Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Tło 3D z paru smieci

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

03 paź 2012, 06:20 Tło 3D z paru smieci  (#1)  

Witam wszystkich
przeglądając filmy natrafiłem na ciekawy filmik pokazujący jak zrobić tło do akwa z paru kawałków styropianu koszty tego niewielkie a efekt niesamowity zapraszam do oglądnięcia.

http://www.youtube.com/watch?v=ItIl8hveIm8

weizen
Poznaje temat

Miasto: Bolesławiec

03 paź 2012, 08:19   (#2)  

Lata temu, gdy dostępność do lepszych materiałów dekoracyjnych była tylko marzeniem, na takie rozwiązania decydowała się znaczna część akwarystów.
Również posiadałem wewnętrzne tło strukturalne własnej roboty.
Dla uzyskania efektu nierówności tła cienka płyta styropianowa została pokryta pianką polietylenową na którą zanim stwardniała został posypany piasek, wtopione kamienie oraz kawałki korzeni. Całość pokrywało się żywicą epoksydową.
Trzeba przyznać że efekt w zbiorniku gotowego tła jest bardzo dobry, jednak sielanka takiego rozwiązania nie trwa długo. Osiadający "brud" oraz glony pokrywające z czasem tło znacznie uprzykrzają życie, po drugie jeżeli płyta nie jest dokładnie doklejona do tylnej ściany zbiornika to ma tendencje do wypływania i gromadzenia się za nią wszelkiej maści "syfku" którego nie sposób usunąć bez restartu zbiornika. To często powoduje przykry zapach w pomieszczeniu.

Zastanawiając się nad wszystkimi za i przeciw - odradzam, pamiętając swoje doświadczenie z takim tłem.

pozdrawiam
Ostatnio edytowano 03 paź 2012, 08:22 przez aquamateo, łącznie edytowano 1 raz

aquamateo
Z dużym doświadczeniem

03 paź 2012, 08:21 Re: Tło 3D z paru smieci  (#3)  

weizen napisał(a):Witam wszystkich
przeglądając filmy natrafiłem na ciekawy filmik pokazujący jak zrobić tło do akwa z paru kawałków styropianu koszty tego niewielkie a efekt niesamowity zapraszam do oglądnięcia.

http://www.youtube.com/watch?v=ItIl8hveIm8

Witam

Jako ciekawostka fajne ... ale akwarium bez roslin ... :/

Pozdrawiam
Xiant

Xiant
Zainteresowany tematem

Powiązane tematy

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.