Pokarmy Tetra Fresh Delica
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Tło z pleksi ?

Ogólne dyskusje akwarystyczne.
Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną,
oraz posty nie pasujące do innych działów.

26 wrz 2011, 19:29 Tło z pleksi ?  (#1)  

Mam dylemat bo stare tło się zniszczyło a nowe, no właśnie, jakie. Akwarium stoi blisko ściany, nie da się przesunąć, nie da się wygładzić takiego naklejanego na płyn do naczyń (brak dostępu do takich zabiegów).
Pomyślałam o pleksi, wysałam zapytanie do producenta i mogą mi zrobić takie 120x50cm czarne, nietransparentne, błyszczące (matu nie mają), grubość 3 mm, 1 mm nie mają.
Myślicie, że to dobry pomysł?
I cena tego tła wynosiłaby... 95 zł :?
120x40x50 - ruszyło 29.03.2008 (LT - HT) - 240l Tusi = ziemia + substraty . Koniec 10.09.2011
120x40x50 - ruszyło 10.09.2011 - Pomroczność i bocje

Tusia
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Rzgów

26 wrz 2011, 19:53   (#2)  

to plexi to do środka czy na zewnątrz.

Jeśli do środka to przydało by się je namoczyć przez kilka dni. Tak na wszelki wypadek. Kłopot może być by je dobrze przymocować do tylnej szyby by się odchody ryb tam nie zbierały. Przy czyszczeniu łatwo będzie je porysować. Jak zarośnie glonami to będzie matowe :)

A co do ceny to nie lepiej kupić szybę 4 mm i pokryć cienką warstwą czarnego silikonu. nie wiem tylko czy nie będzie kosztować tyle samo.

Przepol
    Zainteresowany tematem

26 wrz 2011, 20:12   (#3)  

Ma być z tyłu za akwarium i z pleksi, bo bezpieczniejsze niż szkło i musi być możliwość wsunięcia za akwarium.Ma zastąpić naklejkę. Jest 1 centymetrowy margines u podstawy szafki za akwarium (podparcie dolne) a u góry trzymałoby tę płytę pokrywa, wsuwałoby się między szybę akwa a pokrywę (na górze).
    Taki kawałek pleksi jest bardzo ciężki? To jest dla mnie niewiadomą. No i ten połysk... jak to będzie wyglądać?
    120x40x50 - ruszyło 29.03.2008 (LT - HT) - 240l Tusi = ziemia + substraty . Koniec 10.09.2011

Tusia
    Z dużym doświadczeniem

26 wrz 2011, 21:37   (#4)  

Ja ostatnio w castoramie czarne kupiłem. Dostępne są rożne kolory i rożne rozmiary. Do Twojego zbiornika chyba coś kolo 70zlociszy kosztuje. We Wrocławiu polka z pleksi (przezroczyste i gładkie kolorowe) jest przy docinaniu drewna - co przy niestandardowym zbiorniku załatwia sprawę równego przycięcia.

Ja swoje tło przyczepiłem na takie dwustronne, przezroczyste przylepce (0,5x0,5cm).
      Pi silnia równa się przeciwprostokątnej promienia
      czuj duch, Paweł

abstract
      Stały bywalec

Miasto: middle of nowhere

26 wrz 2011, 21:41   (#5)  

Jak to wygląda w zbiorniku? Czy czarny błysk intensyfikuje odbicia?
      Na zdjęciu w podpisie masz to tło ?

Tusia
      Z dużym doświadczeniem

26 wrz 2011, 22:33   (#6)  

Tusia napisał(a):Jak to wygląda w zbiorniku? Czy czarny błysk intensyfikuje odbicia?
        Na zdjęciu w podpisie masz to tło ?

Tak, dokładnie to z Castoramy. To pewnie do końca nie jest pleksi, a jakie matowe tworzywo. Nic nie odbija.
        Pi silnia równa się przeciwprostokątnej promienia
        czuj duch, Paweł

abstract
        Stały bywalec

Miasto: middle of nowhere

27 wrz 2011, 10:40   (#7)  

A ja proponuje płytę HDF taka jak na plecy w meblach . Czarną matowa kupisz w castoramie pewnie za 20 zł z docieciem . Wygląda fajnie .

onem
        Poznaje temat

Miasto: Wysoka

27 wrz 2011, 10:52   (#8)  

Dzięki onem , jeśli są czarne to tańsza opcja niż pleksi. :-)
        Poszukam.

Tusia
        Z dużym doświadczeniem

27 wrz 2011, 11:25   (#9)  

ja mam brystol za 2 złote jestem zadowolony, trzeba tylko podkleić taśmą od góry czego nie widać jak się to dobrze zrobi, i nie martwię się o mokre ślady na szybie itp, zawsze jedna do czyszczenia mniej, zwłaszcza w takim niedostępnym miejscu

Usunięto użytkownika 15150

27 wrz 2011, 11:29   (#10)  

Tak, tylko ja (jak pisałam powyżej) muszę mieć tego 120 cm x 50 cm i możliwość wsunięcia (dojście tylko z boku) między akwa a ścianę. To musi być sztywne mocno.

Wczoraj w desperacji użyłam takiej tkaniny na rolce do roletek (miałam zbędna granatową w domu). Zrobiłam zakładki, podkleiłam brzegi. Do dolnej wsunęłam cienki długi bambus, do górnej taką listwę do progów ;-). Jakoś wlazło i wygląda ale ma delikatny wzorek (wytłoczenie), trzeba będzie zmienić.

Tusia
          Z dużym doświadczeniem

26 mar 2018, 16:45 Re: Tło z pleksi ?  (#11)  

Czy płyta z PCV Spienione czarny mat będzie okej?

beszamel
            Poznaje temat

26 mar 2018, 18:51 Re: Tło z pleksi ?  (#12)  

Będzie.
            https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarystyka/galeria/200l-opti-astar-75237.html
            https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/180l-roslinne-astar-73663.html
            "... pamiętaj, że założywszy akwarium, nakładasz na siebie stały obowiązek właściwej opieki nad hodowanymi zwierzętami. A to już jest sprawa kultury i wrażliwości ..."
            Pozdrawiam, Andrzej

astar
            Znający temat

26 mar 2018, 19:12 Re: Tło z pleksi ?  (#13)  

Dzięki

beszamel
            Poznaje temat

15 maja 2018, 15:52 Re: Tło z pleksi ?  (#14)  

A to PVC to twarde czy miekkie na zewnatrz brac??? I jakis patent na przymocownanie tego do tylnej szyby? (bez totalnej rozbiorki i przesuwania akwa od sciany?) Bedzie sie to trzymac na dwustronnej tasmie przezroczystej??

gonzolak83
            Poznaje temat

15 maja 2018, 17:00 Re: Tło z pleksi ?  (#15)  

Ja brałem zwykłe czyli miękkie - grubość 3mm. Po prostu położyłem to za zbiornikiem i się trzyma. Ale jak nie masz możliwości położenia bo szafka jest na styk to taśma klejąca w rogach powinna wystarczyć.

szarlej
            Stały bywalec

Miasto: Tarnów

15 maja 2018, 17:57 Re: Tło z pleksi ?  (#16)  

Dzieki za odp!!

gonzolak83
            Poznaje temat

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
            bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
            pielęgnacji akwarium.
            idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kocan1, Mako55, OBeK, wojti70

Sklep roslinyakwariowe.pl został przeniesiony na ulicę Młyńską Boczną 5 w Krakowieczytaj więcej