013, 14:48
Miasto: Białystok

07 gru 2015, 13:22 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#9)  

Nie wiem czy ktoś zauważył ale nawet tetra ma swoje filtry kubełkowe w akwarium, zapewne przeciekają. Nigdy więcej tetry jeśli chodzi o sprzęt :mrgreen:

Avatar użytkownika
gandalf15
Zainteresowany tematem

Posty: 261
Dołączył: 10 sie 2013, 21:58
Miasto: Toruń

07 gru 2015, 13:35 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#10)  

A może zauważyłeś, że Tetra wyprowadziła nową serię filtrów które mają w nazwie dopisek PLUS. Prawdopodobnie został wyeliminowany problem z przeciekaniem filtrów. Od 2 mc-y mam Tetrę EX1200 Plus, jak na razie żadnych problemów, zobaczymy jak dalej będzie.

Avatar użytkownika
grzesio764
Stały bywalec

Posty: 382
Dołączył: 10 maja 2012, 13:01

07 gru 2015, 13:39 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#11)  

filtry.jpg
(435.02 KiB) Pobrane 9560 razy


To jest zdjęcie, do którego się odnosisz - na logikę: jak miano je zamocować, podwieszając do sufitu? :)

Nie piszesz, którą serię filtra posiadasz, czy kupiłeś nowy, czy używany, jak go czyścisz i konserwujesz, czy wymieniasz regularnie uszczelki. Na forum każdy filtr cieknie jeśli prześledzisz wątki i pomysły akwarystów.

Edit: odszukałem inne Twoje posty sprzed pół roku:
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 97#p434297

Stara seria EX miała problem z uszczelkami, od tego momentu wyszły już ze 3 nowe generacje, producent przyznał się do słabego systemu i wzmocnił niezbędne uszczelnienia.
Był nawet o tym materiał na stronie dobry czas temu: http://www.roslinyakwariowe.pl/aktualno ... ra-ex.html

Najnowsza seria plus jest sprawdzana na szczelność przed opuszczeniem fabryki (dlatego wewnątrz filtra mogą być ślady wody). Też była o tym mowa w stosownym artykule i w newsletterze. Jeśli go jeszcze nie subskrybujesz to koniecznie się zapisz bo umyka Ci wiele rzeczy: http://www.roslinyakwariowe.pl/newsletter.html
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

07 gru 2015, 14:18 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#12)  

Słusznie zauważyłeś "prawdopodobnie" w razie co będzie lepiej w kolejnym wydaniu, również za pieniądze akwarystów. Fakt jest jeden - Tetra sprzedaje buble, i świadczą o tym opinie mnóstwa użytkowników. A żeby było zabawnie to kontakt z firmą jest na tym samym poziomie (żaden) Nie polecam i odradzam każdemu akwaryście, można kupić pokarm bo Ci mieszkania i sąsiada nie zaleje ale reszty lepiej unikać. Jak można coś takiego sprzedawać wcześniej tego nie sprawdzając, to tylko źle świadczy o firmie, a ja dobrze życząc akwarystyce każdemu odradzę ten sprzęt.
Czy słyszałem, baaa nawet widziałem, ale za swoją kase już tego nie kupie bo nie jest warte ani jednej zł
Ostatnio edytowano 07 gru 2015, 14:41 przez gandalf15, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
gandalf15
Zainteresowany tematem

Posty: 261
Dołączył: 10 sie 2013, 21:58
Miasto: Toruń

07 gru 2015, 14:39 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#13)  

gandalf15 napisał(a):Słusznie zauważyłeś "prawdopodobnie" w razie co będzie lepiej w kolejnym wydaniu, również za pieniądze akwarystów. Fakt jest jeden - Tetra sprzedaje buble, i świadczą o tym opinie mnóstwa użytkowników. A żeby było zabawnie to kontakt z firmą jest na sym samym poziomie (żaden) Nie polecam i odradzam każdemu, można kupić pokarm bo Ci mieszkania i sąsiada nie zaleje ale reszty lepiej unikać.
Czy słyszałem, baaa nawet widziałem, ale za swoją kase już tego nie kupie bo nie jest warte ani jednej zł


Posiadałeś Tetrę EX starej serii - to był znany problem, regularna lektura strony głównej roslinyakwariowe.pl mogła Cię ustrzec przed tym problemem (zakupem).

Była na ten temat ankieta, zobacz jak wypada model 1200 na tle mniejszych braci:
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 29955.html
Pisanie o bublach jest twierdzeniem na wyrost.

Tak jak napisałem wyżej - KAŻDY filtr znajdzie swoich zwolenników i przeciwników u mnie np. filtry tej marki nigdy nie ciekły. Czasem jest tak, że trzeba spróbować kilku marek zanim trafi się na egzemplarz, który spełni nasze oczekiwania (albo zapłacić 3x tyle i zakupić filtr z tzw. "górnej półki").

p.s. pisząc o kontakcie z firmą - warto podać szczegóły. Niektórzy za formę kontaktu uznają komentarz pod filmem a potem dziwią się, że duża korporacja im nie odpisuje.
Wiesz jak jest :)

Generalnie jeśli filtr był na gwarancji należało skontaktować się ze sprzedawcą, Tetra posiada swoich przedstawicieli handlowych, którzy mają stały kontakt ze sklepami i zajmują się załatwianiem takich spraw. Jeśli reklamacji zaniechałeś lub kupiłeś filtr w sklepie, który nie zajął się Twoją reklamacją - trudno za ten fakt winić producenta, który podjął się bezpłatnej naprawy lub wymiany na nowy egzemplarz.

Nawet Mercedes, Apple czy Fiat mają wpadki, a co dopiero firmy oferujące relatywnie tani sprzęt. Dla mnie argument o testowaniu każdego egzemplarza na szczelność jest miażdżący i definitywnie zamykający temat pierwszych serii.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

07 gru 2015, 14:45 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#14)  

Kontakt = meilowy ze strony tetry - odzew = brak = tetra
Tak miałem poprzedni model i każdy kolejny odradzę bo firma nie sprawdza swoich produktów u siebie tylko na akwarystach, i mówienie mi że jest nowy model "prawdopodobnie poprawiony no sory ale jakoś mnie nie przekonuje. Ale oczywiście życzę Ci szczęścia bo z tą marką przyda Ci się go wiele. Tak mam 4 razy droższy (jakoś do niego uzbierałem w bólach) ale mam 10 razy mniej zmartwień

Avatar użytkownika
gandalf15
Zainteresowany tematem

Posty: 261
Dołączył: 10 sie 2013, 21:58
Miasto: Toruń

07 gru 2015, 14:53 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#15)  

gandalf15 napisał(a):Kontakt = meilowy ze strony tetry - odzew = brak = tetra
Tak miałem poprzedni model i każdy kolejny odradzę bo firma nie sprawdza swoich produktów u siebie tylko na akwarystach, i mówienie mi że jest nowy model "prawdopodobnie poprawiony no sory ale jakoś mnie nie przekonuje. Ale oczywiście życzę Ci szczęścia bo z tą marką przyda Ci się go wiele. Tak mam 4 razy droższy (jakoś do niego uzbierałem w bólach) ale mam 10 razy mniej zmartwień


Mylisz osoby.
Nie użyłem argumentu "prawdopodobnie poprawiony",
proszę o nie dopisywanie mi określeń, które nie są mojego autorstwa :)

Napisałem o testowaniu filtrów bo widziałem to na własne oczy.

A co na Twoją reklamację powiedział sprzedawca?
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

07 gru 2015, 15:08 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#16)  

Prosimy odesłać filtr - tak oczywiście już wysyłam bo w szafce mam jeszcze 3. Ja również widziałem produkty Tetry na własne oczy, jakość to nie jest synonim tej marki (problem z zaworami, z uszczelkami - czyli kluczowymi częściami filtra który nie ma prawa być sprzedawany z tak poważnymi problemami). Miałem jako początkujący akwarysta styczność z kilkoma ich produktami, i jeszcze nie tak dawno używałem bo nie miałem wyboru. Ale każdemu początkującemu powiem to co tu napisałem - dozbieraj i kup coś na czym można polegać, bo jakość nie powinna być kwestią szczęścia. Przykład profesjonalnej i poważnej firmy z życia wzięty. Miałem problem z dziwnie działającym zasilaczem - kontakt i odpowiedź Eheima bez zmuszania użytkownika do odsyłania filtra, który jest niezbędny w akwarium (każdy to wie, ale Tetra jeszcze do tego nie doszła). Eheim przeprosił że mnie to spotkało i wysłał bez sprawdzania czy to prawda - da się ? Da mimo że coś się zepsuło to jednak wrażenie z marki inne.

Niech sobie wprowadzają nowe filtry, ale niech sobie je testują w fabryce a nie na użytkownikach

Avatar użytkownika
gandalf15
Zainteresowany tematem

Posty: 261
Dołączył: 10 sie 2013, 21:58
Miasto: Toruń

07 gru 2015, 15:28 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#17)  

gandalf15 napisał(a):Prosimy odesłać filtr - tak oczywiście już wysyłam bo w szafce mam jeszcze 3. Ja również widziałem produkty tetry na własne oczy, jakość to nie jest synonim tej marki (problem z zaworami, z uszczelkami). Miałem jako początkowy akwarysta styczność z kilkoma ich produktami, i jeszcze nie tak dawno używałem bo nie miałem wyboru. Ale każdemu początkującemu powiem to co tu napisałem - dozbieraj i kup coś na czym można polegać, bo jakość nie powinna na być kwestą szczęścia. Przykład profesjonalnej i poważnej firmy z życia więzisty. Miałem problem z dziwnie działającym zasilaczem - kontakt i odpowiedź eheima bez zmuszania użytkownika do odsyłania filtra który jest niezbędny w akwarium (każdy to wie ale tetra jeszcze do tego nie doszła). Eheim przeprosił że mnie to spotkało i wysłał bez sprawdzania czy to prawda - da sie ? Da mimo że coś się zepsuło to jednak wrażenie z marki inne.


To są niestety konsekwencje zakupów przez internet.
Jeśli sklepy zaczną rozsyłać filtry "na słowo" raczej nie wróżę powodzenia takiej kampanii znając polskie realia :)

W przypadku Eheima kontaktowałeś się zapewne bezpośrednio z serwisem a nie "tanim sklepem" - stąd inna forma obsługi. Wątpię jednak aby wysłano Ci nowy filtr Eheim bez odsyłania starego - nie bądźmy naiwni. Zasilacz to zasilacz, filtr to filtr.

Weź pod uwagę, że kupując filtr w 2014 roku kupiłeś stary model, prawdopodobnie zalegający na półce i w super cenie. Fakt miałeś produkt od ręki i tanio - ale zamiast dostępnej już nowej serii zaopatrzyłeś się w wadliwą, która podlegała wymianie.

W każdym razie w każdej dziedzinie życia warto dozbierać i kupić najlepszą rzecz na jaką nas stać. Rodzice od małego wpajali mi, że biednego nie stać na tanie rzeczy.

A w kwestii filtrów Tetra pomyślałem, że warto byłoby zrobić aktualną ankietę uwzględniając najnowszą serię Plus - za kilka tygodni będzie wszystko jasne.
Osoby, które posiadają ten filtr zapraszam, będzie to dobra wskazówka dla początkujących:
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 66658.html
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

07 gru 2015, 15:39 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#18)  

A przechodząc do meritum faktów, nikt nie wyśle nam nowego filtra na słowo honoru, ale Tetra z całą pewnością każe Ci go odesłać nawet jeśli to będzie zaworek za 20 zł który powinna wysłać bez gadania i względnie w tym momencie odebrać zepsuty jeśli jej zależny.
Co do kontaktu ze sklepem, najpierw był sklep, potem producent - czytaj teraz uważnie) - do tetry pisałem 3 razy i ani jednej odpowiedzi od nich - reszte sobie sam dopowiedz co to za firma. Co do ceny to nie była to okazja, zapłaciłem za niego tyle co w roslinyakwariowe w tamtym okresie. Jak nowy będzie przeciekał mi w domu tez mi napiszesz w 2016 że to był stary model ? Bawi mnie to tłumaczenie dlatego opowiem Ci kawał:
Lekarz wypisuje pani receptę, panie doktorze a ta recepta na co ? na Karaiby jeszcze tylko 70
Żaden produkt tetry nie jest tyle wart ile za niego oczekują
Mam rozumieć że jak mam na wypłatę 5 tyś to tetra może testować swoje produkty za moje pieniądze na mnie ? Serio zadziwiasz mnie
Ostatnio edytowano 07 gru 2015, 15:46 przez gandalf15, łącznie edytowano 2 razy

Avatar użytkownika
gandalf15
Zainteresowany tematem

Posty: 261
Dołączył: 10 sie 2013, 21:58
Miasto: Toruń

07 gru 2015, 15:44 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#19)  

Napisze krótko w temacie
Od prawie 4 lat posiadam trzy filtry Tetra EX 600, EX 700 i EX 1200 z żadnym z tych
filtrów nie mam i nie miałem problemu
Dziękuję !!!!
Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym.
Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia. :)

https://youtu.be/lPK8MuVKy14
https://youtu.be/93_1bb_lzMk

Avatar użytkownika
świerzak
Aktywny użytkownik

Posty: 555
Dołączył: 30 lis 2011, 23:13
Miasto: Lublin

07 gru 2015, 15:52 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#20)  

gandalf15 napisał(a):Mam rozumieć że jak mam na wypłatę 5 tyś to tetra może testować swoje produkty za moje pieniądze na mnie ? Serio zadziwiasz mnie


"Serio zadziwiasz mnie".
Tetra zmusza Cię w jakikolwiek sposób do kupowania i testowania swoich produktów? Czy to Ty wybierasz co kupujesz?
"Gdy­by tyl­ko owoc Twoich prze­myśleń zechciał się skrys­ta­lizo­wać w pos­ta­ci mądrego tekstu, pisz.
W prze­ciw­nym ra­zie god­nie mil­cz."

Avatar użytkownika
Moderatorka
Moderatorka

Posty: 140
Dołączył: 14 cze 2010, 22:40

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: MacGyver i 392 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.