Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Torfowiska w okolicy Łodzi



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



29 wrz 2006, 08:58 Torfowiska w okolicy Łodzi  (#1)  

Witam wszystkich.
Czy ktoś z okolic Łodzi mógłby by mi podpowiedzieć gdzie w promieniu około 100km można pozyskać korzenie z torfowisk.
Dziękuje Tomek>

Avatar użytkownika
tomek z łodzi
Początkujący

Posty: 13
Dołączył: 03 cze 2005, 13:14
Miasto: łódź

30 wrz 2006, 19:51   (#2)  

Sam chciałbym to wiedzieć ale chyba takich nie ma w okolicy.
Pozdrawiam
Marcin Pęczek

Avatar użytkownika
Marcin Peczek
Zaawansowany użytkownik

Posty: 933
Dołączył: 27 lis 2003, 09:58
Miasto: Łódź

30 wrz 2006, 21:30   (#3)  

Witam
Jest Torfowisko Rabien ale jest to rezerwat wiec grzebanie odpada.
Ja osobiscie testuje w swoim akwarium galezie z sosny. Maja dosc fajne ksztalty i mysle ze nie stanowia problemu z pozyskaniem. Warunkow do spelnienia przed wlozeniem do akwarium jest kilka.
1. Galezie musza byc totalnie suche pozbawione zapachu zywicy.
2. Nie moga byc sprochniale.
3. Dokladne oczyszczenie z resztek kory i innych rzeczy szczotka najlepiej druciana.
4. Gotowanie w solance.
5. Moczenie kilka dni.

Po wszystkich zabiegach galezie pieknie tona i nie trzeba ich dociazac. Mam takie galezie juz 2 tyg i nie widze zadnych skutkow ubocznych. Wiele osob pisze ze sosna jest zla itd itd ale wydaje mi sie ze taka ktora lezy hmm kilka lat i zim na ziemi pozbawiona jest kompletnie zywicy a przeciez o to glownie chodzi. A dodatkowo maja juz lekko brazowy kolorek.

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Alchemik
Zainteresowany tematem

Posty: 257
Dołączył: 04 sty 2006, 00:08
Miasto: Łódź

01 paź 2006, 17:46   (#4)  

Witam
Wprawdzie nie jestem z okolic Łodzi a z Wielkopolski, nie znam topografi twoich okolic.Ale mam dla ciebie pewna myśl.U nas pełno jest wszędzie (oczywiście poza miastami) jakis dziur w ziemi do których spływa rowami woda z pól .Nie są to torfowiska a raczej podmokłe łaki czy bagna,i tam właśnie znajdziesz odpowiednie drewienka.No i jest jeszcze kupa jezior a nad brzegami cuda idzie znależć.
Wiec wystarczy tyłek zapakowac do samochodu czy na rower i jazda w teren.
Acha tylko sie nie utop hehehe.
PZDR

Avatar użytkownika
berkoz
Poznaje temat

Posty: 88
Dołączył: 23 lut 2005, 12:01

13 lis 2006, 22:29   (#5)  

wybierz się na spacer wokół lotniska lublinek wzdłuż ogrodzenia od strony górnej jest niezły kawał podtopionego lasu może tam coś zajdziesz

slawny76












Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 423 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.