Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Torf włóknisty ogrodniczy



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



17 lip 2006, 10:02 Torf włóknisty ogrodniczy  (#1)  

Witam
Potrzebuję informacji na temat możliwości użycia torfu włóknistego, ogrodniczego. Czy ktoś przygotowuje "zupkę" z tego torfu? Jaką ilość torfu należy użyć i w jakich proporcjach wlewać gotowy preparat do akwa :?:
A może umieścić torf bezpośrednio w filtrze :?: - tylko, że wtedy mogę mieć niekontrolowany spadek pH :?
Jedyna wzmianka na temat tego torfu jest tu:
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/vi ... 9&start=30
i http://www.akwarium.prx.pl/adv/zwiazki_humusowe.htm
Potrzebowałbym jednak bardziej szczegółowych informacji i praktycznych opinii :wink:

No i zrobiłem zupkę, torf nie jest włóknisty tylko sypki, brunatny, ale wygląda nieciekawie. Brunatna gęsta zupa, ciężko to przefiltrować. PH nie zmienia się w ogóle, ale to chyba nie najważniejsze, chodzi o garbniki.
Może ktoś jednak robi taki wywar?
Pozdrawiam
Grzegorz

Avatar użytkownika
GP
Zaawansowany użytkownik

Posty: 989
Dołączył: 03 cze 2005, 06:45
Miasto: Krosno

02 sie 2006, 13:42   (#2)  

witam
ja stosowałem torf włóknisty ph 3.5-4.5 ogrdniczy, jest taki sam jak MKH, jest to torf wysoki więc jest czysty bakteriologicznie, sosuje go jako wkład do filtra zewnętrznego, przygotowuje porcję, szklankę torfu płucze pod kranem, następnie zalewam gorąca wodą i zostawiam do ostygnięcia, potem jeszcze raz płucze i do filtra, skoków ph nie mam ;) lekko spada pH ale o to chodzi :) i woda robi się koloru bursztunu[lekko zabarwia sie] ...jak wcześniej nie zalewałm wrzątkiem to miałem problemy z glonami[na szybach] ale jak to zaczołem robić nie mam problemu, myuśle ze zadużo na raz uwalniło się N i P oraz garbników..

Krzysztof Czubacki


02 sie 2006, 14:46   (#3)  

witam
Dzięki. Niestety zmuszony byłem kupić MHK, teraz dopiero widzę co to włóknisty - ale garstka za 9 PLN. Ten zwykły to była czarna breja :(
Napisz jeszcze jak często wymieniasz :wink:
Pozdrawiam
Grzegorz

Avatar użytkownika
GP
Zaawansowany użytkownik

Posty: 989
Dołączył: 03 cze 2005, 06:45
Miasto: Krosno

06 sie 2006, 23:17   (#4)  

witam
Napisz jeszcze jak często wymieniasz

zazwyczaj robie to co mniej wiecej 2 miesiace....ale kiedyś maiłem dłużej tylko że jego wydajnośc wtedy spada ....za 9zł możesz kupić 2 x 5L torfu ogrodniczego ph.3.5-4.5 /wysoki/włóknisty/poszukaj w centrach ogrodniczych :wink: jest taki sam jak MHK :D

Krzysztof Czubacki


09 sie 2006, 20:53   (#5)  

witam.ja od nidawna stosuję torf w doniczkach z roslinami .Wczesniej stosowalem torf w paludarium jak narazie idzie dobrze.Odnosnie torfu i zwiazkow humusowych i filtrow torfowych postaram sie napisac co wyczytalem w najblizszym czasie.(za tydziren). 8)

darnok89












Powiązane tematy
  • Torf w woreczku na wkłady filtracyjne lub w pończosze

    Dzień dobry, Tak jak już pisałem w innym poście dzisiaj mam problem głównie z Microsorum. Planowałem zakup mineralizatora RO. Przyjrzałem się jednak dokładniej liściom Anubiasa. Jest to jedyna obecni...

    Wyświetlenia: 1270 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Matrix czy pumeks ogrodniczy?

    Witam, chciałem odświeżyć temat, który kiedyś wynikł na forum, ale zakładam nowy, ponieważ tamten miał temat nie pasujący do dyskusji, a na końcu rozmowa zeszła na inny tor... a mianowicie zastanawi...

    Wyświetlenia: 3966 | Odpowiedzi: 21 czytaj więcej...

  • CO2, zielenice i torf.

    Witam, W temacie walki z zielenicami na amazonii, chwyciłem się torfu włóknistego. Załadowałem do filtra worek torfu Humos 500 ml z Filtusa. Woda oczywiście herbaciana, ale to mi na razie nie przeszk...

    Wyświetlenia: 3185 | Odpowiedzi: 29 czytaj więcej...

  • Żwir koralowy i torf włóknisty

    Witam, Czy Żwir koralowy jest dobrym pomysłem jako wkład do filtra przy akwarium roślinnym? hmm tak samo planuje umieścić w filtrze torf włóknisty , są do dobre pomysły czy nie bardzo? Pozdrawiam:)...

    Wyświetlenia: 832 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Przepuszczanie przez torf

    Witam mam pytanko,jak można przygotować wodę do podmianki przepuszczajac ja przez torf jakos tak gdzies o tym czytałem ale nie wiem gdzie chodzi o zbicie kh

    Wyświetlenia: 759 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Jak stworzyć granulowany torf?

    Witam. Ma ktoś pomysł jak zrobić granulowany torf? :) Chciałbym sam spróbować go zrobić do filtra. Łatwiej jest kupic, ale większa frajda jest, jeśli sami coś zrobimy, a tym bardziej, że w moim przy...

    Wyświetlenia: 387 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Glina+Ziemia+Torf+Koci Żwirek "Tesco"

    Witam. Jutro robię restart 200L. Na podłoże mam przygotowane 32L kociego żwirku, 10 L ziemi "Ziemia do roślin domowych" Pokon, jakieś 5 - 6 kg gliny i dosypie pudełko torfu filtusa bo leży w szafce od...

    Wyświetlenia: 535 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Torf w podłożu - spostrzeżenia :)

    Witajcie. Ostatnio, podczas porządków stwierdziłem, że czas wzbogacić podłoże. Ma już dobre dwa lata, z pewnością nie jest jałowe, jednak jakośc roślin była nieznacznie gorsza. Postanowiłem zrobić...

    Wyświetlenia: 10109 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Torf jako dodatek do podłoża

    http://roslinyakwariowe.eu/images/stories/wiadomosci/marzec2011/torf-w-akwarium-w-podlozu.jpg Poznaj właściwości torfu włóknistego jako dodatku pod korzenie roślin... czytaj więcej . Czytaj w...

    Wyświetlenia: 790 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • nawoz ogrodniczy NPK

    witam mam w domu taki nawoz 1L NPK jego wlasciwosci to nitrogen(N) - 7.00% phosphorus pentoxide (P2O5)- 7.0%(3.0% P) potassium oxide (K2O)- 7.0%(5.8 K) do chemiko znawcow o co chodzi z tym fosf...

    Wyświetlenia: 935 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Radoslaw123, tomy76 i 391 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.
           


 
Uruchomiono zadanie harmonogramu