Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Vallisneria rubra



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



27 gru 2006, 19:40 Vallisneria rubra  (#1)  

Witam, mam pewien problem, ponieważ V. asiatica rozkrzewiała się tak jak np saggitaria (chyba to się nazywa przez rozłogi), a V. rubra ma już 90 cm i nic nie widać, mam już ją ok 4miesiące, i jest cała czerwona, więc na brak światła z HQI nie narzeka.

Co mógłbym zrobić, ponieważ starą roślinkę chciałbym sprzedać a młode zatrzymać.

Avatar użytkownika
file
Zainteresowany tematem

Posty: 153
Dołączył: 20 kwi 2006, 22:28
Miasto: Rokietnica k. Poznania

28 gru 2006, 12:55   (#2)  

Przetnij rozłogi i spokojnie wyjmij starą roślinkę :) Młode są już ukorzenione więc nic im się nie stanie :wink: Wyjmując starą zrób to ostrożnie, żeby jej korzenie nie wyrwały młodych. A nawet jak się tak stanie to wsadź je z powrotem w podłoże i po sprawie :D

Gość


28 gru 2006, 13:01   (#3)  

Tylko, że tych mlodych roślin nie ma :/

Avatar użytkownika
file
Zainteresowany tematem

Posty: 153
Dołączył: 20 kwi 2006, 22:28
Miasto: Rokietnica k. Poznania

28 gru 2006, 13:05   (#4)  

Więc nie rozrosła Ci się przez rozłogi tylko po prostu zrobił się z niej krzak ? Jak ja miałam problem ze zbyt wrośniętą Vallisnerią to po prostu przycinałam jej liście pod kątem 45 stopni na taką długość, żeby nie zacieniała innych roślin. Może to powodowało, że dość szybko tworzyły się przez rozłogi nowe roślinki :wink:

Gość


28 gru 2006, 17:55   (#5)  

Ciach, ciach, :) zobaczymy co z tego wyniknie

Avatar użytkownika
file
Zainteresowany tematem

Posty: 153
Dołączył: 20 kwi 2006, 22:28
Miasto: Rokietnica k. Poznania

28 gru 2006, 18:29   (#6)  

file napisał(a):Ciach, ciach, :) zobaczymy co z tego wyniknie


Możliwe, że wyjdzie z tego martwy nurzaniec (do wyrzucenia). Kiedyś też tak ciąłem nurańce, ale nie wszystkie chciały dalej rosnąć i gniły. Jednak część kontynuowała wzrost. Jeżeli masz jedną sztukę nieryzykowałbym.

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

28 gru 2006, 18:38   (#7)  

Już zaryzykowalem, roślina zamiast 90 cm ma 40, może przeżyje.

Nie chcę zakładać nowego tematu, a jak się rozmnaża żabienicę blehera?

Avatar użytkownika
file
Zainteresowany tematem

Posty: 153
Dołączył: 20 kwi 2006, 22:28
Miasto: Rokietnica k. Poznania

28 gru 2006, 18:40   (#8)  


Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice











Powiązane tematy
  • Vallisneria spiralis Tiger

    vals-1.jpeg Vallisneria spiralis 'Tiger' pochodzi z Azji. Jest bardzo dobrą rośliną dla początkujących - rośnie dobrze w słabym oświetleniu i niemal każdych parametrach wody. Nazwa "tiger"...

    Wyświetlenia: 15122 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Vallisneria green Americana rozpada się i gnije

    Witam, Akwarium 350l Juwel. Oświetlenie Juwel 2 belki LED (natura + Daylight) Filtr wewn. Juwela + Aquael AquaMAX 2000 (wkłady węglowe, ceramiczne, Matrix i gąbka + oczywiście watka) CO2 z butki Świec...

    Wyświetlenia: 802 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Vallisneria asiatica na piasku

    Wymyśliłem sobie, że na części z plaża z tyłu chciałbym mieć wysoką trawę kładącą się na taflę wody. (Na zdjęciu za kamieniem). Kupiłem Vallisneria asiatica, niestety nie chce się przyjąć. Od 2 tygodn...

    Wyświetlenia: 927 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Co zamiast vallisneria na 3 plan

    W itam Problem mam z nurzańcem. Teraz rośnie w 450 na ziemi, na to kilka cm piasku. Rośnie jak głupi. Liście osiągają ponad 2m - wcześniej w 100l tak nie szalał. Byłem pewien odmiany "niskopienn...

    Wyświetlenia: 1282 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Vallisneria Asiatica

    Mam mały problem a mianowicie po zasadzeniu Vallisneria Asiatica liście tej rośliny zrobiły się po 24h szkliste. Parametry wody NO2 O NO3 10 PO4 1 FE O.25 PH 7.2 KH 18 GH 19 Światło 0.46wat na litr ...

    Wyświetlenia: 1563 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Vallisneria americana asiatica

    asia-1.jpeg Vallisneria sp. Asiatica posiada zielone, poskręcane liście. Posadzona w grupie pięknie kontrastuje na tle innych roślin. Liście nie są długie - osiągają wysokość 20-30cm i w odróżnieni...

    Wyświetlenia: 9937 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Vallisneria americana gigantea

    vg-1.jpeg Vallisneria sp. Gigantea pochodzi z Azji. Jest bardzo łatwa w uprawie i charakteryzyje się szybkim wzrostem. Z uwagi na wymiary nadaje się do akwariów powyżej 100l. Jej liście osiągają 50...

    Wyświetlenia: 8510 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Vallisneria nana

    valn-1.jpeg Vallisneria nana pochodzi z Australii. Posiada ciemnozielone liście rosnące w rozecie, które rozmiarem różnią się od innych gatunków Vallisneria - są bardzo wąskie (poniżej 1cm), rosną ...

    Wyświetlenia: 12841 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Blada vallisneria

    R ośnie w górę i się rozrasta , ale jest blado zielona i wygląda marnie...... C o jej brakuje ?

    Wyświetlenia: 652 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Vallisneria americana Natans

    natans-n2.jpeg Vallisneria sp. ‘Natans’ pochodzi z Azji. Jest wytrzymałą rośliną - idealną dla początkujących. Jej liście są wąskie (do 1cm szerokości) i osiągają długość 50-100cm. Rośnie bardzo sz...

    Wyświetlenia: 25530 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 311 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.