Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Usunięcie korzenia i zamieszanie w podłożu.

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Mam spory korzeń ktory jest przywiązany do ceramicznego kafla. Muszę zrobić male przemeblowanie i je usunąć więc zastanawiam się jak się do tego zabrać żeby nie było wysypu glonów. Pod żwirkiem nie mam ziemi ale mimo wszystko "zadyma" będzie. Jak myślicie, powyciągać to delikatnie i od razu podmienić wodę?

bartosz34
Początkujący

Delikatnie wyciągnij, odmul, podmień wodę i po sprawie.
w życiu wina leży po dwóch stronach: żony i teściowej, w akwarium zawsze jest po mojej stronie

bobi200
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Nowy Dwór Mazowiecki

Najlepiej jest mieć drugą osobę z wężem w ręku.
Ty wyciągasz powoli, druga osoba na bieżąco zasysa wzruszony syf.

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk/UK

Faktycznie, odsysanie na bieżąco powinno znacznie ograniczyć bałagan. Zatrudnię małżonkę do pomocy.

bartosz34
Początkujący

Powiązane tematy
  • Mocowanie mchu do korzenia

Czy można przymocować mech na klej kropelka do korzenia czy nie bardzo?

Wyświetlenia: 244 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Sposób na umocowanie korzenia

Siemka, Mam korzeń i trochę zarośnięty mchem który ma mały pień ale gałęzie się rozchodzą w stronę akwarium i go tak przeważa. Przypiąłem go do kamienia i tylko trochę lepiej bo nie przewraca się sam...

Wyświetlenia: 753 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• Mocowanie roślin do korzenia

Witam. W jaki sposób mocujecie roślinki do korzenia? Przyznaje się, że nigdy tego nie robiłem, zakupiłem roślinki od RA, ludwige red mini zamocowałem na taki mały drucik dostępny własnie w tym sklepie...

Wyświetlenia: 620 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Plaga żyjątek w podłożu

Witam mam mały problem , pojawiły mi sie w akwarium jakieś żyjątka ,podobne do rureczników tylko o wiele mniejsze, żyją w podłożu. Gdy czasami wypłyną to poruszając sie przypominają nicienie, te hod...

Wyświetlenia: 1475 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

• Problem z ustawieniem korzenia

Dorwałem dość ciekawy korzeń, którym chciałbym "wypełnić" zbiornik 60x30x36cm. W grę wchodzą dwa ustawienia jak na poniższych zdjęciach. Mam zagwozdkę które ustawienie wybrać i jak zaaranżow...

Wyświetlenia: 1213 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: belfast i 57 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.