Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Urlopowe roślinne znaleziska

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

13 sie 2010, 22:10 Urlopowe roślinne znaleziska  (#1)  

Część urlopu spędziłem na Roztoczu. Piękna, nieskażona cywilizacją przyroda - polecam.
Oto kilka urlopowych fotek.

Tanew zaskoczyła mnie lodowatą wodą i brązowym odcieniem. To niestety nie są chyba związki humusowe, tylko jakieś paskudztwa zmyte z pól po ostatnich powodziach. Mimo tego sama rzeka i jej otoczenie po prostu piękne.
Obrazek

Pobliska rzeka Jeleń nie była już tak zanieczyszczona i chyba jeszcze zimniejsza. A w niej:
Obrazek

To chyba Vesicularia dubyana - było jej tu zatrzęsienie.
Obrazek

A takie coś porastało dno Tanwi:
Obrazek

Bardzo mi przypadło do gustu takie brodzenie wzdłuż nurtu i wyszukiwanie kolejnych gatunków roślin, czułem się jak Heiko Bleher eksplorujący dorzecza Amazonki...

jkozik
Zainteresowany tematem

Miasto: Kraków

14 sie 2010, 01:16   (#2)  

tanew faktycznie jest piękną rzeką, widziałeś szumy? robią niesamowite wrażenie, może odkopię moje fotki :), zabarwienie to sprawka związków humusowych - w górnym biegu tanew przepływa przez torfowiska i kawał lasu (z resztą ujście jelenia do tanwi znajduje się na terenie torfowym) więc ma gdzie złapać kolorek ;)

mech który znalazłeś to zapewne zdrojek (Fontinalis antipyretica) ;)

żebym wiedział że tam jedziesz to podał bym parę ciekawych adresów ;)

Pozdrawiam ;)

Waleń
Aktywny użytkownik

Miasto: Warszawa

14 sie 2010, 07:18   (#3)  

Ja mieszkam nad tą rzeką chociaż w jej gornym odcinku, Ale takie rośliny też znajdowałem i wkładałem do akwarium lecz za każdym to coś gniło:/
240l-Malawi
15l-Krewetkarium

jogi_18
Początkujący

14 sie 2010, 10:28   (#4)  

@ jogi: porównaj temperaturę wody w akwa i w tanwi to znajdziesz odpowiedź na pytanie czemu gniło ;), trzeba poświęcić sporo czasu i nerwów na aklimatyzację roślin z zimnej wody do ciepłego akwa - wzrost temperatury powinien trwać do 5 dni na jeden deg C

BTW zastanawiałem się kiedyś nad zrobieniem sobie biotopu np właśnie tanwi albo jakiegoś górskiego strumienia ale to najwcześniej koło następnych wakacji, no i muszę zbudować porządną chłodziarkę :)

Waleń
Aktywny użytkownik

Miasto: Warszawa

22 sie 2010, 18:47   (#5)  

A mnie się roślinka przyjęła z rzeki, ta co jest na 2 i 3 zdjęciu :shock: :lol:

Anonim 15172

23 sie 2010, 00:34   (#6)  

przecież to zwykły zdrojek i moczarka

elfir

23 sie 2010, 08:49   (#7)  

elfir napisał(a):przecież to zwykły zdrojek i moczarka

jest dokładnie jak napisałeś - są to zdrojek i moczarka kanadyjska. Roślinki jak najbardziej nadające się do wrzucenia do baniaka (oczywiście po odpowiedniej kwarantannie)

Binias
Poznaje temat

Miasto: Bydgoszcz

Powiązane tematy

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Rfck i 49 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.