Lista działów » Aktualności i ciekawostki


testy czeskie RATAJ



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



09 paź 2006, 08:09 testy czeskie RATAJ  (#1)  

Witam wszystkich serdecznie.Czy ktoś z forumowiczów używał czeskich RATAJ testów do badania wody.Widzę ,że cenowo to nieźle wygląda ,tylko czy cena idzie razem z jakością.Jeżeli ktoś miał do czynienia to proszę o odpowiedź.Jak w praktyce sprawdza się ich dokładność?Mają praktycznie wszystkie podstawowe testy lecz zamiast PO4 mają P[foskol].
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
beny_ny
Początkujący

Posty: 39
Dołączył: 23 kwi 2006, 16:50
Miasto: trzebinia

09 paź 2006, 13:29 Re: testy czeskie RATAJ  (#2)  

beny_ny napisał(a):Witam wszystkich serdecznie.Czy ktoś z forumowiczów używał czeskich RATAJ testów do badania wody.Widzę ,że cenowo to nieźle wygląda ,tylko czy cena idzie razem z jakością.J


jesli nie chcesz za kilka dni "zaszlochac" nad swoim marnym losem..to daruj sobie te testy
w pewnym sensie twoje pytanie zawiera odp-bowiem rzadko sie zdarza abu niska cena szla w parze z jakoscia. w tym przypadku niestety tak nie jest
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

09 paź 2006, 19:48   (#3)  

A ja osobiście sobie je chwalę. Nie narzekam na ich jakość. Buteleczka starcza na długo i moim zdaniem są dokładne, kiedyś porównywałem z innymi firmami, ale nie pamiętam już z jakimi.

Nie wiem dlaczego tak ostro po nich pojechaleś, miałeś przykre doświadczenia w tym temacie ?

-KrasnaL-


09 paź 2006, 21:36 Testy Rataja  (#4)  

Witam,
używałem wszystkich (oprócz Karbonu) testów Rataja i z przykrością muszę przyznać, że ufam tylko Akvinowi (pH). Reszta testów wg mnie nie jest wiarygodna, choć początkującym (i dbającym o zasobność portfela oraz czechofilom ;-) ) może pomóc określić przybliżone własności chem. wody.

Np. KH wg rataja daje 14*, wg zooleka 15* a w laboratorium 17.51* (* - stopnie niem.);
odczyn wg Akvinu ok. pH=7.0 w lab. pH=6.95.
pozdrawiam
Paweł B. z Zabrza

<a href="http://www.gsa.org.pl/">GÓRNOŚLĄSKIE STOWARZYSZENIE AKWARYSTÓW</a>

Avatar użytkownika
hydrophil
Poznaje temat

Posty: 108
Dołączył: 02 paź 2005, 18:57
Miasto: zabrze

10 paź 2006, 09:45 Re: Testy Rataja  (#5)  

hydrophil napisał(a): Reszta testów wg mnie nie jest wiarygodna, choć początkującym (i dbającym o zasobność portfela oraz czechofilom ;-) ) może pomóc określić przybliżone własności chem. wody.


heh..z tym ze przyblizone wartosci to mozna sobie okreslac w oczku wodnym a nie w akwarium ktore jest mniejszym "ekosystemem" i szybciej reaguje na niekorzystne parametry
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

10 paź 2006, 10:36   (#6)  

Nie nie używałem ich nigdy,dlatego zapytałem na forum ,bo po co wyrzucać pieniążki ,gdyby to była lipa .Czasami warto jest dołożyć coś niecoś.Wyszedłem z założenia ,co tanie to drogie. Jak w naszych kochanych marketach na promocjach.Dzięki za informacje.Pozdrawiam.BENY.

Avatar użytkownika
beny_ny
Początkujący

Posty: 39
Dołączył: 23 kwi 2006, 16:50
Miasto: trzebinia

10 paź 2006, 10:46   (#7)  

beny_ny napisał(a):Nie nie używałem ich nigdy,dlatego zapytałem na forum ,bo po co wyrzucać pieniążki ,gdyby to była lipa .Czasami warto jest dołożyć coś niecoś.Wyszedłem z założenia ,co tanie to drogie. Jak w naszych kochanych marketach na promocjach.Dzięki za informacje.Pozdrawiam.BENY.


z wlasnego doswiadczenia oraz znajomych moge z reka na sercu polecic Tobie testy: Sera,JBL oraz Red Sea (w tym przypadku uzywalem testu na PO4)
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

11 paź 2006, 08:58 Re: Testy Rataja  (#8)  

jabol napisał(a):
heh..z tym ze przyblizone wartosci to mozna sobie okreslac w oczku wodnym a nie w akwarium ktore jest mniejszym "ekosystemem" i szybciej reaguje na niekorzystne parametry


To szokujące i wnoszące wiele do tematu.

Dodam, że testami akwarystycznymi można się bawić jabol, a wiarygodne są tylko wyniki badań z laboratorium.
Jeśli więc sądzisz, że te twoje testy, które polecasz dają wartości dokładne, to udanej zabawy w dokładne pomiary (buahahaha).
pozdrawiam
Paweł B. z Zabrza

<a href="http://www.gsa.org.pl/">GÓRNOŚLĄSKIE STOWARZYSZENIE AKWARYSTÓW</a>

Avatar użytkownika
hydrophil
Poznaje temat

Posty: 108
Dołączył: 02 paź 2005, 18:57
Miasto: zabrze

11 paź 2006, 09:30 Re: Testy Rataja  (#9)  

hydrophil napisał(a):To szokujące i wnoszące wiele do tematu.


i vice versa.... :)

hydrophil napisał(a):Dodam, że testami akwarystycznymi można się bawić jabol, a wiarygodne są tylko wyniki badań z laboratorium.


zgadza sie..ale co to wnosi do dyskusji???

hydrophil napisał(a):Jeśli więc sądzisz, że te twoje testy, które polecasz dają wartości dokładne, to udanej zabawy w dokładne pomiary (buahahaha).


czytaj ze zrozumieniem: chodzilo mi uzywanie testow takich firm ktore najlepiej oddaja rzeczywistosc. a jak to jest i jak mozna sie naciac mozesz sobie poczytac w watku:

http://miniurl.pl/testyzoolek

i takze..(buahahaha)
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

11 paź 2006, 09:55 Re: Testy Rataja  (#10)  

jabol napisał(a):
hydrophil napisał(a):Dodam, że testami akwarystycznymi można się bawić jabol, a wiarygodne są tylko wyniki badań z laboratorium.


zgadza sie..ale co to wnosi do dyskusji???



Tylko tyle, że zabawa testami akwarystycznymi jest przyjemna, a dokładność testów akw. zastanawiająca.

Grupy są zawsze ciekawą lekturą.

Co do reszty to :D

Żeby jednak nie nabijać sobie postów, a dyskusja miała jakąkolwiek wartość przypomnę, że np. tu: http://www.supraflora.pl/testy_diy.html można zacząć przygodę z testami.

A pozaczepiać dla sportu możemy się na prv 8)
pozdrawiam
Paweł B. z Zabrza

<a href="http://www.gsa.org.pl/">GÓRNOŚLĄSKIE STOWARZYSZENIE AKWARYSTÓW</a>

Avatar użytkownika
hydrophil
Poznaje temat

Posty: 108
Dołączył: 02 paź 2005, 18:57
Miasto: zabrze

11 paź 2006, 10:03 Re: Testy Rataja  (#11)  

hydrophil napisał(a):Żeby jednak nie nabijać sobie postów, (...)
A pozaczepiać dla sportu możemy się na prv 8)


w rzeczy samej - dlatego z mojej strony EOT
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

14 paź 2006, 09:45 Re: Testy Rataja  (#12)  

hydrophil napisał(a):
To szokujące i wnoszące wiele do tematu.

Dodam, że testami akwarystycznymi można się bawić jabol, a wiarygodne są tylko wyniki badań z laboratorium.
Jeśli więc sądzisz, że te twoje testy, które polecasz dają wartości dokładne, to udanej zabawy w dokładne pomiary (buahahaha).


Czyżby kolejny posiadacz testów Rataja próbował dokręcić do taniego zakupu jakąś filozofię?
Miałem kontakt z tymi testami i jak napisał ktoś wyżej jedynie test pH jest wiarygodny. Inne to zupełnie wyrzucone pieniądze.
A co do dokladności i laboratorium.
Testy akwarytyczne własnie stworzone są po to by nie biegać dwa razy w tygodniu do laboratorium. A jeśli mój dobry test pokaże np 3 ppm NO3 a w laboratorium wyjdzie 3,7 albo 4 to dla mnie jest to wynik wiarygodny i wystarczający do podjęcia takich czy innych działań. A jeśli w wodzie mam 0-max 2 ppm NO3 a test Rataja uparcie pokazuje 20 ppm i gdy w wodzie jest 60 ppm a test dalej pokazuje 20 ppm to chyba za dużo nie wywnioskujemy z takich danych .
A w testach dobrych firm to się nie zdarza raczej
Więc proszę daruj sobie takie wywody, bo nie o to chodzi....
Pozdrawiam
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 30 paź 2006, 20:53 przez Arkadiusz77, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Arkadiusz77
Poznaje temat

Posty: 79
Dołączył: 16 gru 2003, 19:03
Miasto: Sosnowiec

14 paź 2006, 14:51 Re: Testy Rataja  (#13)  

Arkadiusz77 napisał(a):
Czyżby kolejny posiadacz testów Rataja próbował dokręcić do taniego zakupu jakąś filozofię?
Miałem kontakt z tymi testami i jak napisał ktoś wyżej jedynie test pH jest wiarygodny. Inne to zupełnie wyrzucone pieniądze.
A co do dokladności i laboratorium.
Testy akwarytyczne własnie stworzone są po to by nie biegać dwa razy w tygodniu do laboratorium. A jeśli mój dobry test pokaże np 3 ppm NO3 a w laboratorium wyjdzie 3,7 albo 4 to dla mnie jest to wynik wiarygodny i wystarczający do podjęcia takich czy innych działań. A jeśli w wodzie mam 0-max 2 ppm NO3 a test Rataja uparcie pokazuje 20 ppm i gdy w wodzie jest 60 ppm a test dalej pokazuje 20 ppm to chyba za dużo nie wywnioskujemy z takich danych .
A w testach dobrych firm to się nie zdaża raczej
Więc proszę daruj sobie takie wywody, bo nie o to chodzi....
Pozdrawiam


Witam,
to co napisałeś jest skierowane do mnie?
pozdrawiam
Paweł B. z Zabrza

<a href="http://www.gsa.org.pl/">GÓRNOŚLĄSKIE STOWARZYSZENIE AKWARYSTÓW</a>

Avatar użytkownika
hydrophil
Poznaje temat

Posty: 108
Dołączył: 02 paź 2005, 18:57
Miasto: zabrze











Powiązane tematy
  • Testy pH, gH, kH, NO3, PO4, Fe i inne - temat dedykowany

    Witam. Jakich producentów testy na NO3, PO4, Fe warto kupić (dokładność pomiaru w stosunku do ceny i producenta) a od jakich trzymać się z daleka?. jakie mają zakresy pomiarowe (od ilu do ilu) i na il...

    Wyświetlenia: 163421 | Odpowiedzi: 395 czytaj więcej...

  • Rataj Stare dno - ciekawostka

    stare-dno.jpg Ciekawostka o której mogliście nie wiedzieć. Przetłumaczone z czeskiego: Wiele lat temu odwiedziłem ogród botaniczny w Petersburgu. Szedłem z dyrektorką, Ałłą Sokol, przez wystawę r...

    Wyświetlenia: 578 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • TESTY JBL vs Acqua Lab vs Hanna

    Wrzucam bo może kogoś zainteresuje i może ktoś ma podobne wnioski. Właśnie skończyłem robić testy dla PO4, NO3 i FE i poniżej wyniki: test PO4 JBL 0,4 odczyt hanka 0,99 / 1,04 ACQUA 0,8 odczyt h...

    Wyświetlenia: 1814 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Testy wody ACQUALab - opinie

    Cześć Na znanym portalu aukcyjnym zauważyłem testy do badania parametrów firmy ACQUALab. Osobiście ich nie znam a w aukcji w opisie każdy nawet maszkarę przedstawi jako księżniczkę więc chętnie dowiem...

    Wyświetlenia: 12372 | Odpowiedzi: 52 czytaj więcej...

  • Testy wody przed podmianą czy po podmianie

    Temat rzeka co akwarysta to inne zdanie . Dla tego chciał bym poznać wasze zdanie jak to u was wygląda . Kiedy robicie testy wody ? Przed podmiana czy po podmianie ?

    Wyświetlenia: 1452 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • PO4, Fe, Nawożenie i Testy

    Cześć! Mam pewien problem z akwarium w biurze. Akwarium wystartowane około 2 miesiące temu na aktywnym podłożu ADA. Od około miesiąca miałem problemy z glonami nitkowatymi z które od około tygodnia...

    Wyświetlenia: 4676 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Nawozy Rataj

    Hej,zaczynam przygode z nawozami firmy Rataj, mam BIFLOR MASTER i FOSFOR+. Czy stosuje sie je na noc czy w dzień? Proszę o każdą opinię ôsoby które mają doswiadczenie z tymi nawozami. Z gōry bardzo dz...

    Wyświetlenia: 1032 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Testy, RO i jak zadziałać

    Cześć, Wyczekiwane 200l już stoi. Zakupiłem filtr RO, żeby od początku zacząć porządnie. Co do samego RO, czytałem sporo o mineralizatorach, lecz nie do końca jestem w stanie zaleźć złoty środek....

    Wyświetlenia: 1279 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Nowość: Rataj Volcano Black POWDER

    260552579_3096496787252988_2323753861132679245_n.jpg Już niedługo dostępne będzie Wasze ulubione podłoże z czarnej lawy w drobnej wersji POWDER. TIP: Super sprawa m.in, na podsypki pod podłoże akty...

    Wyświetlenia: 3102 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Test Rataj na glony (DOC) - wideoprezentacja

    https://www.youtube.com/watch?v=LkFDlrhU8mk Zapraszam do obejrzenia. Test kupicie w sklepie RA: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/forum-dyskusyjne-reklamy/ryby-akwariowe/ryby-akwariowe-post/test-r...

    Wyświetlenia: 1373 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: buubu i 435 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.