Lista działów » Aktualności i ciekawostki


TO się w głowie nie mieści



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



06 mar 2006, 13:56 TO się w głowie nie mieści  (#1)  

Witam wszystkich.Wczoraj przeczytałam posta ,że w sklepach akwarystycznych sprzedają rośliny doniczkowe za wodne, no i proszę poszłam dzisiaj w Bogatyni - dolnośląskie do 2 sklepów szukać Aquatestów patrzę a tam świeża dostawa roślinności a w niej CORDYLINE FRUTIKOSA ta sama co u mnie w doniczce na parapecie i SPATHIPHYLLUM -skrzydłokwiat i to na dodatek kwitnący więc o pomyłce nie może być mowy.Hoduje te kwiaty dość długo ale do głowy mi nie przyszło żeby je utopić.A może powinnam :?: :shock: :shock: :shock:

annaogrodnik


06 mar 2006, 20:45   (#2)  

Gdy zaczynałem zabawę z akwarystyką w jakimś bardzo mało profesjonalnym sklepie :? po namowie "bardzo dobrze poinformowanej" sprzedawczyni zakupiłem skrzydłokwiat. Pod wodą rósł jakieś 2 miesiące poczym poprostu zgnił. Wyczytałem też w niektórych książkach, że kwiaty nadwodne przy gniciu w akwarium mogą wydzielać substancje szkodliwe dla życia ryb :!: . Ogólnie nie polecam całkowitego zanużania skrzydłokwiatów i innych tego typu roślinek w wodzie :!:
:arrow: Może ktoś zna jeszcze jakieś roślinki (najlepiej opis i fotka) które są sprzedawane w sklepach akwarystycznych jako roślinki podwodne a w rzeczywistości takie nie są :?:

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

06 mar 2006, 21:05   (#3)  

Cordylinę można obejrzeć w każdej kwiaciarni,jest charakterystyczna poprzez trójbarwne liście-- zilono-jasno zielono-z czerwonymi obwódkami,widziałam też inną roślinkę podobną do yukki z tym że moja yukka ma żółtawe obwódki atamta miała białe,ale daję głowę że to coś z yukk.Mało tego sprzedawca jest gotów zagryść i nie da sobie przetłumaczyć,że wtopił pieniądze i mniej znających się akwarystów naraża i naciąga. :x :x :x

annaogrodnik


06 mar 2006, 22:22   (#4)  

Na pewno sprzedaje sie fitonie, dracene sandersa, chlorophytum (zielistke), ficus pumila

elfir


15 mar 2006, 22:11 cierpliwości  (#5)  

jak przeczytałem wasze posty w moim slkepie akwa.też wylądowały takie rośliny, sprzedawca nie chciał podać żródła zakupu ,okazja,
dla ciekawochy kupiłem "skrzydłokwiat" piękny jak doniczkowy w stadium kwitnienia
zainstalowałem w akwa. po dwóch tygodniach wygubił liście napowietrne i w chwili obecnej zaczyna wypuszczać liście podwodne, narazie tylko dwa ,dalej zobaczymy.
O dalszym rozwoju rośliny lub też jej braku powiadomie na forum

kylo


16 mar 2006, 19:28   (#6)  

Czytając Wasze posty przypomniała mi sie historia kompletnie niekompetentnego sprzedawcy.
A to jaką historie opowiedziałe mi kolega. Pojechał do renomowanego sklepu akwarystycznego w Radomiu i spytał czy mają chelat KH2PO4. Sprzedawca nie wiedział co to jest. Jak mu powiedział, że to taka sól to sprzedawca na to, że sklep przystosowany jest do akwarystyki słodkowodnej i nie mają soli :D
Dobrze by było jakby sprzedawcy mieli choć trochę pojęcia o akwarystyce :) Ale to tylko słodkie marzenia.

bartek_pionki


16 mar 2006, 19:32   (#7)  

bartek_pionki napisał(a):Czytając Wasze posty przypomniała mi sie historia kompletnie niekompetentnego sprzedawcy.
A to jaką historie opowiedziałe mi kolega. Pojechał do renomowanego sklepu akwarystycznego w Radomiu i spytał czy mają chelat KH2PO4. Sprzedawca nie wiedział co to jest. Jak mu powiedział, że to taka sól to sprzedawca na to, że sklep przystosowany jest do akwarystyki słodkowodnej i nie mają soli :D
Dobrze by było jakby sprzedawcy mieli choć trochę pojęcia o akwarystyce :) Ale to tylko słodkie marzenia.

Koledze też wiele brakuje. KH2PO4 sie nie chelatuje.

Avatar użytkownika
Bartek
Znający temat

Posty: 1153
Dołączył: 03 lis 2005, 23:34
Miasto: Oleśnica

28 mar 2006, 19:10 Skrzydłokwiat  (#8)  

Mi też wcisneli skrzydłokwiata w akwarystycznym. Mam go jakis miesiac i jak narazie trzyma sie jakos, chociaz na listkach pojawiaja sie male dziurki. Kto poleci mi jakies podwodne roslinki, ktore zyja w wodzie i nie wiedna? Bede wdzieczny. Pozdrawiam!
-D4ni3l-

D4ni3l
Poznaje temat

Posty: 60
Dołączył: 21 mar 2006, 21:23
Miasto: Gdańsk

29 mar 2006, 14:12 TO się w głowie nie mieści  (#9)  

Witam, na tej stronie masz dużą bazę roślin, ale skoro podoał ci się skrzydłokwiat,to podobną roślinką całkowicie wodną jest żabienica i to nadodatek są odmiany zielone i czerwone,z najbardziej dostępnych masz cabomby,moczarki i ludwigię,a o innych najlepiej poczytać bo nie wszystko co kupisz to utrzymasz.Pozdrawiam Anna

annaogrodnik


04 cze 2006, 13:21   (#10)  

Kupilem niedawno Zabienice ocelotowata [Echinodorus "Ozelot"] ladna, zielono-brazowo-bordowa roslinka ;) skrzydlokwiat zwiedl :) Teraz kupuje same WODNE roslinki :)
-D4ni3l-

D4ni3l
Poznaje temat

Posty: 60
Dołączył: 21 mar 2006, 21:23
Miasto: Gdańsk

04 cze 2006, 16:26   (#11)  

Według mnie odpowiednikiem skrzydłokwiata jest anubias.Niektóre gatunki bardzo go przypominają ,co ważne kwitnie pod wodą i ma prawie identyczne kwiaty.

taochi
Poznaje temat

Posty: 53
Dołączył: 30 maja 2005, 13:58
Miasto: Kraków-Złocień











Powiązane tematy
  • Świeży Baniak i płożąca się Rotala

    Hej, Wracam po długiej przerwie, wystartowałem zbiornik HT 90x45x40H oświetlenie Hyperbar FXL75 zawieszona 15cm nad taflą wody, świeci 8h. Podmiany 40 litrów RO + PLANT MINERAL i mikro wg producen...

    Wyświetlenia: 912 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Hdrocotyle sp japan rozpuszcza się

    Cześć. Temat dość dziwny bo dotyczy rośliny, która przez większość z nas uznawana jest za chwast... tym dziwniejszy, że w moim akwarium przyjmują się rośliny mocno wymagające. Z japoniką mam problem ...

    Wyświetlenia: 189 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Cryptocoryne rozpuszcza się !!!

    Mam akwarium przeybione były krasnorosty i znimi wygrałem :D kryptocorynie nic nie było po przedawkowanym carbo i czestych podmianach kupiłem nowy filtr do mojego akwarium 72L(60x30x40) tetra ex 700 ...

    Wyświetlenia: 1112 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Wywijające się listki ludwigi meta

    Witam czego to mogąbyc niedobory u ludwigi meta wywijają się listki do dołu.parametry wody to PH-6,2 GH-6,3 KH-4 CO2-38 PO4-0,50 NO3-10-20 CA-30 MG-9 K-25 Testy kropelkowe Zooleka Z góry dzięki za po...

    Wyświetlenia: 922 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Neony Innesa nie pobierają dafni/rozwielitki

    Witam, mam zapytanie, czy to normalne, że Neony Innesa nie chcą jeść dafni/rozwielitki? W zeszłym roku jak założyłem akwarium, zakupiłem dafnię i szklarkę do karmienia Neonków Innesa. Chciałem dawać i...

    Wyświetlenia: 492 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Czy nie mam za niskie Gh i Kh??

    Witam Posiadam roślinne akwarium 112 litrów. Rośliny to lotosy, cryptokoryny, anubiasy, dzisiaj przyjdzie żabienica i jeszcze jakaś roślina. Posiadam filtr ro. W kranie mam wode o Gh jakieś 12 i Kh j...

    Wyświetlenia: 1268 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Glon nie do pokonania

    Witam Tak jak w temacie nie mogę zwalczyć glona widocznego na zdjęciach mimo czyszczenia podczas podmian wody następnego dnia wraca parametry wody w normie , rośliny rosną jednak są bardzo nieestetyc...

    Wyświetlenia: 1929 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Kurz/pył w wodzie, nic nie pomaga.

    Walczę z kurzem/pyłem w wodzie już od kilku dni. Nie wiem co to jest, czy coś wypyliło od lawy czy to jakaś pozostałość po pierwotniakach a może śluzowce zaczynają się rozpadać. Woda jako tako jest c...

    Wyświetlenia: 8031 | Odpowiedzi: 84 czytaj więcej...

  • Czemu brzanki chowaja sie za roslinami?

    Brznaki chowjaa sie za roslinami prawie wcale nie plywaja po akwairum jaka jest tego przyczyna?

    Wyświetlenia: 544 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Czy Epipremnum złociste nadaje się do akwarium?

    Witam. Czy liscie i łodyga Epipremnum złociste może być trzymana w całości w akwarium? 3 tygodnie temu jedną galazkę włożyłam do akwarium aby puściła korzenie, ale często wpada do wody i ryby mają kon...

    Wyświetlenia: 533 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: andrzejkowac, Joohan, Tomczas73 i 232 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.