Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Wentylator aqualighter aFAN



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



19 lip 2017, 09:30 Wentylator aqualighter aFAN  (#1)  

Witam

Z powodu wysokiej temperatury na zewnatrz w akwarium dochodzi temperatura mi do 31℃ .

Z tego powodu chcialbym kupic wentylator .

Akwarium roslinne ma pokrywe - 102l .

Zastanawiam sie na aqualighter aFAN .

Czy on sie sprawdzi ? Jak duzo bedzie obnizal temperature ?

Wysłane z HTC Desire 530 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

holenderskiebartek90
Stały bywalec

Posty: 473
Dołączył: 12 lut 2016, 15:20

Ja mam wentylator od komputera podłączony do zasilacza z możliwością regulacji prędkość ustawiony na wydmuch ciepłego powietrza na zewnątrz. Sprawdza się polecam.

Sent from my SM-G903F using Akwarium mobile app

Avatar użytkownika
aquacenturin
Zainteresowany tematem

Posty: 219
Dołączył: 31 sty 2014, 20:44
Miasto: Poznań

Wspieram stronę kontem Premium

aquacenturin napisał(a):Ja mam wentylator od komputera podłączony do zasilacza z możliwością regulacji prędkość ustawiony na wydmuch ciepłego powietrza na zewnątrz. Sprawdza się polecam.

Sent from my SM-G903F using Akwarium mobile app

Tylko ja wole cos gotowego kupic. I zeby zamontowac na szybie tak wlasnie jak Aqualighter aFAN .

Wysłane z HTC Desire 530 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

holenderskiebartek90
Stały bywalec

Posty: 473
Dołączył: 12 lut 2016, 15:20

Rozumiem ale napisałeś ze masz pokrywę z otworem na karmienie dlatego poleciłem to tanie rozwiązanie

Sent from my SM-G903F using Akwarium mobile app

Avatar użytkownika
aquacenturin
Zainteresowany tematem

Posty: 219
Dołączył: 31 sty 2014, 20:44
Miasto: Poznań

Wspieram stronę kontem Premium

holenderskiebartek90 napisał(a):
aquacenturin napisał(a):Ja mam wentylator od komputera podłączony do zasilacza z możliwością regulacji prędkość ustawiony na wydmuch ciepłego powietrza na zewnątrz. Sprawdza się polecam.

Sent from my SM-G903F using Akwarium mobile app

Tylko ja wole cos gotowego kupic. I zeby zamontowac na szybie tak wlasnie jak Aqualighter aFAN .

Wysłane z HTC Desire 530 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

Skoro masz pokrywę, to jak chcesz ten wentylator zamocować na szybie?

Wysłane z MI 5s Plus przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl
300 L - http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 91#p492191
100 L - https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 72150.html
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 71057.html

Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności.

Pozdrawiam Mirek

Avatar użytkownika
mirek5566
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4059
Dołączył: 03 paź 2012, 10:10
Miasto: okolice Lublina

Wspieram stronę kontem Premium

mirek5566 napisał(a):
holenderskiebartek90 napisał(a):
aquacenturin napisał(a):Ja mam wentylator od komputera podłączony do zasilacza z możliwością regulacji prędkość ustawiony na wydmuch ciepłego powietrza na zewnątrz. Sprawdza się polecam.

Sent from my SM-G903F using Akwarium mobile app

Tylko ja wole cos gotowego kupic. I zeby zamontowac na szybie tak wlasnie jak Aqualighter aFAN .

Wysłane z HTC Desire 530 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

Skoro masz pokrywę, to jak chcesz ten wentylator zamocować na szybie?

Wysłane z MI 5s Plus przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

Go sie na zewnatrz mocuje ( wiesza sie go na szybie ) .

Wysłane z HTC Desire 530 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

holenderskiebartek90
Stały bywalec

Posty: 473
Dołączył: 12 lut 2016, 15:20

holenderskiebartek90 napisał(a):Go sie na zewnatrz mocuje ( wiesza sie go na szybie ) .

A pokrywa opiera się na szybie, nie?
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarystyka/galeria/200l-opti-astar-75237.html
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/180l-roslinne-astar-73663.html
"... pamiętaj, że założywszy akwarium, nakładasz na siebie stały obowiązek właściwej opieki nad hodowanymi zwierzętami. A to już jest sprawa kultury i wrażliwości ..."
Pozdrawiam, Andrzej

Avatar użytkownika
astar
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2143
Dołączył: 27 gru 2015, 19:05

Ale z tylu jest wycieta duza dziura w pokrywie . Wiec mam mozliwosc go zamocowac

Wysłane z HTC Desire 530 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

holenderskiebartek90
Stały bywalec

Posty: 473
Dołączył: 12 lut 2016, 15:20

aFAN jest głośny jak suszarki.

Wysłane z SM-G903F przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

Avatar użytkownika
aquacenturin
Zainteresowany tematem

Posty: 219
Dołączył: 31 sty 2014, 20:44
Miasto: Poznań

Wspieram stronę kontem Premium

Patrząc na jego parametry to przy twoich 102l to byś musiał mieć dwie albo trzy sztuki także trochę finansowo to się nie kalkuluje. A jaką masz pokrywę?

Avatar użytkownika
Biegronka
Zaawansowany użytkownik

Posty: 977
Dołączył: 18 cze 2014, 17:05
Miasto: Kwidzyn

Biegronka napisał(a):Patrząc na jego parametry to przy twoich 102l to byś musiał mieć dwie albo trzy sztuki także trochę finansowo to się nie kalkuluje. A jaką masz pokrywę?

Aquael
1500486478797.jpeg
(377.63 KiB) Pobrane 3359 razy


Wysłane z HTC Desire 530 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

holenderskiebartek90
Stały bywalec

Posty: 473
Dołączył: 12 lut 2016, 15:20

Taka trochę lepsza z twardszego plastiku, szkoda ciąć ale może dałbyś radę tam koło otworu do karmienia ze dwa wiatraki komputerowe zamontować?
Wyciąć otwory jakąś otwornicą albo wypalić lutownicą.
Koszt wiatraka w zależności od wielkości +- 10zł plus zasilacz 12v. Tu masz link do mojego tematu- przerabiałam to w tamtym roku i teraz mam spokój- wiatraki utrzymują mi temp. 25-26 stopni:)
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 69151.html

Avatar użytkownika
Biegronka
Zaawansowany użytkownik

Posty: 977
Dołączył: 18 cze 2014, 17:05
Miasto: Kwidzyn

Beatko nie wiedziałem, że z Ciebie taki majsterkowicz elektryk :D :D
Pozdrawiam
Artur

Avatar użytkownika
Utul
Znający temat

Posty: 1075
Dołączył: 24 lut 2015, 21:01
Miasto: Marklowice

Powiedzmy że radzę sobie Arturze :wink: trzy kabelki zlutować to nie taka filozofia :)

Avatar użytkownika
Biegronka
Zaawansowany użytkownik

Posty: 977
Dołączył: 18 cze 2014, 17:05
Miasto: Kwidzyn

Beatko, jak najbardziej jestem pod wrażeniem :)
Ja osobiście mam trzech kumpli, których te trzy kabelki, rozłożyłyby ich na plecy :D
Bo nie wiedzieliby który z którym. Nie wspomnę już nawet o tym jaki zasilacz itp. itd. :mrgreen:
Pozdrawiam
Artur

Avatar użytkownika
Utul
Znający temat

Posty: 1075
Dołączył: 24 lut 2015, 21:01
Miasto: Marklowice

Witam
Posiadam taki wentylator w 120l netto przyklejony na silikon do tylnej szyby ponieważ mam też pokrywę. Jest wstanie obniżyć temp. wody w akwarium o 2 °
Podłączony jest do automatu czasowego włącza się wraz ze światłem i wyłącza się jak gaśnie światło. Mam wentylator 1 rok i jestem z niego zadowolony. Hałas jaki wytwarza to koło 35db.
Załączniki
20170722_155513.jpg
(54.02 KiB) Pobrane 3149 razy
2017-07-22%2016.06.09.jpg
(172.53 KiB) Pobrane 3149 razy

Anonim 53985


Bede chyba kupowal jednak ten aqualighter afan . Tylko czy on jak jest 30℃ i bedzie chodzil non stop to zbije do 26℃ i bedzie tak trzymal ? Czy wogole sie nie nada i temperatura bedzie rosnac ?

Wysłane z HTC Desire 530 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

holenderskiebartek90
Stały bywalec

Posty: 473
Dołączył: 12 lut 2016, 15:20

U mnie mam ten wentylator z czujnikiem temperatury trochę droższy i w akwarium temperaturę wody na stałym poziomie 25° latem. Jak temperatura wody w akwarium wzrasta powyżej 25° wentylator się załącza.

Wentylatora AQUALIGHTER aFAN PRO przeznaczony jest do wydajnego chodzenia wody w akwariach słodkowodnych i morskich aż do 100l, a także do organizacji obiegu powietrza w każdego rodzaju terrarium.

Wbudowany termostat jest ustawiony, aby utrzymać temperaturę zadaną temperaturę. Regulacja na korpusie pozwala ustawić temperaturę automatycznego włączania / wyłączania wentylatora w zakresie od 20 ° C do 30 ° C.

Wentylator aFAN PRO można zamontować na krawędzi akwarium o grubości szyby do 8mm. Wentylator pracuje prawie bezgłośnie.

Wentylator aFAN PRO wytwarza stały, laminarny przepływ bez plątaniny szybkich zmian prędkości i ciśnienia. Strumień powietrza tworzy zmarszczki na tafli wody zwiększając powierzchnię kontaktu pomiędzy wodą a powietrzem, tym samym skutecznie chłodząc wodę.

Wentylator posiada 3 tryby pracy
Pozycja "0" - wyłączony
Pozycja "1" - praca ciągła
Pozycja "2" - regulacja automatyczna obrotów wentylatora za pomocą wbudowanego termostatu i czujnika temperatury zewnętrznej

Wentylator aFAN PRO zasilany jest bezpiecznym napięciem 5V z portu USB lub zasilacza sieciowego 100-240V (w zestawie).

Kontrola aFAN PRO (z przerwami, stopniowe zwieszenie/zmniejszenie prędkości wentylatora) może być realizowana przez zewnętrzny sterownik AquaLighter Device.

Dane techniczne:
Napięcie: A? 100~240V, 50-60Hz/DC+5V, 1000mA
Moc: 1,9W
Głośność: <37 dBA
Wymiary: 105x70x25 mm
Prędkość obrotowa: 4500+/-10%
Przepływ powietrza: 6,5 m3
Załączniki
2017-07-27%2004.48.39.png
(188.09 KiB) Pobrane 2989 razy

Anonim 53985


Dobrze się zastanów przed zakupem. Sam o tym myślałem. Mam akwarium 40l z pokrywą i na upalne dni stosowałem wiatraczek komputerowy gabarytu aFana i nie dawał sobie rady. Dopiero 3 takie skutecznie chłodziły. Po zmianie pokrywy nie chciałem jej ciąć pod wiatraki stąd zastosowałem bardzo wydajny do mojego akwarium wiatrak biurkowy, który stawiam nad otworem do karmienia. Jest większy od aFana, cichy, dla mojego akwa skuteczniejszy niż 3 poprzednie wentylatory i 10 razy tańszy, pracą steruje regulator czasowy.
wiatrak.jpg
(20.32 KiB) Pobrane 1684 razy
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów

zmijka85 napisał(a):Dobrze się zastanów przed zakupem. Sam o tym myślałem. Mam akwarium 40l z pokrywą i na upalne dni stosowałem wiatraczek komputerowy gabarytu aFana i nie dawał sobie rady. Dopiero 3 takie skutecznie chłodziły. Po zmianie pokrywy nie chciałem jej ciąć pod wiatraki stąd zastosowałem bardzo wydajny do mojego akwarium wiatrak biurkowy, który stawiam nad otworem do karmienia. Jest większy od aFana, cichy, dla mojego akwa skuteczniejszy niż 3 poprzednie wentylatory i 10 razy tańszy, pracą steruje regulator czasowy.
wiatrak.jpg

Tez dobry sposob z tym biurkowym tylko ze wszystkie te male sa na usb a nie do gniazdka .

Wysłane z HTC Desire 530 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

holenderskiebartek90
Stały bywalec

Posty: 473
Dołączył: 12 lut 2016, 15:20











Powiązane tematy
  • Lampy Aqualighter Slim

    aqualighter-nano2.jpg Miło nam poinformować o dołączeniu do oferty kolejej rodziny lamp LED dedykowanych akwarystyce roślinnej. Modele Slim różnią się od poprzedników smukłą budową oraz wygodnym pi...

    Wyświetlenia: 604 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Gotowy zestaw Wabi-Kusa marki AquaLighter

    https://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-fp-wabi-20-1-9d43b3d39dca70fcf7526b7d2984aa36.jpg Dla miłośników aranżacji w stylu Wabi-Kusa firma Aqualighter przygotowała ładnie wykon...

    Wyświetlenia: 3397 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Aqualighter 1 - ile mam światła?

    Cześć Mam akwa 60x30x30 (54l). Aktualnie odejmując wypełnienie będzie nie wiecej niż 45l. Używam lamy Aqualigter 1 60cm (18W). Jak przeliczyć ilośc W na litr przy tej lampie LED? Czy mam wystarczając...

    Wyświetlenia: 1341 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • AquaLighter 2 30cm

    Ktoś posiada? Jakieś opinie? Duża różnica z wersją 1?

    Wyświetlenia: 499 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Grzałka AquaLighter do NANO akwarium

    almini.jpg Grzałka o mocy 8W i długości zaledwie 12cm to nowa propozycja marki AquaLighter przeznaczony do NANO akwarium oprócz ledowych lamp nano i pico. Opis produktu: http://sklep.roslinyakwari...

    Wyświetlenia: 4167 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Collar Aqualighter warto nie warto???

    Prośba o opinię nt. lamp Collar Aqualighter. Biorę konkretnie pod uwagę modele 1 i 2 długość 60cm do akwarium 60x30x36. Bardzo mało opinii nt. temat tych lamp w internecie. pozdrawiam.

    Wyświetlenia: 593 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Czy warto kupić lampę Aqualighter 1

    Zastanawiam się czy warto kupić lampę LED Collar Aqualighter 1. Ktoś używał i ma jakąś opinie na temat tej lampy ? Głównie w 112l akwarium mam Anubiasy, Kryptokoryny, Microsorium a z roślin bardziej w...

    Wyświetlenia: 864 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Test lampy LED Aqualighter 1

    aqualighter-1.jpg Tym razem pod lupę wzieliśmy sztandarowy model lamp Aqualighter, którą testujemy w w akwarium roślinnym naszej krakowskiej galerii. Zobaczmy zatem jak zachowują się rośliny sadzon...

    Wyświetlenia: 17254 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Collar Aqualighter 1 80 cm vs 48W T5

    Planuję zakup lampy LED Aqualighter 1 80cm do akwarium 112 l. Zastanawiam się co da więcej światła, wyżej wymieniona lampa czy lampa na świetlówkach 48W T5, którą obecnie posiadam. Wysłane z Samsung...

    Wyświetlenia: 356 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Recenzja lampy AquaLighter

    al2.jpg Otrzymaliśmy do zaopiniowania lampę LEDową stosunkowo mało znanego ukraińskiego producenta, który dopiero wkracza na Polski rynek. Aktualnie przygotowujemy pod nią jeden ze zbiorników. Tes...

    Wyświetlenia: 856 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: AquaMolitor, Grzegorz Geming i 432 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.