Pokarmy Tetra Fresh Delica
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Tuning ślimaka Anentome Helena :)

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.
Witam
Pewnie większość akwarystów hobbystów co jakiś czas wpada na jakiś bardziej lub mniej genialny pomysł :shock: co by tu sobie ulepszyć w swoim akwarium lub akwariach :mrgreen: . U mnie akurat w tym przypadku zbiegło się parę przyczyn a jedną z nich było to że nie miałem jak i gdzie przetrzymywać sobie szczepek różnych odmian mchów które kiedyś mogą się przydać , więc wpadłem sobie po przenawożeniu % na genialny pomysł że szczepki mchów poszczepię sobie na ślimakach Helena ( później też na Tylomelania i Helmet) i na każdym inny gatunek ,a przy okazji instalując im kamuflaż zwiększę ich skuteczność :mrgreen: .
Teoretyczne moje przemyślenia dotyczące wad i zalet takiego rozwiązania.
Zalety:
1.Często akwaryści mieszkancom akwarium po dłuższym czasie nadają imiona i w przypadku
ślimaków będzie to dużo prostsza identyfikacja skoro na każdym będzie inny gatunek mchu :mrgreen: .
2. Kamuflaż zwiększający skuteczność ślimaków Anentome Helena ( niestety nie poparty dowodami :( )
3. Po takiej operacji każdy ślimak może być piękny i niepowtarzalny :mrgreen: .
Natomiast ja nie mam zamiaru wydziwiać i wydaje mi się że w przypadku Helenek najbardziej
będzie pasowało im strzyżenie mchu coś ala hełmy rzymskich wojowników :mrgreen:
depositphotos_12093896-stock-illustration-ancient-greek-warrior-helmet.jpg

wysokiej-jakości-spartan-hełm-grecki-rzymski-wojownika-gladiator-legionnaire-bohaterski-żołnierz-sprts-fan-odpłaca-się-69459196.jpg

Do strzyżenia wyjmujemy sobie ślimaka z akwarium np przy podmianie wody i żadne ścinki mchu nie zarastają nam akwarium .
Wady:
1. Ślimaki mogą wymagać regularnego strzyżenia bo w sprzyjających warunkach i szybkim
wzroście mchu mogą się gdzieś zaklinować w akwarium i przekształcić się niestety w stałą
ekspozycję :( .
2.Na razie innych wad nie widzę, ale być może są.

Poniżej filmik po zaszczepieniu i fotka z serwisu mchu na Helence przez krewetki :D .

20180428_211957.jpg

Raz tak nakombinowałem w akwarium że Helenka ciągnęła za sobą kilku centymetrowy warkocz
krasnorostów :shock: , z mchem przynajmniej wygląda dużo ładniej :D
Pozdrawiam Bent

Bent423
Znający temat

Miasto: Wałbrzych

Uśmiałem się

beszamel
Poznaje temat

Przyklejanie czegoś do żywych zwierząt wydaje mi się słabym pomysłem. :roll:

MałyHeniek
Poznaje temat

Tytuł na horror: Krwiożerczy mech :D

Skajor
Poznaje temat

Miasto: Poznań - Grunwald

A ja na helmecie nie musiałem nic szczepić. Na skorupie ma krasnorosty i teraz łazi i roznosi.
Nie wiecie jak pozbyć się mu tego z pancerza?

dust
Stały bywalec

Miasto: Konin/Poznań

Ktoś tu pokazywał jak to robić. Taką szczoteczką drucianą ;-)

das
Stały bywalec

das napisał(a):Ktoś tu pokazywał jak to robić. Taką szczoteczką drucianą ;-)

A widzisz o tym myślałem ale się bałem.

dust
Stały bywalec

Miasto: Konin/Poznań

das napisał(a):Ktoś tu pokazywał jak to robić. Taką szczoteczką drucianą ;-)

Sadyści ;)

Skajor
Poznaje temat

Miasto: Poznań - Grunwald

Skajor napisał(a):Sadyści ;)

;-)

das
Stały bywalec

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: aygora, Eriado, italak, jarw, michalkrk, Piotr Baszucki