Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Tło samoprzylepne do akwarium



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



18 paź 2005, 19:10 Tło samoprzylepne do akwarium  (#1)  

Może ktoś poradzić w następującej kwestii. Czy zakładając akwarium można zastosować folię samoprzylepną (czarna matowa lub niebieska) wemnątrz akwarium po czym urządzić środek i zalać wodą? Nie byłoby problemu gdyby nie akwa delta. Nalepiłbym tło z tyłu na zewnątrz i po sprawie. Dlatego pytam o możliwości nalepienia takiej folii wewnątrz gdyż chcę zlikwidować efekt lustra (odbijania sie obrazu gdyż patrzac na akwarium narożnikowe w srodku patrzymy równocześnie na dwie boczne szyby które są pod kątem prostym i w jednej z nich zawsze odbija sie wszystko) Moze trochę zamotałem ale chyba wiadomo o co mi chodzi.

Avatar użytkownika
Maciejewski Maciek
Zainteresowany tematem

Posty: 193
Dołączył: 01 lis 2004, 12:48
Miasto: Gorzów Wlkp.

18 paź 2005, 20:06   (#2)  

Wydaje mi się Maćku, że problemem może być skład kleju używanego w foliach samoprzylepnych. Kleje te są bardzo mocne i jest to "czysta żywa chemia" :) . Diabli wiedzą czym mogą siać do wody. Dodatkowy problem to używane barwniki - również nie wiadomo czy i co będą uwalniać do wody.
Wydaje mi się, że rozwiązaniem które by się sprawdziło jest tło strukturalne. Ciekawy patent prezentowany był w nieodżałowanym AquaForum. W którymś z numerów było opisane bardzo duże akwarium dla naleśników a w nim tło z cienkich łupkow (na moje oko do 1 cm) mocowanych do szyby silikonem. Oczywiście problemem byłoby zdobycie takiego materiału ale: "Szukajcie a znajdziecie" :wink: .
Powodzenia
Pozdrawiam - Paweł Działowski
Aktualnie
Drzewiej bywało

Avatar użytkownika
diki
Aktywny użytkownik

Posty: 685
Dołączył: 10 paź 2003, 13:28

20 paź 2005, 09:58   (#3)  

Witam. No właśnie tak myślełem że skład kleju i "inna chemia" moze być problemem i nie wiadomo co z tego będzie. A co z możliwością włożenia do akwarium cieńkiej płyty ze spienionego PCV w kolorze czarnym lub niebieskim? Tak, o tych strukturalnych tłach z łupków słyszałem ale cholernie dużo zabawy byłoby z tym aby to zmontować. Swego czasu używałem plastikowego tła strukturalnego czarnego ale nie powiem aby to było super estetyczne. Chyba będę musiał pozostać przy tym efekcie "lustra" ...Nie ma jak akwa tradycyjne prostokątne a nie narożnikowe...

Avatar użytkownika
Maciejewski Maciek
Zainteresowany tematem

Posty: 193
Dołączył: 01 lis 2004, 12:48
Miasto: Gorzów Wlkp.

20 paź 2005, 10:58   (#4)  

Maćku, a może by tak:
1. Cieniutka pleksi (tego typu z jakiej klejone są małe akwaria)
2. Silikon akwarystyczny
3. Czarny lub brązowy drobny żwirek

Płytę smarujemy silinonem i przylepiamy do niej żwir. Można by się nawet pokusić o zrobienie przejścia tonalnego - czarny żwir na dole - brązawy na górze, albo innych wzorków :wink:.
Było by to też pewnie niezłe podłoże np. dla X-mass. Taka zarośnięta częściowo mosem ścianka - gdzieś to już widziałem i wyglądało miodzio.
Pozdrawiam - Paweł Działowski
Aktualnie
Drzewiej bywało

Avatar użytkownika
diki
Aktywny użytkownik

Posty: 685
Dołączył: 10 paź 2003, 13:28











Powiązane tematy
  • DIY podświetlane tło z pleksi 6mm

    Cześć, Od jakiegoś czasu chodził za mną projekt podświetlanego tła z pleksi. Chciałem uzyskać efekt rozjaśnienia od dołu, bez rozświetlania całej powierzchni równomiernie. Do zbudowania tła użyłem: ...

    Wyświetlenia: 4887 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 4024 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Mega akwarium - peha68

    Absolutnie fantastyczna aranżacja (pomijając aspekt ścieżki :) )ponadnormatywnego akwarium w wykonaniu Panów z Peha68. https://www.youtube.com/watch?v=hM24gvwsrv4 oraz filtracja: https://youtu.be/O...

    Wyświetlenia: 18111 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Jaka polecacie obsade rybek z krewetkami do akwarium 125 L

    Witam forumowiczow, Jak w temacie planuje zalozyc moje perwsze akwarium bardziej naturalne z latwymi rybkami do chodowli dla poczatkujacego oraz z takimi roslinami aby nie bylo duzo przycinania. Obec...

    Wyświetlenia: 672 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • [2456L] Dziennik budowy - Akwarium w ścianie

    Nareszcie! Doczekałem się! Nadszedł czas na rozpoczęcie prac z wymarzonym akwarium w ścianie, pomiędzy pokojami. Budowa domu była od samego początku podporządkowana i z myślą o duuuużym akwarium. Już ...

    Wyświetlenia: 65332 | Odpowiedzi: 232 czytaj więcej...

  • Akwarium na wymiar

    Witam po kilkuletniej przerwie. Jako że nowy dom ukończony to przyszła pora na moje akwarium. Stety/Niestety muszę oprzeć się o wykonanie akwarium na wymiar - bo nie widzę do kupienia takich rozwiązań...

    Wyświetlenia: 1009 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Filtr narurowy do akwarium roślinnego

    Witajcie. Mam pytanie odnośni filtracji na bazie filtrów narurowych do wody połączonych rurami PCV i pompą od ogrzewania. Czy macie jakieś opinie na ten temat? W internecie można znaleść dość dużo got...

    Wyświetlenia: 15310 | Odpowiedzi: 41 czytaj więcej...

  • Pył w akwarium

    Witam założyłem ostatnio nowe akwarium 40l. Kupiłem sobie dobrze oceniane podłoże aktywne aquarium soli firmy tropica którego nie płuczę się przed wsypaniem. Od założenia akwarium po dwóch tygodniach ...

    Wyświetlenia: 722 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Zakładanie akwarium

    Cześć akwaryści, Zakładam właśnie nowe akwarium. Nie jest to już moje pierwsze podejście, jednak poprzednie próby kończyły się z różnym skutkiem, nie zawsze pożądanym (inwazje glonów, brak wzrostu ro...

    Wyświetlenia: 338 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 1234 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: 87Brad87, Bernhard Roth, FoCuS_PL, kuba120000, Totik i 350 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.