Wkład filtracyjny Tetra BalanceBalls
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Transport akwarium

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.

18 lip 2018, 22:59 Transport akwarium  (#1)  

Witam

Mam takowy problem. Pod koniec miesiąca przeprowadzam się do innego mieszkania
Posiadam akwarium 30l , w nim duże ilości mchu, kilka rybek i bardzo dużo krewetek

Jak to wszystko bezpiecznie przewieźć ? Myślałem nad takim rozwiązaniem, że spuszczę wodę tak żeby zostało kilka centymetrów nad żwirkiem i po prostu to w całości bez wyławiania rybek i krewetek przewieźć. Odległość nie jest zbyt duża , bo z jednego punktu do drugiego w mieście, jakieś max 5km

Może ktoś coś doradzi :)

Pozdrawiam

pawlo12131
Początkujący

18 lip 2018, 23:05 Re: Transport akwarium  (#2)  

Ja bym odłowił ryby i krewetki do transportu.Potem spuszczenie wody w zbiorniku i transport będzie bezpieczniej.

mariusz178
Znający temat

Miasto: Gorzow Wlkp

18 lip 2018, 23:10 Re: Transport akwarium  (#3)  

Problem w tym, że aby odłowić krewetki to muszę praktycznie całe akwarium ruszyć bo mech zajmuje całe dno

pawlo12131
Początkujący

18 lip 2018, 23:13 Re: Transport akwarium  (#4)  

No to zostaje opcja z częściowym spuszczeniem wody i transport wszystkiego razem...

mariusz178
Znający temat

Miasto: Gorzow Wlkp

19 lip 2018, 07:57 Re: Transport akwarium  (#5)  

Ja około trzech tygodni temu robiłem przeprowadzkę. Akwarium 60x30x40 czyli brutto 72L. Wodę spuściłem do takiego poziomu aby ryby i rośliny mogły przetrwać te 30 minut. Zbiornik trzeba było znieść z czwartego piętra więc załatwiłem płytę osb grubości 25mm, podłożyłem ją pod spód akwarium w celu uniknięcia jakiegokolwiek rozszczelnienia. Akwarium zostało przeniesione bez problemu, ale największy problem był z szafką, która miała w sobie dwa filtry i kilka innych gadżetów (ciężka z niej krowa)

sergiusz1988
Stały bywalec

19 lip 2018, 09:23 Re: Transport akwarium  (#6)  

To bardzo popularne zapytanie - poczytaj w archiwum:
https://www.roslinyakwariowe.pl/akwarys ... ak+przewieźć+akwarium&search=1

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Nowa Ruda

Powiązane tematy
  • Bonsai Wood - korzenie na drzewko w akwarium

bonsai3.jpg Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty korzeni do akwarium. Nowością są korzenie BONSAI Wood, które pozwalają na stworzenie efektu drzewka w akwarium. Korzenie można zakupić na szt...

Wyświetlenia: 1484 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Oferta w sklepie Akwarium Opti White różnica?

Witam Zauważyłem że do oferty trafiły akwaria Nattec OptiWhite. Proszę mi powiedzieć jaka jest różnica między waszą produkcją a Nattec bo cenowo jest ogromna. To nie trochę strzał w kolano ?...

Wyświetlenia: 737 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

• Aranżacje akwarium

ranking.jpg Miło mi poinformować iż otrzymaliśmy ciekawą propozycję współpracy ze strony aquadesignerów, którzy od wielu miesięcy są na pierwszym miejscu naszego forumowego rankingu akwariów. Więc...

Wyświetlenia: 470 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Korzenie do akwarium

korzenie-mangrowiec.jpg Oferta naszych korzeni powiększyła się, zapraszam: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/korzenie-kamienie-ozdoby/korzenie-akwarium-c-23_650.html?only_recommended=0&only_bun...

Wyświetlenia: 341 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Akwarium 300x60x60cm ze szkła OptiWhite

https://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-fp-nowyb1-28c46a4f6813b49a1cc12daba1d1d41d.jpg Mieliśmy przyjemność przygotowywać zbiornik dla kolejnego sympatyka naszego Serwisu. Tym ...

Wyświetlenia: 0 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości