Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Testy do wody

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

27 sie 2006, 21:02 Testy do wody  (#1)  

Od jakiegoś czasu "walcze" z glonami, a bardziej eksperymentuje bo robie wszystko w ciemno. Dorosłem chyba już do tego, że bez testów ani rusz. Pooglądalem trochę co można kupić i pewnie nie ja jedyny zniesmaczony jestem ceną (nieprzyglądając się już wydajności). Po obfitej lekturze wymyślilem że niezbędne testy to ph, kh, no3 i po4 przynajmniej na początek. Koszt zakupienia każdego z tych testów to około 70 zł i w góre. Znalazłem fajny zestaw, a fajny bo tani i ma włoaśnie te 4 testy (38 zł):
http://www.zoolek.pl/index.php3?id=opis ... id_lang=pl
jedni chwalą tą firmę inni nie bardzo ale mnie bardziej zaintrygowało, że testy przeznaczone są do badania wody w oczku wodnym. I tu pytania:
Czy wogóle te testy się nadaja do akwarium (jeżeli nie dlaczego)? Czy ktoś juz je stosował ? Co są warte?
A i znalazlem jeszcze w dobrej cenie testy firmy rataj ma ktoś z nimi doświadczenie?

a4
Poznaje temat

Miasto: Radom

28 sie 2006, 21:54   (#2)  

to, że każdy test z osobna kosztuje 70zl. to przesada. ja kupilem następujące testy za taką kase ( nie wiem dokladnie ale mniej wiecej tyle kosztowaly):
NO3- zoolek 15zl.
PO4- JBL- okolo 30zl.
Fe- sera- 22zl.
TWO, TWW- zoolek ok. 15zl.
PH- tetra- ok 25zl.

100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Miasto: Lipno

29 sie 2006, 17:56   (#3)  

he może nie jasno napisałem komplet tych czterech testów to wydatek 70 zł jeżeli zakupimy osobno albo firmy rataj. Komplet testów zoolka to 38 zł czyli około 30 zł taniej.

a4
Poznaje temat

29 sie 2006, 21:03   (#4)  

rataj odpada. prosze oto mój post w którym troszke napisano o różnych testach.
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/vi ... hp?t=15063
wybór należy do Ciebie. pzdr

100>P Piotr Stochmal
Znający temat

29 sie 2006, 22:01   (#5)  

Dzisiaj podpytałem o te testy zoolek, o ktorych pisałem wyżej, w sklepie zoologicznym i wychodzi na to, że to identyczne testy jak te w pojedynczych butelkach (pojemności nie sprawdziłem). Skusze się na nie chynba bo cena dość atrakcyjna. Ewentualnie jeszcze coś takiego http://zoolek.pl/index.php3?id=opis_pro ... id_lang=pl ale cena też idzie odrazu w górę.

a4
Poznaje temat

29 sie 2006, 22:14   (#6)  

NH3 i NO2 sa Ci nie potrzebne, wiec ten drugi zestaw sobie daruj...ja osobiscie uzywam testow zooleka i nie narzekam...trzeba tylko postepowac dokladnie z instrukcja obslugi...szkoda ze zoolek nie robi testow na fe...przydaje sie...wiec do pierwszego zestawu dokup sobie fe SERY
Piotr

Piotr Kaczyński
Zainteresowany tematem

Miasto: Otwock

30 sie 2006, 17:10   (#7)  

Napisałem do zoolek z pytaniem o te testy poniżej odpowiedź:
Testy te nadają się także do akwarium. Zestawy "pond" zawierają mniejsze
buteleczki niż normalne zestawy (10 ml zamiast 15 ml), natomiast odczynniki są
identyczne jak w testach akwarystycznych.
Wg mnie jest to niezła sprawa dla ludzi nie mających ochoty na raz wydać zbyt dużo.

a4
Poznaje temat

30 sie 2006, 20:21   (#8)  

ja bym od rzu wziąl te 15ml. na dlużej starczą, no i jak już mowa o kosztach to nie trzeba będzie placić za drugą przesylkę.pzdr

100>P Piotr Stochmal
Znający temat

30 sie 2006, 21:25   (#9)  

No akurat zakup na miejscu więc o przesyłce nie trzeba myśleć.

a4
Poznaje temat

11 wrz 2006, 17:24   (#10)  

a ja mam pytanko gdzie ten zestaw "POND" kupić?
bo na razie jedyne miejsce gdzie go znalazłem to strona zooleka?

menyy
Poznaje temat

Powiązane tematy
  • 520l - Moje 2 metry wody - Michał S.

Witam, To moje pierwsze własne akwarium (nie licząc krótkiej przygody 15 lat temu). W założeniu miało być Low tech a'la Diana Walstad na ziemi ogrodowej. Z kilku różnych przyczyn wyszedł trochę misz m...

Wyświetlenia: 1391 | Odpowiedzi: 8czytaj więcej...

• Prośba o poradę - Roślina kwitnąca na korzeń nad taflą wody

Cześć, chciałbym poradzić się Was o zaproponowanie fajnej roślinki, którą można by umieścić na tej wystającej części korzenia. Fajnie gdyby była to kwitnąca roślina. Z góry dziękuję za podpowiedzi ;...

Wyświetlenia: 397 | Odpowiedzi: 4czytaj więcej...

• Skały nie zmieniające parametrów wody...

albo takie, które zmieniają je jak najmniej. Istnieje w ogóle coś takiego, oprócz neutralnej (podobno) lawy, bazaltu i kwarcytów? Już się nastawiałem na Seiryu, a tu czytam o tym, że gH potrafi podsko...

Wyświetlenia: 3119 | Odpowiedzi: 32czytaj więcej...

• Za duży ruch wody?

Witam Czy cyrkulacja wody w tym miejscu nie jest za silna dla tych młodych roślinek ? Nie mam jeszcze filtra z regulacją :cry: https://www.youtube.com/watch?v=dfYmx8b3hG4&feature=youtu.be

Wyświetlenia: 384 | Odpowiedzi: 3czytaj więcej...

• Lawa wulkaniczna a parametry wody

Mam pytanie czy lawa wulkaniczna moze zmienic parametry wody? Moje pytanie zadaję z ponieważ od około dwóch lat poszukuję dwóch przyczyn 1. zahamowania wzrostu roślin w akwarium, po prostu rośliny ja...

Wyświetlenia: 2530 | Odpowiedzi: 2czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.