Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


TESTY - Foskol - test do pomiaru fosforu i inne



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Kupiłem testy do fosforu i żelaza przeczytajcie opis to jakiś absurd chyba nabrałem sie na tanie i nic niewarte.... ma dwa składniki w opisie nic niema o tym drugim po za tym trzeba lać wodę wodociągową?!!!

Test do mierzenia zawartości fosforu (P) w wodzie

Skład:
- Roztwór kolorymetryczny P2 - 25 ml
- Roztwór standardowy 25 mg P/ l


Chronić przed mrozem, światłem słonecznym i dziećmi.
Przechowywać w ciemnym miejscu!


Sposób użycia:

1. Do załączonego naczynia odmierzyć 1 ml wody z akwarium i uzupełnić na 10 ml wodą z wodociągu.
2. Dodać 10 kropli roztworu kolorymetrycznego P2 i zamieszać.
3. Do 10 minut badana woda zabarwi się na żółto.
4. Intensywność zabarwienia ocenić według załączonej skali. Zastosowana metoda określa zawartość fosforu w zakresie 0,0 - 5 mg P/l.


Znaczenie:

Fosfor jest niezbędny do rozwoju roślin. Jeżeli jego zawartość w akwarium jest niższa, niż ok. 0,5 mg/l, zalecamy środek MAKRON.
Zawartość fosforu powyżej ok. 2,5 mg na jeden litr powoduje stagnację roślin i burzliwy rozwój glonów.
Można temu zapobiec systematycznie wymieniając wodę w akwarium. Jednocześnie należy unikać stosowania środków do zakwaszania wody zawierających fosfor.


Sposób mierzenia:

Probówkę z zabarwionym roztworem trzymać ok. 2 cm nad pustym kołem. Przymknąć jedno oko a drugim obserwować dno probówki. Probówkę pochylić tak, aby kolor na jej dnie był równomierny i bez refleksów światła. W ten sposób przykładać probówkę do poszczególnych wzorów kolorów, dopóki nie znajdziemy zgodnego.
[/quote]


podaje adres aukcji może ktoś wie jak tego używać bo nawet sprzedający nie potrafi mi pomóc ;) http://www.allegro.pl/item141756993__fo ... snal_.html

wojtgor


wojtgor napisał(a):Kupiłem testy do fosforu i żelaza przeczytajcie opis to jakiś absurd chyba nabrałem sie na tanie i nic niewarte....


1)niestety ale testy Rataja nie naleza do latwych w odszyfrowaniu a co wazniejsze nie sa za bardzo dokladne

2)podobna instrukcja jest na stronie Rataja:
http://www.rataj-spk.cz/WWW_PL/produkty ... foskol.htm

3) imho...osoba ktora podejal sie sprzedazy powinna miec ..jesli nie zielone..to przynajmniej "czerwone" pojecie o tym co sprzedaje
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

14 lis 2006, 13:17   (#3)  

Witam,
temat był poruszany na forum.
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/vi ... 9d12ded5bb
pozdrawiam
Paweł B. z Zabrza

<a href="http://www.gsa.org.pl/">GÓRNOŚLĄSKIE STOWARZYSZENIE AKWARYSTÓW</a>

Avatar użytkownika
hydrophil
Poznaje temat

Posty: 108
Dołączył: 02 paź 2005, 18:57
Miasto: zabrze

14 lis 2006, 23:17   (#4)  

Witam

Sie zdaża :-). Niegdyś używałem testów Sera do pomiaru PO4 jak również NO3.
Niestety sa to testy, za pomocą których można dowiedzieć sie czy w wodzie badany związek jest badź nie ma go w ogóle ... i tyle. Polecam testy JBL zarówno dla NO3 i jak i PO4.
A tak na marginesie to nie ufajmy do końca temu co jest wynikiem ów testów!
Pozdrawiam
Tomasz Kurek

Avatar użytkownika
Tomasz Kurek
Zainteresowany tematem

Posty: 283
Dołączył: 26 cze 2003, 21:00
Miasto: Konstancin - Jeziorna











Powiązane tematy
  • Nesea Gold & Bucephalandra a krasnorosty i inne dziadostwo

    Cześć. Nie mogę sobie poradzić z krasno. Najbardziej żal mi Nesei. Przy Bucephalandrze poradzę sobie ze strzykawką, igłą i carbo. Woda RO. Podmiany 40% raz w tygodniu. 5% praktycznie codziennie (z ...

    Wyświetlenia: 687 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Testy pH, gH, kH, NO3, PO4, Fe i inne - temat dedykowany

    Witam. Jakich producentów testy na NO3, PO4, Fe warto kupić (dokładność pomiaru w stosunku do ceny i producenta) a od jakich trzymać się z daleka?. jakie mają zakresy pomiarowe (od ilu do ilu) i na il...

    Wyświetlenia: 164038 | Odpowiedzi: 395 czytaj więcej...

  • Nieszczęsne okrzemki i inne glony

    Witam, męczę się z okrzemkami już chyba rok i w mniejszym stopniu z innymi glonami, choć podejrzewam, że największym winowajcą reszty glonów są okrzemki. Od lipca mam filtr RO z żywicą MB400, aby pozb...

    Wyświetlenia: 932 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Eheim i inne - gdy terkocze wirnik ?!

    Witam Podaje przepis na naprawę wirnika (wyciszenie) w większości filtrów kubełkowych. Precyzując na przykładzie EHEIM PROFESSIONEL I Opis objawów: Filtr pracuje cicho a po jakimś czasie ...

    Wyświetlenia: 13873 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • Jbl direct co2 test - nie działa

    Dzień dobry, Jakiś czas temu zakupiłem wyżej wymieniony test do bezpośredniego pomiaru co2. Nieważne czy mierze wodę z akwarium LT, wodę kranową, wodę przegotowaną, dopiero po wlaniu wielu kropel mi...

    Wyświetlenia: 482 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • TESTY JBL vs Acqua Lab vs Hanna

    Wrzucam bo może kogoś zainteresuje i może ktoś ma podobne wnioski. Właśnie skończyłem robić testy dla PO4, NO3 i FE i poniżej wyniki: test PO4 JBL 0,4 odczyt hanka 0,99 / 1,04 ACQUA 0,8 odczyt h...

    Wyświetlenia: 1826 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Testy wody ACQUALab - opinie

    Cześć Na znanym portalu aukcyjnym zauważyłem testy do badania parametrów firmy ACQUALab. Osobiście ich nie znam a w aukcji w opisie każdy nawet maszkarę przedstawi jako księżniczkę więc chętnie dowiem...

    Wyświetlenia: 12446 | Odpowiedzi: 52 czytaj więcej...

  • Test: ziemia, Tropica substrate, Platinum Soil, Controsoil

    W niedzielę 2022-10-09 rozpocząłem mini test kilku podłoży. Są to: 1. tropica plant growth substrate 2. ziemia (Kronen dla paproci, dodałem minimalną ilość suszonej gliny) 3. Platinum Soil 4. ControS...

    Wyświetlenia: 6087 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • Test Zoolek NO3 - fakty i mity

    Witam. Ponieważ po internecie krążą różne opinie na temat testów Zooleka, postanowiłem sam sprawdzić, czy rzeczywiście jest aż tak zły jak są o nim opinie :) Przeprowadziłem "kalibrację" tes...

    Wyświetlenia: 31597 | Odpowiedzi: 106 czytaj więcej...

  • Testy wody przed podmianą czy po podmianie

    Temat rzeka co akwarysta to inne zdanie . Dla tego chciał bym poznać wasze zdanie jak to u was wygląda . Kiedy robicie testy wody ? Przed podmiana czy po podmianie ?

    Wyświetlenia: 1461 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 584 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.