Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Transport akwarium

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

18 lip 2018, 22:59 Transport akwarium  (#1)  

Witam

Mam takowy problem. Pod koniec miesiąca przeprowadzam się do innego mieszkania
Posiadam akwarium 30l , w nim duże ilości mchu, kilka rybek i bardzo dużo krewetek

Jak to wszystko bezpiecznie przewieźć ? Myślałem nad takim rozwiązaniem, że spuszczę wodę tak żeby zostało kilka centymetrów nad żwirkiem i po prostu to w całości bez wyławiania rybek i krewetek przewieźć. Odległość nie jest zbyt duża , bo z jednego punktu do drugiego w mieście, jakieś max 5km

Może ktoś coś doradzi :)

Pozdrawiam

pawlo12131
Początkujący

18 lip 2018, 23:05 Re: Transport akwarium  (#2)  

Ja bym odłowił ryby i krewetki do transportu.Potem spuszczenie wody w zbiorniku i transport będzie bezpieczniej.

mariusz178
Znający temat

Miasto: Gorzow Wlkp

18 lip 2018, 23:10 Re: Transport akwarium  (#3)  

Problem w tym, że aby odłowić krewetki to muszę praktycznie całe akwarium ruszyć bo mech zajmuje całe dno

pawlo12131
Początkujący

18 lip 2018, 23:13 Re: Transport akwarium  (#4)  

No to zostaje opcja z częściowym spuszczeniem wody i transport wszystkiego razem...

mariusz178
Znający temat

Miasto: Gorzow Wlkp

19 lip 2018, 07:57 Re: Transport akwarium  (#5)  

Ja około trzech tygodni temu robiłem przeprowadzkę. Akwarium 60x30x40 czyli brutto 72L. Wodę spuściłem do takiego poziomu aby ryby i rośliny mogły przetrwać te 30 minut. Zbiornik trzeba było znieść z czwartego piętra więc załatwiłem płytę osb grubości 25mm, podłożyłem ją pod spód akwarium w celu uniknięcia jakiegokolwiek rozszczelnienia. Akwarium zostało przeniesione bez problemu, ale największy problem był z szafką, która miała w sobie dwa filtry i kilka innych gadżetów (ciężka z niej krowa)

sergiusz1988
Aktywny użytkownik

19 lip 2018, 09:23 Re: Transport akwarium  (#6)  

To bardzo popularne zapytanie - poczytaj w archiwum:
https://www.roslinyakwariowe.pl/akwarys ... ak+przewieźć+akwarium&search=1
mgr biologii, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Powiązane tematy
  • Akwarium dla dziecka - z dinozaurem

https://www.youtube.com/watch?v=nNGfVSPWMTw Akwarium dla dziecka z dinozaurem (szczątkami ;)).

Wyświetlenia: 440 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• Akwarium a la Diana Walstad

Zapraszam wszystkich, którzy po lekturze książki pt. "Rośliny w akwarium", założyli lub chcą założyć "akwarium a la Diana Walstad". Jakie macie dotychczasowe osiągnięcia, doświadcz...

Wyświetlenia: 691872 | Odpowiedzi: 4252 czytaj więcej...

• 064l - Moje pierwsze akwarium - pini2000

Cześć wszystkim. Od bardzo dawna nosiłem się z zamiarem kupna akwarium, wreszcie dzięki pomocy kuzyna udało mi się skompletować cały sprzęt i zalałem swój pierwszy zbiornik 19.02 około 21 godziny. N...

Wyświetlenia: 196 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Akwarium low tech 21 wieku

https://www.youtube.com/watch?v=JCLJxymH6sk Zakładamy zbiornik low techowy 21 wieku, czyli nowoczesny ale po staremu, jeśli można tak powiedzieć. Nowoczesne z uwagi na zastosowane tutaj rośliny, w...

Wyświetlenia: 242 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Z Wabi-Kusa do akwarium

https://www.youtube.com/watch?v=4SPbd61cuTE Można i tak ;)

Wyświetlenia: 978 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 12 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.