Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Uchwyty do podtrzymania szyby aquael.

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witam, ostatnio nozykiem do szkla wycialem wejscie na kaskade w 19L aquaela. Chcialbym sobie wyciac z szyby taka pokrywe na 54L ale nie wiem gdzie dostac takie podstawki jak w zalaczniku. Prosze o rade jezeli ktos cos wie, gdzie takie cos dostac?

IMG_0915.JPG

acmeus
Poznaje temat

Miasto: Pszczyna

20170812_122217.jpg

Co prawda nie firmowy ale ksztalt taki sam i dziala, szyba 4mm.Jest wykonany z lacznika H do plyty plecow np do szafy, ja kupilem w castoramie za 7,40 za 2 metry, dostaniesz w kazdym sklepie z akceaoriami meblowymi. Pocialem pilka do metalu na odcinki 1,5cm z H obcialem jedna noge h i powstaly piekne wieszaki, dla kosmetyki wygladzamy ostrym nozem.

Wysłane z SM-N9005 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

jogo
Początkujący

Miasto: Zamość

Dobry patent musze jutro pochodzic po castoramie.

acmeus
Poznaje temat

U mnie przy stolarni po prawej przy okleinach meblowych znalazłem.

jogo
Początkujący

mgr biologii, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Pytanie co wygodniejsze w eksploatacji - zaczepy na szybie czy na zbiorniku.

acmeus
Poznaje temat

Moim zdaniem plastiki sa bezpieczniejsze przy cienkiej szybie, bo nacisk jest jedynie od gory bo szyba lezy, a przy tych metalowych rowniez lezy od gory ale sa tez raczej jakies sily na szyby boczne ponieważ ten metal musi sie pierwszo oprzec o boki. Przy normalnym uzytkowaniu pewnie nie ma to znaczenia czy taki czy inny ale juz leconca z gory pilka gumowa jak masz dzieci zweryfikowac moze moja chora teorie. Jak cos to sa rowniez dostepne czarne listwy. Za 7,50 masz 100 wieszakow.

jogo
Początkujący

No tak sluszna uwaga wlasnie tego typu sytuacje mam na mysli.

acmeus
Poznaje temat

jogo napisał(a):Moim zdaniem plastiki sa bezpieczniejsze przy cienkiej szybie, bo nacisk jest jedynie od gory bo szyba lezy, a przy tych metalowych rowniez lezy od gory ale sa tez raczej jakies sily na szyby boczne ponieważ ten metal musi sie pierwszo oprzec o boki. Przy normalnym uzytkowaniu pewnie nie ma to znaczenia czy taki czy inny ale juz leconca z gory pilka gumowa jak masz dzieci zweryfikowac moze moja chora teorie.

Dla lecącej z góry piłki gumowej nie ma znaczenia jak jest zamocowana szyba.
Szyba nie ma szans :wink:
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarystyka/galeria/200l-opti-astar-75237.html
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/180l-roslinne-astar-73663.html
"... pamiętaj, że założywszy akwarium, nakładasz na siebie stały obowiązek właściwej opieki nad hodowanymi zwierzętami. A to już jest sprawa kultury i wrażliwości ..."
Pozdrawiam, Andrzej

astar
Znający temat

No tak sluszna uwaga wlasnie tego typu sytuacje mam na mysli.

acmeus
Poznaje temat

Ta z gory peknie, pytanie czy metalowe uchwyty obejmujace szyby (przednia i tylna) nie spowoduja wykruszenia szkla i pekniecia zbiornika. Nacisnij palcem na moj uchwyt a nacisnij na ten haczyk zaproponowany w linku wyzej.
To tylko oczywiście skrajne przypadki.

jogo
Początkujący

Zwykle ścianki zbiornika są grubsze od szyby nakrywkowej i pęknie właśnie nakrywkowa. Naprawdę trudno mi wyobrazić sobie sytuację kiedy metalowy uchwyt wykruszy szybę. Musiały by zadziałać na niego duże siły, tylko że wtedy nie będzie miało znaczenia czy krawędź się ukruszy czy nie :wink:
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarystyka/galeria/200l-opti-astar-75237.html
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/180l-roslinne-astar-73663.html
"... pamiętaj, że założywszy akwarium, nakładasz na siebie stały obowiązek właściwej opieki nad hodowanymi zwierzętami. A to już jest sprawa kultury i wrażliwości ..."
Pozdrawiam, Andrzej

astar
Znający temat

W przypadku uchwytu z listwy h szyba 4mm,taki rozstaw ma ten profil. U mnie akwa z 12mm,nakrywowa 4 mm, juz po niej nie raz skakaly pilki i inne zabawki, na szczęście bez strat materialnych, jedynie pare siwych wlosow przybyło :)

jogo
Początkujący

Powiązane tematy
  • 030l - Kostka Aquael'a - tomczas

Witam. Oto moja skromna kosteczka 30l. Jest to bazowy zestaw Aquaela Shrimp Set Smart. zaraz po zalaniu: 43331270_271747280348087_2036304901964824576_n.jpg 43389632_748525442149253_36931010261617...

Wyświetlenia: 936 | Odpowiedzi: 9czytaj więcej...

• 215l - AQUAEL GLOSSY - Pykus82

Witam wszystkich forumowiczów:) Jestem początkującym akwarystą i chciałem wam zaprezentować swoje akwarium Aquael Glossy 215l. Oświetlenie: 2x 16W LED aquael sunny oraz 2x 16W aquael Plant Filtracja: ...

Wyświetlenia: 1035 | Odpowiedzi: 5czytaj więcej...

• 260l - Aquael Glossy - Kan

Witam Kolejne akwarium założone w domu. Akwarium - Aquael Glossy 260 Oświetlenie - 3xLed 18W Aquael Retrofit Sunny 1x24W Plant Co2 - Butla + dyfuzor Filtracja - Eheim Professionel 4 2275...

Wyświetlenia: 4496 | Odpowiedzi: 14czytaj więcej...

• 260L Aquael Glossy

Pomału start kolejnego akwarium z tym że znacznie większego od już posiadanego. Z tego co miałem wyszło takie coś, dojdą tam tylko jeszcze 2 worki ziemi Ada Amazona i z prawej strony jest plan usypan...

Wyświetlenia: 3892 | Odpowiedzi: 12czytaj więcej...

• Aquael shrimp set 30l- Brak pomysłu na aranżację..

Witam, zakupiłem cały zestawik aquaela shrimp set 30l. Brakuje mi pomysłu na aranżację.. Zbiornik będzie na filtrze, grzałce i oświetleniu seryjnym. Nie, wiem które roślinki będą dobre, mam zamiar naw...

Wyświetlenia: 7471 | Odpowiedzi: 8czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Achilles272, kaź k i 9 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.