Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Uchwyty do podtrzymania szyby aquael.



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam, ostatnio nozykiem do szkla wycialem wejscie na kaskade w 19L aquaela. Chcialbym sobie wyciac z szyby taka pokrywe na 54L ale nie wiem gdzie dostac takie podstawki jak w zalaczniku. Prosze o rade jezeli ktos cos wie, gdzie takie cos dostac?

IMG_0915.JPG
(2.3 MiB) Pobrane 2354 razy

Avatar użytkownika
acmeus
Poznaje temat

Posty: 130
Dołączył: 09 mar 2017, 20:44
Miasto: Pszczyna

20170812_122217.jpg
(35.1 KiB) Pobrane 2328 razy

Co prawda nie firmowy ale ksztalt taki sam i dziala, szyba 4mm.Jest wykonany z lacznika H do plyty plecow np do szafy, ja kupilem w castoramie za 7,40 za 2 metry, dostaniesz w kazdym sklepie z akceaoriami meblowymi. Pocialem pilka do metalu na odcinki 1,5cm z H obcialem jedna noge h i powstaly piekne wieszaki, dla kosmetyki wygladzamy ostrym nozem.

Wysłane z SM-N9005 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

jogo
Początkujący

Posty: 47
Dołączył: 27 lis 2014, 15:17
Miasto: Zamość

Dobry patent musze jutro pochodzic po castoramie.

Avatar użytkownika
acmeus
Poznaje temat

Posty: 130
Dołączył: 09 mar 2017, 20:44
Miasto: Pszczyna

U mnie przy stolarni po prawej przy okleinach meblowych znalazłem.

Wysłane z SM-N9005 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

jogo
Początkujący

Posty: 47
Dołączył: 27 lis 2014, 15:17
Miasto: Zamość

mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Pytanie co wygodniejsze w eksploatacji - zaczepy na szybie czy na zbiorniku.

Avatar użytkownika
acmeus
Poznaje temat

Posty: 130
Dołączył: 09 mar 2017, 20:44
Miasto: Pszczyna

Moim zdaniem plastiki sa bezpieczniejsze przy cienkiej szybie, bo nacisk jest jedynie od gory bo szyba lezy, a przy tych metalowych rowniez lezy od gory ale sa tez raczej jakies sily na szyby boczne ponieważ ten metal musi sie pierwszo oprzec o boki. Przy normalnym uzytkowaniu pewnie nie ma to znaczenia czy taki czy inny ale juz leconca z gory pilka gumowa jak masz dzieci zweryfikowac moze moja chora teorie. Jak cos to sa rowniez dostepne czarne listwy. Za 7,50 masz 100 wieszakow.

Wysłane z SM-N9005 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

jogo
Początkujący

Posty: 47
Dołączył: 27 lis 2014, 15:17
Miasto: Zamość

No tak sluszna uwaga wlasnie tego typu sytuacje mam na mysli.

Avatar użytkownika
acmeus
Poznaje temat

Posty: 130
Dołączył: 09 mar 2017, 20:44
Miasto: Pszczyna

jogo napisał(a):Moim zdaniem plastiki sa bezpieczniejsze przy cienkiej szybie, bo nacisk jest jedynie od gory bo szyba lezy, a przy tych metalowych rowniez lezy od gory ale sa tez raczej jakies sily na szyby boczne ponieważ ten metal musi sie pierwszo oprzec o boki. Przy normalnym uzytkowaniu pewnie nie ma to znaczenia czy taki czy inny ale juz leconca z gory pilka gumowa jak masz dzieci zweryfikowac moze moja chora teorie.

Dla lecącej z góry piłki gumowej nie ma znaczenia jak jest zamocowana szyba.
Szyba nie ma szans :wink:
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarystyka/galeria/200l-opti-astar-75237.html
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/180l-roslinne-astar-73663.html
"... pamiętaj, że założywszy akwarium, nakładasz na siebie stały obowiązek właściwej opieki nad hodowanymi zwierzętami. A to już jest sprawa kultury i wrażliwości ..."
Pozdrawiam, Andrzej

Avatar użytkownika
astar
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2143
Dołączył: 27 gru 2015, 19:05

No tak sluszna uwaga wlasnie tego typu sytuacje mam na mysli.

Avatar użytkownika
acmeus
Poznaje temat

Posty: 130
Dołączył: 09 mar 2017, 20:44
Miasto: Pszczyna

Ta z gory peknie, pytanie czy metalowe uchwyty obejmujace szyby (przednia i tylna) nie spowoduja wykruszenia szkla i pekniecia zbiornika. Nacisnij palcem na moj uchwyt a nacisnij na ten haczyk zaproponowany w linku wyzej.
To tylko oczywiście skrajne przypadki.

Wysłane z SM-N9005 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

jogo
Początkujący

Posty: 47
Dołączył: 27 lis 2014, 15:17
Miasto: Zamość

Zwykle ścianki zbiornika są grubsze od szyby nakrywkowej i pęknie właśnie nakrywkowa. Naprawdę trudno mi wyobrazić sobie sytuację kiedy metalowy uchwyt wykruszy szybę. Musiały by zadziałać na niego duże siły, tylko że wtedy nie będzie miało znaczenia czy krawędź się ukruszy czy nie :wink:
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarystyka/galeria/200l-opti-astar-75237.html
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/180l-roslinne-astar-73663.html
"... pamiętaj, że założywszy akwarium, nakładasz na siebie stały obowiązek właściwej opieki nad hodowanymi zwierzętami. A to już jest sprawa kultury i wrażliwości ..."
Pozdrawiam, Andrzej

Avatar użytkownika
astar
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2143
Dołączył: 27 gru 2015, 19:05

W przypadku uchwytu z listwy h szyba 4mm,taki rozstaw ma ten profil. U mnie akwa z 12mm,nakrywowa 4 mm, juz po niej nie raz skakaly pilki i inne zabawki, na szczęście bez strat materialnych, jedynie pare siwych wlosow przybyło :)

Wysłane z SM-N9005 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

jogo
Początkujący

Posty: 47
Dołączył: 27 lis 2014, 15:17
Miasto: Zamość











Powiązane tematy
  • Aquael FZN PRO

    Widzieliście już ulotkę nowego filtra od Aquaela? Ciekawe ile będzie kosztować i czy warto wymieniać Versamaxa FZN na FZN PRO? Już podoba mi się łatwiejszy sposób czyszczenia bo na chwilę obecną jest ...

    Wyświetlenia: 2084 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • Aquael oświetlnie

    Akwarium 54l Óswietlenie: 1x Aquael leddy d&n 7W oraz 1x Aquael leðdy d&n 10W w sumie 31 lumenów/l Podłoże: darksoil oraz co² Rośliny: tylko monte carlo (iwagumi) Pytanie brzmi czy te świetló...

    Wyświetlenia: 940 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Aquael Turbo Mini - nowy filtr wewnętrzny Aquaela

    aquael-turbo-mini-news.jpg Zapraszam do zapoznania się z opisem nowości Aquaela: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/aquael-turbo-mini-320l/h-filtr-wewnetrzny-akwarium-1080l-p-49327.html

    Wyświetlenia: 372 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Aquael HYPERMAX - nowy filtr zewnętrzny

    hypermax.jpg Wątek w którym będziemy zbierać informacje o nowym modelu filtra: Aquael Hypermax. Link do sklepu: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/filtr-aquael-hypermax-4500-przedsprzedaz-p-47006...

    Wyświetlenia: 20615 | Odpowiedzi: 60 czytaj więcej...

  • Grzałka Aquael Ultra Heater Day&Night

    Prezentujemy nowość w ofercie naszego sklepu - grzałkę, która odtwarza naturalną domową amplitudę temperatury, odwzorowoując efekt występujący w naturalnych ekosystemach wodnych... Czytaj więcej »...

    Wyświetlenia: 3035 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Ugięcie szyby w akwarium

    Witam Posiadam akwarium w wymiarze 130 cm (dł) x 50 cm (wys) i 43 cm (szer) o grubości szyby 10 mm ze szkła opti white bez wzmocnień wzdłużnych. Po zalaniu próbnym szczelności różnica pomiedzy zew...

    Wyświetlenia: 742 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Aquael Hypermax 4500 BT - wersja bluetooth

    hyperbax-bt.jpg Osobny wątek dedykowany filtowia Aquael Hypermax 4500 BT/ Link do opisu w sklepie: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/advanced_search_result.php?keywords=hypermax&search_in_...

    Wyświetlenia: 676 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Aquael turbo 500 i napowietrzanie.

    Witam, W związku z podaniem leku CFM przy którym napisane jest żeby silnie na powietrzac, odłączyłem deszczownie i uruchomiłem bąbelki. Czy tak to powinno wyglądać? W toni pływa pełno mikrobabelkow. ...

    Wyświetlenia: 491 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Nowe filtry AquaEL Ultramax - nowość z Norymbergii

    Przed chwilą wróciłem z targów Interzoo 2018 z Norynbergii. Aquael zaprezentował nową serię filtrów o nazwie ULTRAMAX. Widziałem, dotykałem i wydaje mi się, że będzie to bardzo dobry filtr. Są trzy mo...

    Wyświetlenia: 82815 | Odpowiedzi: 268 czytaj więcej...

  • Filtr Aquael turbo 500 a włóknina.

    Witam, Mam sporo pylkow w wodzie, zwłaszcza jak dotknę roślin to się tego dużo wydobywa z podloza. Mam aktywne a na nim żwirek choć przez dosadzanie to wylazł aktywny trochę na zewnątrz. Mam filtr A...

    Wyświetlenia: 291 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Mąteusz179 i 377 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.