Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Wizyta w fabryce Tetra



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



18 lis 2013, 15:04 Wizyta w fabryce Tetra  (#1)  

Obrazek

Niedawno mieliśmy okazję odwiedzić siedzibę marki Tetra w Niemczech.  Oglądaliśmy miejsca gdzie powstają pokarmy i preparaty, gdzie na codzień zwykły akwarysta nie ma wstępu. Poznaliśmy laboratoria doświadczalne i zajrzeliśmy w każdy kąt gdzie powstają i skąd są do nas dostarczane produkty tej firmy...

Czytaj węcej »

Avatar użytkownika
roslinyakwariowe.pl
roslinyakwariowe.pl

Posty: 4135
Dołączył: 27 mar 2011, 19:54
Miasto: Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

19 lis 2013, 01:38 Wizyta w fabryce Tetra  (#2)  

Kiedyś też na discovery w programie "jak to jest zrobione" pokazywali fabrykę Tetry i proces produkcji

Monty
Poznaje temat

Posty: 123
Dołączył: 08 kwi 2012, 20:34

19 lis 2013, 11:32 Wizyta w fabryce Tetra  (#3)  

Jak oceniacie pokarmy Tetry?

Avatar użytkownika
Jakub Kubica
Poznaje temat

Posty: 89
Dołączył: 17 lis 2013, 10:18
Miasto: Krzeszowice

19 lis 2013, 11:44 Wizyta w fabryce Tetra  (#4)  

Tak nawiązując do pokarmów Tropical'a, tetry, Sery. Postanowiłem przeprowadzić małe porównanie. Jak wyszło możecie zobaczyć tutaj http://www.youtube.com/watch? v=dukFuN6rUpY

Monty
Poznaje temat

Posty: 123
Dołączył: 08 kwi 2012, 20:34

19 lis 2013, 21:02 Wizyta w fabryce Tetra  (#5)  

Spytaliście się może kiedy poprawi się sytuacja z Tetrą na Polskim rynku?

Na chwilę obecną kupienie węży oryginalnych do tego filtra to wielkie wyzwanie.


Wszystkie znane supermarkety wycofały Tetrę pozostały resztki pokarmów na półkach.

Pchanie się w tą markę przy obecnej sytuacji na naszym rynku z dystrybucją ich towarów to strzał sobie w kolano.
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

19 lis 2013, 21:26 Wizyta w fabryce Tetra  (#6)  

Jakub Kubica napisał(a):Jak oceniacie pokarmy Tetry?


Chociażby tak, że używam np. JBL'a :D

Generalnie to co napisał przedmówca wyżej... sporo produktów wymiotło jakiś czas temu i mało co u nas przynajmniej lokalnie jest dostępne a to co jest = mały wybór.

BTW.

W tym programie na Discovery logo było ocenzurowane ale bardzo łatwo można było rozpoznać, że chodzi o produkty TETRA.

A tutaj dla ciekawskich...

[b]Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny!

Avatar użytkownika
Prospero
Znający temat

Posty: 1932
Dołączył: 14 lip 2010, 20:56

Wspieram stronę kontem Premium

23 lis 2013, 02:07 Wizyta w fabryce Tetra  (#7)  

Jaki mały wybór i supermarkety? To ja proponuje się przejść do większego sklepu akwarystycznego - obok mnie mają kilka półek z 1.5 metra szerokości z samymi pokarmami dla ryb..

Avatar użytkownika
Juicy360
Poznaje temat

Posty: 55
Dołączył: 07 lip 2010, 15:00
Miasto: Kraków

23 lis 2013, 22:23 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#8)  

Widocznie 3 miasto to wieś i nie ma w nim tak dużego sklepu akwarystycznego jak u Ciebie.Na portalu (A) już ochłapy zostały.W 3 mieśćie największa sieć supermarków zoologicznych w Polsce wycofała Tetre pracownicy pokątnie mówią,że wieczne problemy z dostawą.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

23 lis 2013, 22:40 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#9)  

W pewnej sieci zoologicznej główne na razie bazującej na południu kraju wybór tetry jest duży - niemal full asortyment. Ja pracuję w okolicy Katowic i mam cały regał pokarmów tetry

Monty
Poznaje temat

Posty: 123
Dołączył: 08 kwi 2012, 20:34

23 lis 2013, 22:49 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#10)  

Odwiedziłem ostatnio kilka sklepów na Mazurach i w każdym z nich asortyment Tetry był widoczny, jak nie przeważał na półkach :D I nie były to duże miasta.

Avatar użytkownika
msnolan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2313
Dołączył: 29 gru 2011, 21:10
Miasto: Pisz

23 lis 2013, 22:54 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#11)  

weder napisał(a):Spytaliście się może kiedy poprawi się sytuacja z Tetrą na Polskim rynku?

Na chwilę obecną kupienie węży oryginalnych do tego filtra to wielkie wyzwanie.

Wszystkie znane supermarkety wycofały Tetrę pozostały resztki pokarmów na półkach.

Pchanie się w tą markę przy obecnej sytuacji na naszym rynku z dystrybucją ich towarów to strzał sobie w kolano.


Nasza współpraca z marką Tetra przebiega bardzo dobrze, nie ma większych problemów z dostępnością. Troszkę dziwnie na podstawie lokalnych sklepów pisać, że "sytuacja na Polskim rynku" musi ulec poprawie.

Rynek sklepów marketowych rządzi się swoimi prawami, być może właściciel sklepu jest nastawiony na duży zysk inwestując w psa i kota ponieważ 100 takich klientów przypada na jednego akwarystę. Może po prostu nie kalkulowało mu się ściągać specjalnie 1 wąż, bo biorąc pod uwagę koszt wysyłki musiałby do niego dołożyć żeby Ci sprzedać.

Klikasz, zamawiasz, kurier przywozi:
http://sklep.roslinyakwariowe.pl/tetra- ... -7842.html

Potwierdzona dostępność abyś mógł spokojnie zamawiać.

Avatar użytkownika
roslinyakwariowe.pl
roslinyakwariowe.pl

Posty: 4135
Dołączył: 27 mar 2011, 19:54
Miasto: Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

23 lis 2013, 23:21 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#12)  

Łódź od zawsze była biedna jeżeli chodzi o akwarystykę pomijając czwartkową giełdę to zakup czegoś lepszego jak Gupiki graniczy z cudem. Pomijam tutaj ofertę Rybarium, niby jest ale jak potrzeba to nigdy od ręki.
[b]Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny!

Avatar użytkownika
Prospero
Znający temat

Posty: 1932
Dołączył: 14 lip 2010, 20:56

Wspieram stronę kontem Premium

24 lis 2013, 02:55 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#13)  

roslinyakwariowe.pl napisał(a):
weder napisał(a):Spytaliście się może kiedy poprawi się sytuacja z Tetrą na Polskim rynku?

Na chwilę obecną kupienie węży oryginalnych do tego filtra to wielkie wyzwanie.

Wszystkie znane supermarkety wycofały Tetrę pozostały resztki pokarmów na półkach.

Pchanie się w tą markę przy obecnej sytuacji na naszym rynku z dystrybucją ich towarów to strzał sobie w kolano.


Nasza współpraca z marką Tetra przebiega bardzo dobrze, nie ma większych problemów z dostępnością. Troszkę dziwnie na podstawie lokalnych sklepów pisać, że "sytuacja na Polskim rynku" musi ulec poprawie.

Rynek sklepów marketowych rządzi się swoimi prawami, być może właściciel sklepu jest nastawiony na duży zysk inwestując w psa i kota ponieważ 100 takich klientów przypada na jednego akwarystę. Może po prostu nie kalkulowało mu się ściągać specjalnie 1 wąż, bo biorąc pod uwagę koszt wysyłki musiałby do niego dołożyć żeby Ci sprzedać.

Klikasz, zamawiasz, kurier przywozi:
http://sklep.roslinyakwariowe.pl/tetra- ... -7842.html

Potwierdzona dostępność abyś mógł spokojnie zamawiać.




Tydzień temu robiłem zakupy w SKLEPIE RA węży nie było w ofercie ,a dziś są.Prawda jest taka,że Tetra na Polskim rynku miała ostatnio jakieś zawirowania. A pisanie ,że supermarkety są nastawione na psy i koty to też nie do końca ok.W okolicy mam 4 duże supermarkety w tym dwie ZOOKARINA gdzie akwarystyka stanowi 1/3 sklepu.W hurtowni akwarystycznej największej w Gdyni też nie ma.
Pytałem się co wizyta co się dzieje odpowiedz była jedna nikt nic nie wiem towaru nie dostają, w końcu zrezygnowali całkowicie.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

24 lis 2013, 15:43 Re: Wizyta w fabryce Tetra  (#14)  

Z Tetrą był problem jakieś pół roku temu gdy Dystrybutor zaczął plajtować. Od kilku miesięcy jest nowy i żadnych problemów nie ma. Widać sklepy w Twoim rejonie są słabo poinformowane, może próbują zamawiać towar u nieaktualnego dostawcy?

Anonim 1811












Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 421 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.