Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Wakacje dla akwarysty



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



17 lip 2017, 13:11 Wakacje dla akwarysty  (#1)  



Jeśli akwarystyka jest twoją pasją i chciałbyś zobaczyć jak natura tworzy podwodne pejzaże lub kochasz spędzać czas na łonie natury, podziwiając jej piękno to ta wycieczka jest dla Ciebie!

Unikatowa wyprawa, która da Ci możliwość podziwiania podwodnego świata zarówno słodko jak i słonowodnego, w niezwykłych okolicznościach dzikiej natury indonezyjskiej wyspy Sulawesi. Wyspa Sulawesi ma sześć parków narodowych i dziewiętnaście rezerwatów przyrody. Ponadto Sulawesi posiada trzy morskie obszary chronione jest prawdziwym rajem dla pasjonatów natury i każdego, którego ulubiony kolor to zielony!

8.jpg
(1006.17 KiB) Pobrane 5658 razy


Podczas tej wycieczki będziemy podziwiać niezwykłe formy skalne i cieki rzeczne na południu wyspy w okolicy miasta Makasar znanego z jednych z najlepszych owoców morza w całym archipelagu Indonezji. Następnie, gdy już napełnimy żołądki i karty pamięci aparatów inspiracjami na nowe akwarium w stylu Iwagumi, udamy się na eksplorację jezior w centrum wyspy.

Jeziora Matano i Poso słyną z przejrzystych wód gdzie widoczność sięga nawet 20-30m, stałej temperatury wody około 28°C, lasów tropikalnych jakie je otaczają i przede wszystkim dużej ilości endemicznej fauny i flory jaka je zamieszkuje. Dziesiątki gatunków ryb, krewetek Caridina, krabów i kolorowych ślimaków Tylomelania i to wszystko przy akompaniamencie śpiewu tropikalnych ptaków i kolorowych dzioborożców! Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

9.jpg
(1.59 MiB) Pobrane 5658 razy


Rejon centralnego Celebesu (dawna nazwa Sulawesi) jest ciągle nie odkrytym przez turystykę regionem, gdzie życie lokalnych mieszkańców toczy się powolnym tempem jak za dawnych czasów, tutaj możesz spodziewać się spokoju, oderwania od cywilizacji i może odkrycia nowego gatunku krewetki jak to było w przypadku Caridina Denerlli przez grupę Stefan Hummel i Chris Lukhaup z firmy Dennerle. Codzienne wycieczki wokół jezior nie pozwolą się nikomu nudzić, a gdy znuży nas zmęczenie odpoczniemy na plaży pod wielkim Fikusem porośniętym paprociami i orchideami.

10.jpg
(327.26 KiB) Pobrane 5658 razy


Drugi tydzień spędzimy na bajkowych wyspach Togian, gdzie oddamy się błogiemu nieróbstwu. Zamieszkamy w drewnianych chatkach w stylu Robinsona Crusoe nad samym brzegiem oceanu. Skupimy się na podziwianiu najpiękniejszych raf koralowych na Ziemi, oraz przy zachodzie słońca i akompaniamencie przepływającego stada tysiąca delfinów, rozkoszować się będziemy świeżo grillowaną rybę. Każdy - amator czy znawca fauny morskiej znajdzie tu coś dla siebie, niezwykłe bogactwo morskie tego rejonu zachwyci nawet najbardziej wymagających. Codzienne wycieczki snoorkligowe lub dla chętnych nurkowe pozwolą nam maksymalnie wykorzystać czas i nacieszyć się pięknem tego miejsca.

6.jpg
(485.85 KiB) Pobrane 5658 razy


Nie zwlekaj zapisz się już dziś!
Odwiedź naszą stronę by poznać szczegóły oferty:
https://wakacje-personalne.pl/wakacje-dla-akwarysty/

11.jpg
(236.19 KiB) Pobrane 5658 razy
Załączniki
1.jpg
(368.36 KiB) Pobrane 5658 razy
2.jpg
(447.37 KiB) Pobrane 5658 razy
3.jpg
(209.23 KiB) Pobrane 5658 razy
4.jpg
(411.87 KiB) Pobrane 5658 razy
5.jpg
(284.58 KiB) Pobrane 5658 razy
7.jpg
(346.3 KiB) Pobrane 5658 razy
12.jpg
(485.52 KiB) Pobrane 5658 razy
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12280
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

19 lip 2017, 08:19 Wakacje dla akwarysty  (#2)  

Zapraszam do zapoznania się z ofertą od akwamaniaka dla was akwamaniacy!

Avatar użytkownika
fifiok
Stały bywalec

Posty: 338
Dołączył: 17 cze 2015, 22:25
Miasto: Myślenice

21 lip 2017, 11:18 Re: Wakacje dla akwarysty  (#3)  

Ciekawa propozycja :) , ja to bym chciał zobaczyć dzikie bucephalandy :)

Avatar użytkownika
MixEEr
Zainteresowany tematem

Posty: 285
Dołączył: 31 sty 2013, 00:56
Miasto: Myślenice

21 lip 2017, 11:48 Re: Wakacje dla akwarysty  (#4)  

Do tej pory spotkałem się tylko raz z taką wyprawą - organizowaną przez Pana Schwotta. Był to jednak prywatnie organizowany wyjazd do Afryki, przy okazji zahaczający o naturalne rejony występowania roślin wodnych. Koszt był jednak trochę wyższy.

Zatem fajnie, że takie propozycje się pojawiają, ciekaw jestem kto się zdecyduje i jako pierwszy wklei fotorelację z takich wakacji :) Z zazdrością pooglądamy :)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12280
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

09 sie 2017, 12:09 Re: Wakacje dla akwarysty  (#5)  

Dużą niespodzianką było dla mnie obecność gatunku Pyszczaka złocistego w jeziorze Poso, który jest uważany za endemiczny dla Malawi w Afryce. Jego liczebność tutaj jest bardzo znaczna i wygląda na to że zadomowił się on tu na dobre. Można śmiało stwierdzić, że Pyszczak złocisty (Melanochromis auratus) nie jest już gatunkiem endemicznym jeziora Malawi.
Fani pyszczaków znajdą i tutaj coś dla siebie!
Wakacje dla akwarysty to nie tylko milion podwodnych inspiracji ale także dużo zwiedzania i poznawania lokalnej kultury, podziwianie niezwykle pięknych miejsc oraz wypoczynek w najlepszym wydaniu.
Załączniki
aaaa.jpg
Pyszczak złocisty
(27.09 KiB) Pobrane 4577 razy
DSC_5543.JPG
Wodospad nad jeziorem Poso
(2.9 MiB) Pobrane 4577 razy
DSC_0082.jpg
Wodospad nad jeziorem Poso
(3.65 MiB) Pobrane 4577 razy

Avatar użytkownika
fifiok
Stały bywalec

Posty: 338
Dołączył: 17 cze 2015, 22:25
Miasto: Myślenice

09 sie 2017, 12:29 Re: Wakacje dla akwarysty  (#6)  

A może jakiś akwarysta tego pyszczaka wpuścił tam, tak jak skrzydlice na Florydzie

Avatar użytkownika
MixEEr
Zainteresowany tematem

Posty: 285
Dołączył: 31 sty 2013, 00:56
Miasto: Myślenice

09 sie 2017, 12:33 Re: Wakacje dla akwarysty  (#7)  

MixEEr napisał(a):A może jakiś akwarysta tego pyszczaka wpuścił tam, tak jak skrzydlice na Florydzie

Bardzo możliwe, niemniej jednak jezioro jest ich domem można śmiało powiększyć obszar ich występowania

Avatar użytkownika
fifiok
Stały bywalec

Posty: 338
Dołączył: 17 cze 2015, 22:25
Miasto: Myślenice

03 paź 2017, 14:02 Re: Wakacje dla akwarysty  (#8)  

Promocja nowe Niższe ceny dostępne na Marzec!
Zapraszam

Avatar użytkownika
fifiok
Stały bywalec

Posty: 338
Dołączył: 17 cze 2015, 22:25
Miasto: Myślenice











Powiązane tematy
  • Lampa dla krewetek

    Cześć. Startuję z krewetkarium i potrzebuję Waszej wiedzy co do oświetlenia. Chciałbym low-costowe najlepiej na elastycznej nóżce. Wcale nie musi dawać perfekcyjnie białego światła. Pojemność 10l - sł...

    Wyświetlenia: 302 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • 020l - 36x22x26cm - akwarium dla dziecka

    nano - 1.jpeg Zbiornik stworzony wspólnie z moim 3.5 letnim synkiem (serwisowany przez niego z moją pomocą). Ciekawostka: podstawą aranżacji jest gotowa dekoracja: AquaDella, która została obsad...

    Wyświetlenia: 1657 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Nowe akwa LT dla Laika

    Czesc wszystkim, zakupilem komplet juwel rio 125 i chce tam stworzyc cos ala iwagumi przy uzyciu trawnika monte carlo i do tego jakies najmniej wymagajace rosliny z racji ze nie mam pojecia o akwaryst...

    Wyświetlenia: 515 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Dodatek soli dla tęczanek i innych ryb

    Witam Mam obecnie w akwarium 6 tęczanek neonowych, 4 kiryski i otoska. Jak na giełdzie kupowałem te tęczanki gościu mi powiedział że to ryby z wód słonawych więc należało by dodać troche soli niejodo...

    Wyświetlenia: 722 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Oświetlenie dla Aquael Glossy 120

    Witam wszystkich Po długiej przerwie postanowiłem reaktywować akwarium roślinne. Na ten cel przeznaczam akwarium, w którym dotąd były puszczaki. I tu mam zagwozdkę. Bo poprzednim razem jaka miałem ak...

    Wyświetlenia: 306 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • 019l - 25x25x30 dla Rozbójnika ;)

    Cześć ! Zawsze miałem zbiorniczek malawi, tym razem postanowiłem w biurze zrobić sobie kostkę o wymiarach powyższych. Filtr : Oase 75 bioStyle Oświetlenie : Chihiros CII Planowane podłoże: Amazon...

    Wyświetlenia: 1486 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Pokarm dla Otosków i Kirysków Pigmejów

    Cześć. Chciałbym prosić o pomoc w doborze odpowiednich pokarmów dla moich ryb. Na rynku pokarmów jest ogrom i można się zgubić. Mam w akwarium Otosy i Kirysy Pigmeje. Chciałbym dla obu tych gatunków ...

    Wyświetlenia: 3372 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Akwarium tarliskowe + dla mlodych na jednym obiegu.

    Siemka, jako że tra mi się palety [emoji847], pomyślałem że może bym spróbował. Mam akwarium 120x50x50 z szybą na środku, czyli 2x 60x50x50. I teraz jak je połączyć by były w jednym obiegu np na jedn...

    Wyświetlenia: 2107 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Nawozy VIMI konkurencją dla ADA

    nawozy-vimi.jpg VIMI wprowadziło do oferty nowe, skoncentrowane nawozy w małych buteleczkach - podobnie jak ADA. W ofercie ADA znajdziemy żelazo (jako ADA ECA) i hormony roślinne przydatne do rege...

    Wyświetlenia: 6972 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • 025l - Akwarium LT dla bojownika

    Małe akwarium low tech dla bojownika. Aranżacja w stylu trójkątnym zbudowana na czarnej lawie i spider wood. Zbiornik ma 1,5 roku jest prowadzony na substracie i wodzie RO. Lokatorem jest bojownik HMP...

    Wyświetlenia: 3190 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: piotr55 i 403 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.